NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauka jezyka w domu
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Gru 01, 2010 10:53 pm   

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Chociaż tak w zasadzie niewiele pomogliście :)
Nadal nie wiem czy ten kurs o który mi chodzi to dobry wybór.
Jak już wspomniałam geemente nie refunduje kursów, nie mam możliwości jeżdżenia na kurs poza swoje miejsce zamieszkania (czasowo jest to niemożliwe).
W naszej gminie sytuacja jest taka ze nawet uitzendbeuro przez które pracuje mój mąż w porozumieniu z zakładem w którym pracuje on i jeszcze z setka innych polaków nie mogło zorganizować kursu dofinansowanego przez gminę.
Generalnie nawet nie wiemy dlaczego. Były spotkania informacyjne jeszcze w maju, potem na początku lipca, a we wrześniu nam powiedzieli ze gmina się wycofała. I lipa.
Teraz musimy uczyć się sami.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 7:18 pm   

wiekszosc gmin konczy z darmowymi kursami... powod tego jest prosty, od przyszlego roku beda mieli mniej dofinansowania z rzadu...
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 3:42 pm   

suska napisał/a:
Co nie znaczy, ze tlumaczenie na jezyk polski Ci pomoze- wrecz przeciwnie- to tylko spowolni proces i nauczy Cie dystansu do jezyka. Nauka holenderskiego po holendersku to trudna rzecz, nie mowie, ze jest latwo, ale po jakims czasie zobaczysz, ze niesamowicie to owocuje.


suska, moze glupie pytanie ale gdzie mozna sie uczyc holenderskiego po holendersku? ROC?

dzieki za podpowiedz bo bardzo mnie to zaciekawilo. Ja myslalem aby sobie prywtne lekcje zalatwic choc jesli znalazlbym w okolicy hol. po hol. to bym sprobowal..nie boje sie wyzwan :032:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 5:49 pm   

.:Paco:.,


np .na kursie jezyka nidrlandzkiego ,gdzie wyklady sa tylko po niderlandzku ,
w holenderskiej szkole wieczorowej uczylam sie w takiej przez dwa lata

albo lekcje prywatne u holendra, (tez korzystalam zaraz po przyjezdzie )

nikt nie zwracal sie do mnie po polsku czy w innym obcym jezyku, tylko po nidrlandzku
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 8:51 pm   

.:Paco:. napisał/a:
suska, moze glupie pytanie ale gdzie mozna sie uczyc holenderskiego po holendersku? ROC?


Kazdy porzadny inburgering traject jest prowadzony w jezyku niderlandzkim (jedynie w sytuacji, w ktorej poszczegolni studenci maja KONKRETNE pytania i problemy, jest mozliwosc szczegolowego wyjasnienia ich w jezyku np angielskim).
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 7:53 pm   

Gochna, Suska,

Inbugeringcursus wlasnie to wielkie ryzyko bo nie wiadomo na jaka grupe trafisz i ten kurs moze byc meczarnia - niestety 90% moich znajomych co na nim byla mieli zajecia po angielsku i holendersku z racji kiepskiej grupy takze powoli to idzie.

Moze moglybyscie mi podac przyklady "dobrych miejsc" -wlasnie takiej nauki hol po hol. Gochna - mozesz mi podac nazwe takie szkoly wieczorowej - aby wiedzial od czego zaczac szukac w necie?Znam posty z forum o Volksu. itd i sam z niektorych korzystalem ale to bylo dla mnie za malo i zawsze trafialem na "angielskie" (bo mialem pecha..??) grupy a nauka szla powoli...takze juz w akcie desperacji myslalem o prywatnych lekcjach..

Moj plan to zdac certyfikat i kiedys sie ubiegac o NL. Takze co byscie mi poradzily aby sie nie uczyc wiekami?

Z gory dzieki wielkie!
 
 
Mucha_75 
Gaduła nad gadułami :-)
Mucha

Pomógł: 13 razy
Wiek: 48
Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 624
Skąd: Schiedam, GA
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 8:35 pm   

Dziwna szkoła, skoro Inburgering jest częsciowo po angielsku. Mam sporo znajomych którzy chodzą do różnych szkół na ten kurs, i zajęcia są prowadzone tylko po holendersku. Poza tym, są różne poziomy grup, i jeżeli twój docent widzi, że albo odstajesz do przodu, albo szybko potrafisz się uczyć, to przechodzisz do grupy z wyższym poziomem. Co Ci jeszcze można poradzić, to przebywaj jak najdłużej wsród Holendrów, słuchaj co mówią, oglądaj holenderską tv, w aucie słuchaj holenderskiego radia, i czytaj holenderskie gazety, chociażby darmowe Metro.
 
 
ElaM 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 9
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 8:59 pm   ksiazka delftse methode

Hej Hera, a ja znalazlam do sciagniecia (w pdf) ksiazki delftse methode - nederlands voor buitenlanders 1 i inne do nauki holenderskiego. Moze jeszcze komus sie przyda

http://chomikuj.pl/allsoy...28300dpi%29.pdf
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 9:19 pm   

Ela, nie mam konta na chomiku. Czy te książki są polsko-holenderskie?

Na innym forum podano mi taki link: http://www.livemocha.com/
Zapisałam się, będę próbować. Moze ktoś jeszcze skorzysta ;)
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Nie Sty 30, 2011 10:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ElaM 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 9
  Wysłany: Pon Sty 31, 2011 2:01 pm   

Hera logowanie jest bardzo szybkie i bezplatne.Logujesz sie i odrazu mozesz sciagnac.
W tych ksiazkach Delftse nie ma nic po polsku.Jest angielski,arabski i jeszcze inne jezyki(nie pamietam jakie).
Inne ksiazki co sa tam do sciagniecia to sa polsko - holenderskie.
Probuj i powodzenia - zawsze to jakas nowa ksiazka do biblioteczki jezykowej :)

[ Dodano: Pon Sty 31, 2011 2:03 pm ]
o tej strony "livemocha" to nie znam. Napewno tam zajrze.
Dzieki Hera :)
 
 
Mantissa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 47
Skąd: Toruń/Gouda
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 4:00 pm   

Witam - mam tą książkę w domu razem z cd - romem , zaletą tej książki , metody w ogóle jet to , że można nauczyć się wielu słowek i zwrotów, czytanki są b. ciekawe i pożyteczne po prostu np. zakupy , nauka w szkole, życie w Holandii itp.
Słaba stroną tej książki jest b. mała ilośc gramatyki i objaśnień stosowania jej trudno się połapać kiedy i jaki czs stosować wszystko jest wyłuszczone b. ogólnikowo dlatego ja zdecydowałam się na poszukiwania szkoły , kursu bo bez gramatyki ani rusz moim zdaniem ...pozdrawiam :039:
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 12:28 pm   

Hera napisał/a:
Ela, nie mam konta na chomiku. Czy te książki są polsko-holenderskie?

Na innym forum podano mi taki link: http://www.livemocha.com/
Zapisałam się, będę próbować. Moze ktoś jeszcze skorzysta ;)


Witam,

Ja też zaczynam od nauki właśnie poprzez tą stronkę - na razie jestem zleksza załamany bo ciężko mi to idzie ale czas pokaże czy zostanie mi coś w głowie...

Powodzenia Hera :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Sob Lut 19, 2011 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group