NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wrobelki
Autor Wiadomość
motilek 
Poczatkujacy


Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 30
Skąd: Haarlem
Wysłany: Śro Paź 03, 2007 10:09 pm   wrobelki

czy ktos z was widzial jakies inne ptaki tutaj procz srok i kawek??? Nie ukrywam widzialem tez kaczki krzyzowki i czaple, labedzie i lyski... A gdzie wszedobelskie wrobelki????
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 7:50 am   

pewnie ze sa wroblelki, ale jak mieszkasz w duzym miescie to jest ich po prostu mniej... u mnie najczesciej widac sroki, wroble, wrony,sikorki i golebie.

pozdr Agata
 
 
 
marlena zdziech 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Beek en Donk
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 9:32 am   

Witam, u mnie tez sa wroble,jest tez duzo kosow podobne sa do szpakow.Szpaki sa czarne a kosy bardziej wyplowiale raczej szare,w ciagu jednego dnia opedzlowaly mi caly winogron ,czekalam az dojrzeje no i sie nie doczekalam nie zostala nawet jedna kisc.
 
 
behemotka
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 12:21 pm   :)

wrobelki w Holandii sa pod ochrona :) bo malo ich tu maja...

tak, tak - tez sie zdziwilam, jak sie dowiedzialam. A dowiedzialam sie przypadkiem, kiedy to wyszla kontrowersyjna sprawa rok czy dwa temu: do hali, w ktorej ukladano domino na coroczna impreze, wlecial wrobel. Poniewaz organizatorzy bali sie, ze ptaszun narozrabia, zdecydowali sie na odstrzal zwierza. I tu byla cala debata, bo z jednej strony tysiace ulozonych klockow domina i praca stada ludzi, a z drugiej nie dosc ze wrobel to jeszcze chroniony :)

a co do ptakow, to u mnie mieszka stadko gesi i sowy. A, macie nietoperze?
 
 
wawka
Super gaduła

Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 202
Skąd: Haga
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 12:51 pm   

mi się coś wydaje, że w tej hali z domino to nie był wróbel. Ale może się mylę :) .
Mi ostatnio udaje się widywać żurawie często, ale to być może ze względu na to, że w odległości może kilometra jest ładne jezioro i do tego kinderboerderij :)
 
 
behemotka
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 1:14 pm   gwoli wydawania... :)

Holenderska Fryzja/ "Domino Day", czyli wielkie układanie kostek domina
2006-11-17 14:24 /PAP/
(fot. AFP)
W stolicy holenderskiej Fryzji, Leeuwarden, organizatorzy Domino Day 2006 podejmą w piątek próbę pobicia rekordu Guinnessa w układaniu i przewracaniu konstrukcji z kostek domina. W olbrzymiej hali Frisian Expo Center (FEC) w piątkowy wieczór ma przewrócić się budowla złożona z 4 mln 400 tys. klocków.

...

Ubiegłoroczny finał wzbudził wiele emocji nie tylko z powodu udanego pobicia rekordu. Mimo licznych zabezpieczeń, w tygodniu poprzedzającym imprezę do hali dostał się wróbel, który przewrócił 23 tys. klocków. Zrujnowaniu całej konstrukcji zapobiegła jedna z 750 blokad przygotowanych przez organizatorów. Ostatecznie ptak został zestrzelony z wiatrówki.

Śmierć nieproszonego gościa spowodowała protesty obrońców zwierząt, zapowiedzi prób udaremnienia pobicia rekordu i wzmożone środki bezpieczeństwa wokół hali FEC. ...
 
 
motilek 
Poczatkujacy


Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 30
Skąd: Haarlem
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 6:20 pm   

no to dobre
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 1:32 pm   

u mnie sa nietoperze od strony balkonu (to juz drugie moje mieszkanie gdzie niedaleko gniezdza sie nietoperki)
a z dziwnych ptakow - jesli bedziecie kiedys w Zuideparku w Hadze - nie zdziwcie sie dzikimi papugami ;) jest ich tam cale mnostwo
 
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Paź 08, 2007 2:43 pm   

szeda napisał/a:
u mnie sa nietoperze od strony balkonu (to juz drugie moje mieszkanie gdzie niedaleko gniezdza sie nietoperki)
a z dziwnych ptakow - jesli bedziecie kiedys w Zuideparku w Hadze - nie zdziwcie sie dzikimi papugami ;) jest ich tam cale mnostwo


Powaznie? Ja latem widzialam u siebie na balkonie zielona papuzke... Myslelismy ze wlasciciel wypuslil papuzke "na kupe" :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group