NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zycie polskich studentow a antypolska kampania
Autor Wiadomość
terakha 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 1:52 am   Zycie polskich studentow a antypolska kampania

Witam,
Planuje rozpoczac studia w Holandii i byc moze zostac na stale, jednak obawiam sie, ze w obecnej sytuacji nie jest to najlepsze rozwiazanie, ze wzgledu na nasilajace sie antypolskie nastroje.
Jestem ciekawa, czy polscy studenci doswiadczaja dyskryminacji na studiach, wsrod znajomych i w trakcie pracy? czy moze jednak macie zupelnie inne, pozytywne doswiadczenia, mimo tej calej medialnej propagandy?

Bede wdzieczna za Wasze opinie, mam nadzieje, ze rozwieja mi moje watpliowsci:-)
Pozdrawiam
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:28 am   

Hej!
Nie jestem wprawdzie studentem (ale bylem i nie w Holandii) ale uwazam, to co myslisz za grubo przesadzone. "Nastroje antypolskie" byly, sa i beda. Zreszta nie tylko w stosunku do Polakow. Wydaje mi sie, ze kto jak kto, ale studenci to akurat srodowisko, ktore najmniej atakuje cudzoziemcow i najlatwiej sie z nimi zintegrowac. Na pewno mniej bym sie obawial sudentow, wykladowcow i innych ludzi zwiazanych z nauka niz pracodawcow, urzednikow czy sprzedawcow w sklepie. Tak jak napisalas, jest to tylko medialne i czasowe. Ja na pewno bym nie zmienil swoich planow zyciowych pod wplywem paru artykolow w brukowcach czy kilku wypowiedziach regularnych nieudacznikow.
Pozdrawiam!
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Katje 
Gaduła

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 14 Maj 2010
Posty: 137
Wysłany: Czw Lip 21, 2011 10:57 am   

Studiowalam pol roku na unierku w Amsterdamie (VU), a od snia ide na Erasmus Universiteit. W Amsterdamie nie zaznalam rasizmu czy jakichkolwiek nieprzyjemnosci wynikajacych z faktu, ze w metryce mam wpisane narodowosc polska. Co prawda mieszkam tu juz kilka ladnych lat i znam jezyk, ale na uniwerkach jest tyle osob z riznych panstw i roznych kultur, ze to norma, ze kolezanka obok niekoniecznie jest holenderka. Na moje nie ma sie co przejmowac, szczegolnie jesli bys szla na kierunek prowadzony w j. angielskim, tam to wiekszosc to obcokrajowcy ;)
 
 
terakha 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 1:08 am   

Dzieki wielkie za pomoc!
Nie pozostaje nic innego, jak szykowac sie na nowe studenckie wyzwanie:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group