NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OJCIEC ŚWIĘTY
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:17 pm   

Oliwka



sciagasz teksty ze stron internetowych
jesli nie wkleisz linka do (wszystkich )przytoczonych artykulow
to posty edytuje ...na forum nie umieszczamy cytatow ,bez Quote lub Code

Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Cze 22, 2010 10:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 8:24 pm   

Tak naprawde, to bycie chrzescijanieniem to bycie byle kim, bo chrzescijanstwo w zasadnie nie definiuje zadnej konkrentej religii lecz grupe wyznaniowa (katolicyzm, protestantyzm, anglikanizm).

A papiez jest glowa Kosciola Rzymskokatolickiego. Wiec nie wiem po co sie mieszasz skoro Cie to osobiscie nie dotyczy.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Emilka. 
Poczatkujacy


Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 5
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 9:10 pm   

suska napisał/a:
Emilka. napisał/a:
Dlaczego więc Kościół katolicki nazywa tak papieży

Bo to banda hipokrytow?


Kapłani nauczają według własnego widzimisię, a życie wielu księży również pozostawia wiele do życzenia. Czy tak postępuje kapłan Boży?

Najwyższy czas, aby w naszym kraju była przeprowadzona reforma religijna. Kapłan Boży ma być kapłanem z prawdziwego zdarzenia, a nie udawać, że służy Bogu.

Emilka.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 9:16 pm   

Zacznij kolezanko sama od siebie a nie patrzenia na innych, najwyzszy czas by w naszym kraju przeprowadzona reforme mentalna a nie religijna.

"Drzazge w cudzym oku dostrzeze, a belki w swoim nie dowidzi".

Co do Kosciola to powinno sie go w Polsce odizolowac od polityki, ot co.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mafioso 
Poczatkujacy

Wiek: 59
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: Noord Brabant
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 9:48 pm   

suska napisał/a:
Oliwka., Ty jestes katoliczka, ktora po prostu tworzy swoja wersje czy Zydowka, ktora opiera swoja wiare na Starym Testamencie?


a kim Ty jesteś? alfa i omega tego forum? zauważyłem, że główne źródło Twojej wiedzy to Wikipedia, info dla blondynek i Komorowskiego
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:02 pm   

Ale z pewnoscia mam wiecej do powiedzenia w kazdym temacie niz Ty, ktory jeszcze ani razu si na forum sensownie nie wypowiedzial.

Dla pana ignor, szkoda mi czasu.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Mafioso 
Poczatkujacy

Wiek: 59
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: Noord Brabant
Wysłany: Wto Cze 22, 2010 10:08 pm   

człowiek, który zna się na wszystkim, tak naprawdę nie zna się na niczym - to chińskie powiedzenie, ale jestem na tak
dlatego ja skupię się na tym, w czym czuje swoje siły, ok? mogę? czy znowu mi czerwono przybędzie?
a niby liberalna Holandia..., a tu ortodoksyjna Polska ,
biedna, ale zawsze katolicka
Ostatnio zmieniony przez Mafioso Wto Cze 22, 2010 10:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mm77 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 11:35 am   

Illumini napisał/a:
ksiega rodzaju "nie nazywaj nikogo ojcem poniewaz jest tylko jeden ojciec, Bog w niebie"


niebezpieczne sa bardzo teskty ktore wyrywa sie z kontekstu.


Chrystus mowil aby nikogo nie nazywac ojcem, "albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie".

a jak brzmi ten tekst niewyrwany z kontekstu?


Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.
Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.
Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem*; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą.”/Mt 23,2.5-11/

*ojcec tutaj to aramejskie Abba - co znaczy mniej wiecej "tatusiu", "tatuniu" zaczytny tytul, rzeczywiscie zarezerwowany dla Boga


Czy w tym tekscie Jezusowi na prawde chodzi aby nikogo nie nazywac ojcem/mistrzem/przewodnikiem/nauczycielem? Czy moze o cos innego?
 
 
Amissa 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 195
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 12:47 pm   

Tytulowanie zwyklego czlowieka Ojcem Swietym mi nie pasuje, natomiast samego Karola Wojtyle bede szanowac do konca zycia. Dla jasnosci mojej wypowiedzi- jestem osoba wierzaca , ale nie lubie ksiezy ( z nielicznymi wyjatkami) i dlatego do kosciola chodze bardzo rzadko. To , ze polak zostal papiezem i jego pontyfikat trwal tak dlugo swiadczy o sile ducha tego czlowieka- wiele przeszedl w zyciu i nie dziwi mnie fakt, ze ludzie go uwielbiali. Zaden papiez nie zrobil tyle co nasz. Dzieki niemu choc troche zmienil sie wizerunek Watykanu , ktory ma za soba niezbyt piekna przeszlosc.
_________________
Jadąc za morze klimat zmieniamy, nie siebie. Horacy
 
 
goorn 
Gaduła
Zimny jak głaz.


Wiek: 40
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 182
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Pon Sie 16, 2010 9:17 pm   

Oliwka- nazwałaś siebie chrześcijanką, po Twoich wypowiedziach sprecyzowałbym bardziej Twoją przynależność do Świadków Jehowy.Nie mam uprzedzeń, wręcz odwrotnie. Dobrze wiesz że jest wiele odłamów chrześcijaństwa i każdy nazywa siebie chrześcijaninem, ale każdy odłam ma trochę różne reguły i jedną z nich jest to że w KK papieża nazywają Ojcem Świętym. Z jakiej przyczyny? jakim prawem? Takim: apostołowie dostali pewne prawo, i to prawo rzekomo przechodzi z papieża na papieża więc nawet jeśli któryś papież pozwolił siebie czy kazał tak nazywać to rzekomo jest dobrem i Ci rzekomi wyznawcy KK będą to uznawać za słuszne i nie SPRZECZNE z Biblią ale poprawieniem jej no bo przecież papież ma prawo ustanawiać nowe reguły. Jak dobrze wiesz nawet w samej Biblii reguły się zmieniały, więc i dalej mają prawo.Tak wiele rzeczy mi tłumaczył pewien ksiądz jest to w miarę sensowne (uznając że Biblia jest prawdą itp., itd., ale to inna historia). Dziwi mnie że żaden katolik czegoś podobnego tu nie napisał. No ale tacy są wyznawcy KK, mają płacić, mówić że wierzą i nie rozumieć bo od rozumienia za nich mają księży. Oliwka chociaż jestem ateistą i nie wierze w sukces i ogólną słuszność Twojej(Waszej) misji to życzę powodzenia i pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
Tomczita 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: Holandia
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 1:47 pm   

Kościół Katolicki stał sie religia sama w sobie,od nauk nowotestamentowych odszedł i zaczął "poprawiac"to co Bóg przekazał prorokom a zostało zawarte w Piśmie Świętym.
Większosc ludzi ma tendencje to władzy i kontrolowania innych dlatego w świecie tyle zła,ale co ciekawe ten kto czyta Słowo Boże znajduje odpowiedzi na to co sie wydarzyło i na to co sie wydarzy.
Bardzo ciekawy temat.Dzięki forom można sie wiele dowiedziec i wzajemnie dokształcac,grunt to miec otwarty umysł i rozważyc z jakich "klocków"nam ten swiat zbudowali.Bez czytania kiążek się nie da sie obejsc,ale fora także swoją rolę posiadają

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group