NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory 2007
Autor Wiadomość
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 1:56 pm   

To prawda, ze chyba miala wieksza skale.. ja dokladnie wszystkiego nie sledzilam, ale tez i skala mocnych slow u politykow byla spora, tzn. ladnie sie obrzucali nawzajem.
Bardzo mnie cieszy, ze mlodzi ludzie glosuja!
To jakies swiatelko na przyszlosc.
Co innego kwestia, czy powinno sie glosowac nie mieszkajac w Polsce. Nie znajdziemy jednej wlasciwej odpowiedzi.
Dla jednych to glosowanie bedzie patriotyzmem, a dla innych jego brakiem i kazda wersje mozna uargumentowac. Ja nie pojechalam na wybory do Hagi. Mam dosc daleko, moj facet sporo pracuje po godzinach ostatnio, a za pare dni jedziemy do Polski (on-kierowca). Nie chcialam go przemeczac.
Gdybym miala blisko, poszlabym na wybory. Jestem tu zbyt krotko, zeby czuc sie nie-Polka.
yourij!
jak ja bym zaglosowala, to srednia wieku by troche wzrosla :)
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 2:14 pm   

sam fakt, że jesteś kobietą skazuje Cie na to, że możesz miec conajwyżej 18 lat... żadna kobieta nie ma więcej :P
nawet moja Mamuśka tak twierdzi, hihi...
a co do wyborców lokalu nr.108... no cóż.. naprawdę czułem sie niesamowicie... i tylko przykro mi się czasem robi jak słyszę od Polaków, którzy mieszkaja w Polsce i im się powodzi hasła - jesteś tchórzem i antypatriotą... no, ale głupoty się nie leczy.. co najwyżej ignoruje...
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 3:23 pm   

Cytat:
Głosowanie za granica będzie unieważnione?
Przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz poinformował, że wysłał do szefowej MSZ Anny Fotygi pismo, w którym podkreślił, że "PKW jest zaniepokojona tempem ustalania i przekazywania wyników wyborów z zagranicy".
Rymarz powiedział, że skierował list do Fotygi po to, aby zmobilizować służby zagraniczne do szybkiego przekazywania wyników wyborów.

Jak dodał, problemy z przekazywaniem wyników dotyczą około 70 obwodów za granicą, w tym w: Afganistanie, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Rymarz poinformował, że według ordynacji do Sejmu i Senatu - jeżeli okręgowa komisja wyborcza w Warszawie nie uzyska wyników głosowania z obwodów za granicą w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania - głosowanie uznaje się za niebyłe. Oznacza to, że głosy oddane w tych obwodach nie będą uwzględniane przy ustalaniu wyników wyborów.
Zrodlo:http://wiadomosci.onet.pl...27900,news.html

Alee kinoo!!!
Jeden z komentarzy:
Cytat:
W Londynie stalismy 4 godz w kolejce- beda manifestacje jesli nie uznacie

Stalismy na wyspach 4 godz w kolejce aby oddac wazny glos w 70% na PO. Jesli nasze glosy nie beda uwzglednione to Wszyscy Przyjdziemy jeszcze raz pod konsulaty ale w innym celu a z nami bedzie TV BBC.
Wiec radze NIE KOMBINOWAC z glosami tysiecy emigrantow.
Zrodlo:http://wiadomosci.onet.pl...94,0,forum.html

POpieram!!!W Hadze tez staniemy i jak bedzie trzeba to tez zaprosi sie tutejsze media.Chcecie cyrku to bedziecie go mieli!
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 3:33 pm   

nie ma potrzeby...
dzwonilem do Ambasady... dawno wyslali...
a wyniki... no cóż...
PO - 1796 (jakies 75%)
PiS - 267
Lid - 248
PSL 34 głosy....
:twisted: :twisted: :twisted:
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 4:23 pm   

yourij pomysl rowniez o Polakach, ktorzy oddali swoj glos w Afganistanie, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej a byc moze zostana potraktowani w taki a nie inny sposob.W artykule jest wlasnie o nich mowa.
Tutaj chodzi o wsparcie.
Ps.Dziwny zbieg okolicznosci - dane z USA wplynely bardzo szybciutko a tam wynik glosowania wyglada nastepujaco:
W USA zwyciężyło PiS - 67% (Chicago - 80%, Nowy Jork - 56%), PO - 28%.
Zrodlo : http://www.polonia.nl/pivot/entry.php?id=543#body
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 4:35 pm   

Cytat:
Fotyga: głosy z zagranicy za godzinę

- W ciągu godziny będziemy mieć komplet danych z zagranicy, żaden głos się nie zmarnuje - powiedziała na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. Jak dodała, czuje się "dotknięta atakami na całą służbę dyplomatyczną". W ten sposób Fotyga skomentowała w ten sposób list do niej od przewodniczącego PKW Ferdynanda Rymarza.
- Tegoroczne wybory odbywały się w sytuacji dość szczególnej, z uwagi na duże zainteresowanie głosowaniem wśród Polonii za granicą – mówił a Fotyga. Minister zaznaczyła, że MSZ zwiększyło ilość obwodów o 44 - do 205 - także w Iraku i Afganistanie. Podkreśliła, że po niedawnym zamachu na szefa polskiej placówki w Bagdadzie przeprowadzenie wyborów w Iraku było obarczone dodatkowym ryzykiem i wymagało zapewnienia bezpieczeństwa głosującym, w tym nowemu ambasadorowi.

Fotyga podkreślała, że "problemem jest złe funkcjonowanie" systemu informatycznego przekazanego MSZ przez PKW.

- Skontaktowałam się osobiście z ambasadorami w wielu państwach. Okazało się, że nie wszystkie dane jakimi dysponowali polscy przedstawiciele były aktualne. Błędy danych uniemożliwiały elektroniczną transmisje danych, co przeciążało naszą sieć oraz naszych pracowników - tłumaczyła minister.

- Nie mamy jeszcze pięciu wyników z Wielkiej Brytanii - dodał dyrektor departamentu konsularnego MSZ.

Wcześniej przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz poinformował, że wysłał do szefowej MSZ Anny Fotygi pismo, w którym podkreślił, że "PKW jest zaniepokojona tempem ustalania i przekazywania wyników wyborów z zagranicy".

Rymarz powiedział, że skierował list do Fotygi po to, aby zmobilizować służby zagraniczne do szybkiego przekazywania wyników wyborów parlamentarnych. - W rozmowie telefonicznej pani minister oświadczyła, że sprawą się zajmie i będzie interweniowała u poszczególnych ambasadorów - zaznaczył przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Jak dodał, problemy z przekazywaniem wyników dotyczą około 70 obwodów za granicą, w tym w: Afganistanie, Francji, Hiszpanii, na Litwie, w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

- Można zrozumieć, że Afganistan jest dość daleko i jest to kraj ogarnięty wojną, ale nie bardzo można zrozumieć jakie są trudności z wysłaniem danych z Francji, Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii - powiedział Rymarz.

Jak poinformował, według ordynacji do Sejmu i Senatu - jeżeli okręgowa komisja wyborcza w Warszawie nie uzyska wyników głosowania z obwodów za granicą w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania - głosowanie uznaje się za niebyłe. Oznaczałoby to, że głosy oddane w tych obwodach nie będą uwzględniane przy ustalaniu wyników wyborów.

Szef PKW dodał, że Komisja i tak czeka na spłynięcie wszystkich danych z zagranicy. Jako ostatnie, o północy spodziewane są wyniki głosowania z Montevideo w Urugwaju.

Rymarz zwrócił uwagę, że do upływu 24 godzin od zakończenia głosowania za granicą PKW nie może przystąpić do ustalenia, które komitety wyborcze spełniły warunki, uprawniające do uczestnictwa w podziale mandatów.

Rymarz ma nadzieję, że wyniki dotrą do PKW i uniknie się - jak mówił - "z jednej strony dużego skandalu, a z drugiej strony uniemożliwienia podziału mandatów".

Przewodniczący PKW zaznaczył, że zawsze są duże perturbacje ze ściąganiem danych z zagranicy. Jak tłumaczył, dość często jest to skomplikowany system przesyłania danych. - Zaszyfrowanie danych między ambasadą a MSZ, rozkodowanie i dostarczenie do naszego systemu. Ale na to są 24 godziny - podkreślił.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej członkowie PKW pytani byli także o problemy z brakiem kart do głosowania w niektórych lokalach wyborczych. - Odpowiedzialność w niektórych wypadkach może być po stronie członków obwodowej komisji wyborczej, że doszło do przerwania głosowania, ale może to być także odpowiedzialność po stronie pracowników urzędu gminy, którzy, pomimo prośby, nie dostarczyli na czas dodatkowych kart - tłumaczył jeden z członków Komisji Antoni Ryms.

Przedstawiciele PKW zapewniali jednocześnie, że nie byłoby problemów z kartami do głosowania nawet przy dużo wyższej frekwencji. Jak podkreślili, gotowe były nawet drukarnie, które mogły karty dodrukować.

PKW nie przewiduje już więcej konferencji prasowych w poniedziałek. Jak mówił Rymarz, we wtorek pierwszy komunikat Komisji będzie dotyczył "ustalenia progu podziału mandatów", a w godzinach popołudniowych nastąpi ogłoszenie oficjalnych wyników.

- Będziemy przyjmowali protokoły na papierze, będziemy je porównywać z danymi z systemu informatycznego. Po ustaleniu, że wszystko odpowiada stanowi faktycznemu, będziemy mogli ogłosić wyniki - podkreślił przewodniczący PKW.

Zrodlo: http://wiadomosci.onet.pl...27992,news.html
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
yourij 
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 27 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Myslovitz
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 4:59 pm   

Janosik - sklej posty
2.co do stanów... o ile wiem, to oni zaczęli głosowanie nieco wcześniej... więc sa jakies osiem godzin do przodu...
Fotyga ma przechlapanie nie z powodów jej fachowości czy niefachowości... ma przechlapane przez kojarzenie jej z PiS... a obecnie wszystko, co PiSowe, znaczy złe...
Mam nadzieje, że zdążą wysłac wszystkie dane.. jesli nie.. gdzie jest ambasada w Hadze, już wiem.. więc chetnie wpadne... :twisted:
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 5:16 pm   

Cytat:
Mam nadzieje, że zdążą wysłac wszystkie dane..

Cytat:
Rymarz ma nadzieję, że wyniki dotrą do PKW i uniknie się - jak mówił - "z jednej strony dużego skandalu, a z drugiej strony uniemożliwienia podziału mandatów".

Nadzieja matka glupich.Te wyniki maja dotrzec na czas!Jesli nie, to bedzie skandal !!!
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Mantissa 
Poczatkujacy


Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 47
Skąd: Toruń/Gouda
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 9:18 pm   

przesledzilam bieg - bardzo burzliwy waszych dyskusji :D tu sie dzialo!Nie interesuje sie polityka b. intensywnie aczkolwiek lubie wiedziec co jest grane lub w co sie teraz gra:)
Jako ,ze zyje teraz w Holandii a wiec poza krajem interesuja mnie bardzo opinie o nas z zagranicy:podobno Europa odetchnela , a Polacy wybrali normalnosc...moze to plytkie i bezpodstawne ale udzielil mi sie ten europejski nastroj:)
Pozdrawiam wszystkich
P.S.
Tylko nie obrzucajcie mnie blotem, ze nie wiem a sie wypowiadam...prosze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group