NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prowizja od wplaty na konto
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 5:55 pm   

ewik... ale jesli chcesz wplacic gotowke w banku na konto osoby trzeciej... to niestety placisz prowizje... zajzyj sobie na strone ABN AMRO... w cenniku jest podane, ze w takim wypadku pobieraja 12,50...
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 7:18 pm   

ja mam w Rabobanku do Polski nie płacę i na szczęście w polse też nic nie pobierają wszystko zależy od tego jaki bank
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 7:23 pm   

Ja tez mam w Rabobanku a w polsce jestesmy w zubrze ktory pobiera 15 zl
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bea 
Gaduła


Dołączyła: 02 Gru 2006
Posty: 127
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 7:27 pm   

w Polsce mam w Multibanku zresztą przy zakładaniu konta pytałam czy będę coś płacić
 
 
Admarco 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 24
Skąd: Utrecht
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 2:03 pm   

Najtaniej jest robic przelew z konta na konto. W przypadku przelewu do PL, najtaniej bedzie przelac na konto walutowe EUR, jak bedzie przewalutowanie na PLN, to trzeba sie liczyc z oplata.
Niestety banki stosuja rozne metody na oplaty :? i trzeba sie wszystkiego dowiedziec wczesniej. :( Nie ma lekko
 
 
dzico 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 31
Skąd: den haag wlkp
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 7:57 pm   odpowiedz na oplaty w abn amro

wplacajac gotowke na konto firmowe {przy okienku} jest pobierana oplata 12.50 jezeli konto jest prywatne ta wplata nic nie kosztuje.Wplacajac gotowke na konto firmowe w automacie znajdujacym sie w srodku banku oplata jest zerowa jednak nalezy posluzyc sie karta bankowa pozdrawiam.
 
 
Amfidiusz
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Iława
Wysłany: Pią Paź 12, 2007 1:22 pm   

A jak wygląda sprawa z przelewami w drugą stronę? Jeśli ktoś z Polski chciałby przelać pieniądze na moje konto (ABN AMRO)? Wiecie może, jaka opcja będzie najkorzystniejsza? Gdzieś wyczytałem, że warto założyć konto walutowe w WBK, ale ceny tam nie były zbyt przystępne...
 
 
 
tchika
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 1
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 6:44 pm   

Witam,

Czy mozliwa jest wplata pieniedzy w banku hol na konto bankowe polskie (walutowe, wiec w euro) nie posiadajac konta bankowego z zadnym z holenderskich bankow?
W Polsce taka usluga jest dostepna - podchodze do okienka, wypisuje druczek i wszystko gra;
Dzwonilam dzis do rabobanku i postbanku, panie pionformowaly mnie, ze najpierw bede musiala zalozyc sobie u nich konto, czego nie potrzebuje, bo chce wykonac pojednyczy transfer kasy do Polski.
Poradzily mi skorzystanie z WesternUnion, co wydaje mi sie zbyt drogie...

Macie jakis inny sposob?
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 11:51 pm   

tchika napisał/a:
Witam,

Czy mozliwa jest wplata pieniedzy w banku hol na konto bankowe polskie (walutowe, wiec w euro) nie posiadajac konta bankowego z zadnym z holenderskich bankow?
W Polsce taka usluga jest dostepna - podchodze do okienka, wypisuje druczek i wszystko gra;
Dzwonilam dzis do rabobanku i postbanku, panie pionformowaly mnie, ze najpierw bede musiala zalozyc sobie u nich konto, czego nie potrzebuje, bo chce wykonac pojednyczy transfer kasy do Polski.
Poradzily mi skorzystanie z WesternUnion, co wydaje mi sie zbyt drogie...

Macie jakis inny sposob?


Nie, nie jest to mozliwe ani w ABN ani w Rabobanku ani Postbanku... Wlasnie niedawno sama chcialam pzeslac pieniadze a nie moglam skorzystac z neta wiech chcialam przeslac gotowke.
Musisz miec zalozone konto w danym banku i wtedy Ci je przesla, (teraz pisze o ABN) z tym ze jesli robisz transfer sama przez net to placisz ok 5-6 euro za transakcje a jesli zrobisz to w banku za ich posrednictwem to oni licza za to dodatkowo 10 euro za usluge...
Nie wiem czy mozna by bylo przeslac gotowke poczta... przekazem pienieznym...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group