NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Maj 30, 2010 11:18 pm
wyplata pieniedzy z bankomatu w Polsce(NL Bank ING)
Autor Wiadomość
mirek555 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 17
Skąd: Nowy Dwor Maz
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 3:10 am   

maciej83 ma rację . Jest limit do 3-ch wypłat dziennie. Limity kwot to 2,000-4,000 zł. doba.
Co do stanu konta to sprawa nie w polskich bankomatach lecz banku depozytora. O ile wiem to w bankomatach banków np. Banki Spółdzielcze mają taką opcję. Są też inne banki ale jak piszę sprawa dotyczy bezpośrednio banku w którym mamy konto i czy na taką opcję zezwala .Także limity kwot ustala bank rezydenta. Bankomat przyjmie każde zlecenia ale wypłaci tylko to co zaakceptuje nasze konto. :028:
 
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Wto Sty 04, 2011 11:53 am   

Jakieś 3 lata temu miałem bardzo krótko konto w ING.
Podważyli mój polski dowód osobisty, i zablokowali pewnego dnia kilkaset euro na 3 tygodnie.
Miałem tam, kartę debetową i działała w Polsce normalnie. Wypłaty, płatności bez problemu. Niestety nie powiem wam ile to kosztowało z racji, tego że jak mi pieniądze zablokowali to nawet nie miałem wglądu do operacji do konta...
Mała uwaga, to ile wypłacisz w Polsce ustalasz indywidualnie z bankiem. Na poczatku miałem limit 500 euro na płatności kartą i 500 euro na wyjęcie z bankomatu. Potem podniosłem sobie bankomat na 2000 i działało.
Obecnie mam ABN coś tam w nazwie nie pamiętam "wereld..." i do rachunkę kartę debetową Maestro.
Operacje w euro, czy to w Holandii czy w krajach w których walutą jest euro są darmowe. Wyjątkiem jest chyba Kosowo. Tego jednak nie wiem.
Jedyną trudność jaka mnie spotkała kilka razy miała miejsce w Niemczech. Tam "światowa" karta od ABN nie przeskoczy niemieckiego systemu "EC". Nie honorują jej, a już kilka razy spotkałem się w sklepach czy KFC że musiałem bankomatu szukać na prędko. Stacje benzynowe bez problemu.
Bankomaty (mam limit 1500) wypłacają zawsze 1500, tylko czasem sam bankomat limit pojedynczej wyplaty np 500 euro czy 750 i dlatego operację by pobrać np 1500 wykonuję na 2-3 razy.
Jeśli chodzi o Polskę to trzeba uważać gdyż:
(nie znam się na tym doskonale ale z doświadczenia wiem:
- są 2 rodzaje bankomatów i aparatów płatniczych:
a) te które księgują i wydają pieniądze bez pokazania kursu EUR-PLN
b) te które pokazują kurs wymiany.
Na tych pierwszych można czasem można zyskać czasem stracić. Dzieje się tak, gdyż często bank holenderski przelewa pieniądze np po 3-4 dniach a kurs euro może być wtedy całkiem inny niż w dniu w którym płaciliście. Ten drugi typ to zazwyczaj pokazuje kurs od 3 do nawet 20 groszy różny od tego w kantorze. Dlatego jak już ktoś chce się bawić w "pinnen" w Polsce najlepiej znać kurs waluty.
Aha! Uwaga na małe kwoty. Lepiej płacić złotówkami. Kiedyś wyjeżdżając z Polski z samego rana kolega chciał zakupić w sklepiku obok stacji benzynowej jakiś alkohol, chyba 4 pak piwa. Wyszło tego 12 złotych, z racji że nie miał drobnych zapłacił kartą transakcja wyniosła go 3 euro za zakupy i 2,25 euro za koszty opercaji i przewalutowania. Ja płaacąc za paliwo na stacji zapłaciłem kosztów operacji i przewalutowania 0,15 centów...
Banki spółdzielcze, Euronet i kilka innych to zdziercy Polcard chyba jest tanszy...
 
 
doronio 
Super gaduła
->OPOLE.ZWM<-


Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 347
Skąd: Amsterdam/Opole
Wysłany: Śro Sty 05, 2011 5:14 pm   

Estamos napisał/a:
Dlatego jak już ktoś chce się bawić w "pinnen" w Polsce najlepiej znać kurs waluty

Najlepiej znać rzeczywisty (nie kantorowy)
Najlepiej międzybankowy (FOREX)
http://waluty.com.pl/wrap...nia/forex24.php
i dopiero sobie przyrównać. :)
_________________
Pomóż
http://www.poomoc.pl
 
 
 
Burza 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 6:07 pm   

Cześć, odgrzeje topic, jeśli mam konto w m-banku to ile będą mi pobierać za przewalutowanie oraz wypłatę z bankomatu ING bo m-bankowskich słyszałem, że nie mają tam ;)

pozdrawiam.
 
 
 
kubus_223 
Poczatkujacy
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: kraków/belgia
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 11:41 pm   

chyba mam pomysł na banki i opatentuje to w urzędzie. oczywiście sprzedam to bankom i może będzie to rozwiązanie wszelkich problemów nim wejdziemy w strefę monetarną euro.
_________________
zaufanie jest dobre ,ale kontrola lepsza. J.Stalin
 
 
 
tony_halik 
Poczatkujacy
Tony Halik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 1:36 pm   

Estamos ja probowalem wyplacac w pt jurasy z polskiego bankomatu i pokazalo dwie opcje:
- przewalutowanie po kursie 3,76, bezprowizyjnie
- oraz wyplacic powiedzmy 100 zl i tyle tez odjac z konta (?)

No i teraz tak.. co mi sie po prostu bardziej oplaci? bo kurs wtedy byl ~4,16 w kantorach. Wiec trace sporo wyjmujac cos kolo 1K euro (cos kolo 20 groszy na euro w porownaniu z przelaniem pieniedzy na swoje walutowe w PL). Po co oddawac za darmo swoje pieniadze ;]
Z tego co pamietam to byl euronet.

Probowalem wyplacac w innym (placowka ING PL) i byla tylko opcja samej wyplaty bez zadnych ustawien do wyplacenia.

Nie mam opcji jechac za granice teraz, ani przelac z neta na swoje walutowe w PL (strata okolo 20 gr na 1 euro), bo mam zblokowany koncisz.

Jak ugryzc temat zeby sie oplacalo ?
Ostatnio zmieniony przez tony_halik Pon Kwi 30, 2012 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 11:04 am   

tony_halik, to pewnie był bankomat euronetu. Bankomat reklamuje korzystanie z opcji "gwarantowanego kursu wymiany" (i tu podają wartość), przy czym jest to kurs złodziejski. Na zasadzie: albo "gwarantowany" bandycki kurs wymiany, albo straszny, niebezpieczny, bo nieznany kurs ustalany w cywilizowany sposób. Próbowałem i zdecydowanie korzystniejszy jest ta opcja bez pożal się boże bezpieczeństwa oferowanego przez euronet.
_________________
Dumny Polak
 
 
tony_halik 
Poczatkujacy
Tony Halik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: Śro Maj 02, 2012 11:28 am   

jso napisał/a:
tony_halik, to pewnie był bankomat euronetu. Bankomat reklamuje korzystanie z opcji "gwarantowanego kursu wymiany" (i tu podają wartość), przy czym jest to kurs złodziejski. Na zasadzie: albo "gwarantowany" bandycki kurs wymiany, albo straszny, niebezpieczny, bo nieznany kurs ustalany w cywilizowany sposób. Próbowałem i zdecydowanie korzystniejszy jest ta opcja bez pożal się boże bezpieczeństwa oferowanego przez euronet.


i wszystko na ten temat ThX ;]
 
 
bolba 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2011
Posty: 36
Wysłany: Pią Maj 04, 2012 9:15 am   Re: wyplata pieniedzy z bankomatu w Polsce(NL Bank ING)

sulik1986 napisał/a:
Ile razy w ciagu doby mozna wyplacic pieniadze z holenderskiego konta ING w polskich bankomatach ???

Wczoraj 3 razy wyplacilem pieniadze z bankomatu w polsce i niestety kolejnego razu juz nie moglem :( czy wie ktos cos w tej sprawie ?? W sumie przez te 3 razy wyciagnolem jakies 800-900 zł czy jest np mozliwe ze w ciagu doby mozna tylko 3 razy wyplacic pieniadze ??

Prosze o pomoc z gory Dziekuje !!



tez tak mialam. bylam w polsce i wyplacalam pieniadze bardzo czesto w ciagu dnia. ing odmowilo wyplat. przestraszylam sie, ze ktos wyczyscil mi konto, a nie mialam jak sprawdzic. po powrocie do holandii bez problemu. moze sie zabezpieczaja na wypadek kradziezy karty?
Ostatnio zmieniony przez bolba Pią Maj 04, 2012 9:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group