NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dla narzekajacych
Autor Wiadomość
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 5:32 pm   

Gochna ja ogólnie nie mam nic do tutejszej służby zdrowia, wręcz przeciwnie korzystałem kilkakrotnie i byłem zadowolony z obsługi zarówno u lekarza domowego jak i specjalistów.Tylko do dziś nie wiem co mi dolega.Ale jeśli chodzi o eutanazję to sama pani minister która ja wprowadziła w zycie ( chyba w 2001 lub 2002), dziś po latach twierdzi że to był błąd, że najpierw trzeba było rozwinąć opieke paliatywną, z którą do dzisiaj jest w NL krucho. Zresztą pierwszy szpital paliatywny założyli w NL własnie Polacy i to wcale nie tak dawno.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 6:06 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Tylko jak by nie było zle w Polsce to tam leczy (próbuje) się chorych na raka do samego końca


Nieprawda ! Jezeli sa przerzuty i nie ma juz zadnych szans w Polsce lekarze tez zaprzestaja leczenia , podaja tylko srodki przeciwbolowe, morfine . Moj ojciec zmarl na raka, jego siostra , matka mojej przyjaciolki wiec wiem jak to wyglada. A propos inna moja ciotka miala wycieta piers, potem naswietlania i jakis czas potem byla u jakiegos lekarza i wiesz co jej powiedzial ? Ze ta operacja piersi wlasciwie to nie byla potrzebna !

[ Dodano: Nie Maj 27, 2012 6:35 pm ]
jedrzej2225 napisał/a:
Ps. wyczytałem ostatnio że wielu starych,chorych Holendrów wyjeżdża na leczenie do Niemiec bojąc się właśnie eutanazji która wymyka sie troche spod kontroli.


A Polscy staruszkowie ida do szpitala z wielka ochota :079:

Czy Ty naprawde nie wiesz czy tylko udajesz, ze w Polsce tez jest eutanazja, tylko nielegalna ? Ze "pomagaja " w szpitalach , domach starcow itp....
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 1:12 pm   

Bronka własnie w Polsce mam kolegę który od 3 lat jest tylko rośliną,waży ok.30 kilo,leży w hospicjum ale nikt nie mysli nawet o eutanazji. Zawsze jest jakas nadzieja i wystarczy poczytać o placówkach paliatywnych aby dowiedzieć się że Polska akurat tą dziedzinę medycyny (a może raczej walki z bólem) ma dobrze rozwinięta i jest na tle wielu innych krajów pozytywnym przykładem. Poza tym proporcje w mysleniu lekarzy rodzinnych sa troche inne.Tutaj ok.86% lekarzy rodzinnych popiera eutanazję.W Polsce jeszcze długo taki wynik będzie nieprawdopodobny.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 3:20 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Tylko jak by nie było zle w Polsce to tam leczy (próbuje) się chorych na raka do samego końca.Natomiast tutaj w NL lekarz może zaprzestać leczenia ze względu na brak szans na wyleczenie.To taka druga odnoga tutejszej eutanazji. Ps. wyczytałem ostatnio że wielu starych,chorych Holendrów wyjeżdża na leczenie do Niemiec bojąc się właśnie eutanazji która wymyka sie troche spod kontroli.

Ogladalam program na ten temat, ze ludzie chorzy na raka jezdza do Niemiec na leczenie.
Tylko, ze nie chodzilo o strach przed eutanazja, bo ta w doslownym tego slowa znaczeniu w Holandii tez nie jest tak latwo dostepna.
Wiele metod leczenia raka i nie tylko, ta ktora stosuja Niemcy w Holandii zostala uznana za malo skuteczna lub brak dowowdow na skutecznosc.
Podobnie jest w leczeniu wielu innych chorob, to co dostepne jest w Niemczech, w Holandii jest uznane za nieskuteczne.

Na kursach pierwszej pomocy w Holandii ostatnio podano informacje o stosowaniu reanimacji.
Z przeprowadzonych statystyk wynika, ze z reanimowanych osob przezywa tylko 15%, z tego 10% zyje jak rosliny, wobec tego dla pozostalych 5% nie ma sensu przeprowadzac reanimacji.
Takie informacje przyniosl ostatnio moj maz ze szkolenia pierwszej omocy.
Przyznam, ze troche mnie to zmrozilo.

PS. Ja mam zle doswiadczenia z holenderska sluzba zdrowia ale nie wiem czy w Polsce lub innym kraju nie mialabym podobnych doswiadczen. Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group