NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunia cotygodniowa Holendrów
Autor Wiadomość
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
  Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 12:07 pm   Komunia cotygodniowa Holendrów

Co sądzicie, czy Holendrzy są tacy święci, że zawsze przystępują do komunii.Jednocześnie konfesjonały stoją puste. Osobiście,czuję się speszony tym gdy czasem tylko ja sam pozostaje w ławce. Wiadomo że człowiek to istota grzeszna i nie zawsze w stanie łaski. :039:
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 13, 2012 12:26 pm   

Iras, tu czesto jest prktykowana spowiedz ogolna . Wiec nie jest konieczne isc do konfesjonalu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Pią Wrz 14, 2012 5:56 pm   

Spowiedż ogólna odbywa się na każdej mszy, w Polsce też. Więc dalej tego nie rozumiem. :021: Będę chciał to wyjaśnić z osobą duchowną :119: . Oczywiście cały czas chodzi mi o wyznanie rzymsko-katolickie. :039:
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 11:19 am   

Witam ja tu w kosciele wcale konfesjonalu nie widzialam i tez poczatkowo bylam zdziwiona niby ta sama wiara a jednak inaczej praktykujaca .Osobiscie uwazam ze w PL tez powinno sie to w ten sposob odbywac w koncu ksiadz to tez tylko czlowiek wiec dlaczego mam sie jemu spowiadac skoro moge z bogiem o tym porozmawiac ,przeciez bog wszystko widzi i wie czy jestem szczera czy zaluje za grzechy ksiadz to tylko ksiadz takie jest moje zdanie .A zauwazyl ktos z was ze ministrantami sa tez dziewczyny co w polsce jest nie dopuszczalne paranoja jedna wiara a dwa swiaty :028:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 11:22 am   

Magda W, u nas jest tez pani ksiadz :-)
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 11:31 am   

no to niezle ale tak jak mowie mi to nie przeszkadza tylko ze u nas w pl jest lekkie zacofanie przeciez swiat sie zmienia to i w kosciolach powinno sie cos zmienic ,a potem sie dziwic ze mlodzi ludzie nie chodza do kosciola bo wieje nuda i polityka . Ja tu pierwszy raz w na holenderskiej mszy to sie zdziwilam jak ksiadz chodzil po kosciele tak jak u babtystow oklaski smiechy heheh fajnie podoba mi sie nie ma sztywniacta :039:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:51 pm   

baileys napisał/a:
Magda W, u nas jest tez pani ksiadz :-)


W Rzymsko-katolickim chyba katechetka a nie pani ksiądz? ;-) :

Cytat:
Vrouwen moeten in de rooms-katholieke kerk hogere en meer sleutelposities kunnen krijgen, vindt priester Antoine Bodar. Een vrouw zal nooit de gewijde ambten van diaken, priester en bisschop kunnen bekleden , maar persoonlijk ziet Bodar niet in waarom de vrouw geen kardinaal of vicaris (rechterhand bisschop) zou mogen zijn.


http://www.nieuwwij.nl/in...&messageID=3313
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Czw Wrz 20, 2012 8:24 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 7:03 pm   

Magda W,

Cytat:
.A zauwazyl ktos z was ze ministrantami sa tez dziewczyny co w polsce jest nie dopuszczalne paranoja jedna wiara a dwa swiaty


Watykan wydal zgode na dopuszczenie dziewczynek do tego by pelnily posluge jako ministrantki ,
i w Polsce jest to akceptowane z tym, ze dziewczynki nie bardzo do tego sie garna
tak slyszalam bedac w mojej dawnej parafii

nie ma tam ani jednej dziewczynki ministrantki
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
mm77 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 42
Wysłany: Pią Wrz 21, 2012 3:28 pm   Re: Komunia cotygodniowa Holendrów

Iras napisał/a:
Co sądzicie, czy Holendrzy są tacy święci, że zawsze przystępują do komunii.Jednocześnie konfesjonały stoją puste. Osobiście,czuję się speszony tym gdy czasem tylko ja sam pozostaje w ławce. Wiadomo że człowiek to istota grzeszna i nie zawsze w stanie łaski. :039:


Witam,

Na spowiedz indywidualna musisz sie w holenderskiej parafii umowic. W polskiej parafii w Holandii nie ma zadnych problemow ze spowiedzia indywidualna (najczesciej przed lub po Mszy Swietej).

Niestety spowiedz ogolna jest mocno naduzywana w Holandii i jest to tez jeden z powodow pustek w holenderskich kosciolach. Ogolna spowiedz moze byc uzywana dla dobra wiernych tylko w wyjatkowych sytuacjach np. w niebezpieczenstwie smierci.
Podczas spowiedzi powszechnej na poczatku Mszy Swietej odpuszczane sa grzechy powszednie (lekkie).

tutaj dokladniej: http://www.spowiedz.katol...87,815,1,a.html

Dobrze zrobiles nie idac do Komunii Swietej, najlepiej wybierz sie do polskiego kosciola w Eindhoven, Meterik lub Nuth (takie sa na poludniu) albo umow sie z ksiedzem z Twojej parafii.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez mm77 Pią Wrz 21, 2012 3:35 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Iras 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 65
Skąd: Limburgia
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 4:21 pm   

Dziekuję mm77 za ciekawy link :038:

Do polskiej parafii jeżdzimy co jakiś czas a mieszkając obok kościoła często bywamy na holenderskich mszach. :026:
_________________
Pozdrawiam!
Jeśli czegoś nie ma w necie - znaczy nie istnieje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group