NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OV Kaart
Autor Wiadomość
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 10:19 pm   

zaq, a czy już nie trzeba aktywować jakoś specjalnie karty żeby pociągami nią jeżdzić? Na początku tak było i ja osobiście w końcu nigdy tego nie zrobiłam (bo nie doszłam w końcu do tego jak i gdzie).
A co do kasy to trzeba mieć minimum 20 euro na karcie żeby jechać pociągiem (na autobusy wystarczy mieć na karcie minimum 4 euro - a przynajmniej z pociągami było tak własnie na początku).
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Sob Lip 21, 2012 1:22 pm   

Zeby jechac autobusem wystarczy miec 1 cent ;) Caly koszt przejazdy schodzi wtedy na minus.

I mamqa, ma racje, trzeba najpierw aktywowac:

"Reizen bij NS

Reizen op Saldo aanvragen

Om met uw OV-chipkaart bij NS te kunnen reizen op saldo, vraagt u eerst het product 'Reizen op Saldo' aan. Bij het aanvragen geeft u gelijk aan of u 1e klas of 2e klas wilt reizen. U ontvangt daarna een bericht dat u Reizen op Saldo kunt activeren. U gaat dan met uw kaart naar een NS-kaartautomaat en zet het product op uw kaart. U bent nu klaar om op saldo te reizen bij NS.

Reizen op Saldo aanvragen en activeren (nieuw venster)"

http://www.ov-chipkaart.n.../reizen_bij_ns/
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
nicola 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 52
Wysłany: Pią Lip 27, 2012 7:27 am   

Dziekuje za pomocna informacje :039:
 
 
Bombel4
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 4:26 pm   

Witam, mam pytanie ucze sie w holandii w VMBO Już drugi rok mam 18 Lat i czy przysługują mi jakieś darmowe przejazdy autobusami ?
Slyszalam ze po ukończeniu 18 roku życia można się starać o darmowy przejazd czy wiecie coś na ten temat ? aktualnie mam OV-Kartaachipowa imienna tylko przejazdy kosztują na niej praktycznie tyle samo co kupno biletu mogę starać się o jakieś zniżki lub te darmowe jazdy ?! : )
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 4:34 pm   

Bombel4,


przeczytaj ten temat od poczatku, widze ze slizgasz sie i idziesz na latwizne , zadajesz pytanie na ktore sa juz odpowiedzi i w tym oraz w innych watkach
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Bombel4
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 4:53 pm   

Czytałam posty powyżej i nie ma tam rzeczy o które ja zapytałam.jest tylko poruszony temat o Ov chipkaart. więc chyba mam prawo tak samo jak ty zadać pytanie nie uważasz ?

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2012 4:55 pm ]
chce jeszcze dodać ze jestem tutaj nowa i dopiero dochodzę do tego jak obsługuje się tym portalem

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2012 4:58 pm ]
jeżeli miala bys czytac 10 lub więcej stron zapewne sama wolała bys zadać pytanie jeszcze raz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 5:02 pm   

Cytat:
jeżeli miala bys czytac 10 lub więcej stron zapewne sama wolała bys zadać pytanie jeszcze raz


forum ma opcje szukaj... wiec wpisz szukana fraze i do dziela


powodzenia
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 6:50 pm   

Bombel4 napisał/a:
Witam, mam pytanie ucze sie w holandii w VMBO Już drugi rok mam 18 Lat i czy przysługują mi jakieś darmowe przejazdy autobusami ?
Slyszalam ze po ukończeniu 18 roku życia można się starać o darmowy przejazd czy wiecie coś na ten temat ?


Dopiero jak skonczysz vmbo i pojdziesz do MBO mozesz sie starac o dodatek na studia - studiefinanciering i wtedy automatycznie masz prawo do OV kaart i darmowych przejazdow. Sam fakt, ze skonczylas 18 lat nie daje Ci tego uprawnienia.

Cytat:
U heeft recht op studiefinanciering als u een voltijdse of duale opleiding volgt aan een erkende hogeschool, universiteit of beroepsopleidende leerweg (bol) en als u voldoet aan de aanvullende voorwaarden. Heeft u recht op studiefinanciering, dan heeft u automatisch ook recht op een studenten ov-chipkaart. Dat is een persoonlijke ov-chipkaart met daarop een studentenreisproduct.


http://www.rijksoverheid....-chipkaart.html
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group