NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Nie Gru 16, 2012 12:06 pm
wlosko-polski 19latek, wybieram sie do NL
Autor Wiadomość
jack93

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 0
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 3:37 am   wlosko-polski 19latek, wybieram sie do NL

Witam rodakow,
Po pierwsze chcial by pszeprosic za moja gramatyke, kiepska jest bo ja mam 19 lat i nigdy nie zylem w polsce, urodzilem sie we wloszech tak wiec mam problemy z pismem, mowa jest ok na 100% :033: (zwykle to ja pisze z laptopa i mam worda z auto-korektorem, teraz akurat zostal mi tylko ten komp, trudno)

Chcial bym sie dowiedziec troche od jakiegos rodaka jak tam z praca jest w Holandii, za jakis miesiac wybieram sie do Amsterdamu bo to co sie dzieje w tym kraju to masakra, wszystcy narzekaja na polske ale makaronia to jest 100 lat do tylu, nawet nie ma co gadac. Moja rodzina ma sie dobrze z kasa, domem (mamy jeden tu i drugi budujemy w polsce) itd. ale coz, dla mlodego to juz nie kraj.... Brakuje roboty, chcieliby zebys robil jak jakie zwierze za 600 euro a uniwersytety to juz kompletna masakra, smiech na sali... (zyje w Veneto, najbogatszy region wloch, nie chce wiedziec co gdzie indziej sie dzieje).

Zaczynajac od mieszkania, mam juz 2 pokoje w amsterdamie bo od lat kolezaka tam zyje i pracuje to na jakies 2 miesiace nocleg mam (5 minut od stadionu ajax).
Mowiac o skilach, to mam technikum Elektroniczne i Telekomunikacyjine, uprawnienia do podpisywania projektow w calej UE.
Z jezykami tez jest dosyc OK, Wloski perfect, Polski perfect, Angielski tez dobrze znam (listening A1, writing speaking na B2).
Jako prace zaliczone to mam ponad rok na pol etatu u europeiskiego leadera co produkuje dachwke fotowoltaiczna jako technik od serverow i komputerow oraz sales assistant i logistic manager na polske i rumunie (prace biurowe w dziale sprzedazy i logistyki).
Oprocz tego, mam zrobiony staz (1 miesiac) w BMW jako technik od elektryki samochodowej i teraz chcial bym psrzepracowac miesiac w pizzeri wloskiej zeby sie nauczyc pizze robic (jak bym roboty nie znalazl w mojej dziedzinie to jako pizzaman zawsze cos sie znajdzie u jakiegos makarona ;)

Wiecie moze czy jakies szanse sa zebym cos dobrego znalazl? Macie jakies dobre rady typu "jakimi kanalami szukac pracy w NL"? Bo juz od makaronow sporo sie dowiedzialem, wlasnie chcialem tez sie polakow popytac troche bo na prawde mnie to interesuje, po 1 bo uwielbiam ten kraj i sporo razy tam bylem, po 2 bo wiem ze dosc dobrze dziala system nauka-praca, widze ze dobre studia sa w UvA i sporo iteresujacych hoogenschool wieczornych! ;)

PS: wiecie czy holedrzy wieszaja psy na polakow? a na wlochow? ja np. wiem ze wlochow to nigdzie nie lubia, a z polakami to inaczej bywa, zalezy od kraju do kraju xD
 
 
YANNOSICK 
Super gaduła
Cogito ergo sum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 389
Skąd: Zeeland
Wysłany: Nie Gru 16, 2012 10:51 am   

Ja widzę przed tobą świetlaną przyszłość. Jako wytwór tak wybuchowej mieszanki kulturowo-narodowej nie będziesz miał problemów w życiu. W Twoich żyłach krąży krew dwóch najbardziej leniwych narodów świata ale jednocześnie dwóch narodów które mimo swego lenistwa, nieudolności, wrodzonego malkontenctwa i defetyzmu oraz katolickiej zaściankowości radzą sobie jakoś od setek lat...No i wąsy możesz zapuścić...
Pierwszy scenariusz jaki przyszedł mi do głowy jest taki. Jeżeli masz pojęcie o technice i elektronice to jako Polski Włoch opracuj zautomatyzowaną linię produkcyjną do wytwarzania pizzy z bigosem.
Pozdrawiam
_________________
If You always follow, You will never lead.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group