NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Kwi 27, 2010 11:47 am
legalizacja
Autor Wiadomość
pietka233 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 10:25 am   legalizacja

Witam !
Kochani mam do was pytanie i mam nadzieje ze ktos bedzie mogł mi na nie odpowiedziec.
A mianowicie moj mąz Nigeryjczyk stara sie o legalizacje pobytu w polsce gdzie obecnie przebywamy, lecz gdy dostanie legalizacje w polsce chcemy wyjechac do holandii,zastanawiam sie jak to jest z legalizacja pobytu w holandii dla męża poniewaz chcemy zostac w holadnii na stale i mąz musi zalegalizaowac swoj pobyt tam.Gdzie musielibyśmy sie zwrócić gdy bedziemy juz w holandii zeby mąz mogł normalnie pracowac i przebywac legalnie w holadnii,i jak wyglada taka legalizacja pobytu ludzi z poza uni europejskiej,jak dlugo trwa i czy ciężko zdobyć taką legalizacje?????
Prosze mi pomuc.
Dziekuje i pozdrawiam pietka233
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 11:49 am   

pietka233,
post przenosze (bo sa dwa rozne tematy )
najpierw zalatw to co masz do zalatwienia w Polsce
poszukaj tematow na forum bo byla juz poruszana sprawa legalizacji pobytu...

jeden z nich

http://forum.niedziela.nl...ghlight=#192113
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 27, 2010 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Kwi 27, 2010 12:49 pm   

Pobyt legalny - Twoj maz jako malzonek obywatela kraju czlonkoskiego EU ma prawo pobytu wynikajace z waszego zwiazku malzenskiego. Bedziecie musieli sie zarejestrowac w urzedzie miasta. Oczywiscie podstawa pobytu jest pozostawianie w stosunku pracy przez Ciebie badz posiadanie odpowiednich srodkow na utrzymanie.

Jesli pracujesy Tz musisz przedstawic dowod/paszport + umowe o prace; jesli druga opcja to zaswiadczenie ze spelniasz wymienione warunki.

Twoj maz bedzie musial miec paszport, dokument ktory zaswiadczy o waszym malzenstwie, zaswiadczenie.

To tak na podstawie dyrektywy. To sa ogolne wymogi dotyczace pobytu. Pewnie maz bedzie musial sie w IND zarejestrowac
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 10:01 am   

Zycze duzo sily, przechodzilam przez to w Polsce i chyba nawet bylam w lepszej sytuacji bo moj malzonek jest Europejczykiem, nikomu nie zycze tych przepytywanek i wielkiej biurokracji, spakowalam manataki i maz dostal holenderki pobyt bez problemu. Nie mowie ze bedzie tak w Twoim przypadku, wtedy juz mieszkalam w Holandii okolo 6 czy 7 lat wiec bylo latwo dostac pozwolenie dla meza.
Poza tym nie rozumiem po co Wam polski pobyt dla meza jak i tak macie zamiar wyjazd za granice. Ciezko to bedzie Wam zrobic mysle, bo w moim przypadku przychodzila policja pod adresem polskim sprawdzic czy naprawde tam mieszkamy, a jak jestes zagranica w czasie ubiegania sie o pobyt - masz problem. Po zatym musisz sie zameleldowac w gminie w Polsce i mozesz, nie musisz miec skladane wizyty przez ludzi ktorzy chca sprawdzic ze nie jestescie malzenstwem dla pieniedzy...ja mam takie doswiadczenia z polskim urzedem dla obcokrajowcow, wiec powodzenia zycze!
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 5:03 pm   

Generlanie AnnaW ma racje: latwiej Wam by bylo od razu do Holandii, bo maz Twoj jako czlonek rodziny obywatela kraju UE ma tu prawo pobytu. I generalnie nie moga mu odmowic. W Holandii to czesto stosowana praktyka - tzw. Belgian route --> Holender/ka majaca zone/meza spoza EU wyprowadza sie do Belgii by w ten sposob ominac restrykcyjne holenderskie przepisy.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 1:25 pm   

Dyrektywa o łączeniu rodzin nie dotyczy kraju którego jest się obywatelem, dlatego Polakom w Polsce robią problemy i dlatego mam już dość i zastanawiam się czy nie lepiej np. w Holandii starać się o pobyt skoro i tak mój mąż przebywa teraz poza UE więc łatwiej go ściągnąć do Holandii niż do Polski...

Ma ktoś aktualnie informacje jak wygląda sprawa z tym czy w przypadku gdy ja bym była pracownikiem tymczasowym w Holandii to mój mąż mógłby aplikować o wizę do Holandii czy musiałabym mieć umowe na czas nieokreślony?

Czytałam jakie są wymagania i musiałabym mieć najpierw resident permit i załatwić zaproszenie. Po ilu miesiącach pracy jako pracownik tymczasowy udałoby mi sie załatwić resident permit dla siebie i zaproszenie dla męża? I czy w ogóle bym mogła to załatwić jako pracownik tymczasowy?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 1:44 pm   

Jadwiga84,

Cytat:
I czy w ogóle bym mogła to załatwić jako pracownik tymczasowy?


Mam znajoma ktora mieszka i pracuje w Holandii od 2 lat nadal jako pracownik tymczasowy i tak sie sklada, ze rowniez ma podobna sytuacje do Twojej
Niestety do tej pory nie udalo jej sie sciagnac meza do Holandii ,posiada stale miejsca zamieszkania,
ale minusem wedlug urzedu jest to ,ze nie wykazuje odpowiednich zarobkow i zdarza jej sie przebywac na zasilku ...
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Gru 21, 2012 2:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jadwiga84
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2012
Posty: 13
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 4:03 pm   

Hmm ale ta znajoma stara się go ściągnąc na stałe czy jej mąż starał się o wizę? Bo myślę że może o wizę w celu odwiedzin rodziny może jest łatwiej, niby wystarczą zaświadczenia o zarobkach z ostatnich 3 miesięcy żony w Holandii lub żeby małżonek miał 35 euro na każdy dzień pobytu.... ale nie wiem jak to jest w praktyce...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group