NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sty 25, 2013 11:49 am
PIT za 2012 rok - 6 tygodni w NL + etat w PL
Autor Wiadomość
most
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 11:28 pm   PIT za 2012 rok - 6 tygodni w NL + etat w PL

Witam Was serdecznie i proszę o pomoc.
Pracowałem po skonczeniu studiów na wakacjach przez 6 tygodni w Holandii i dostałem ostatnio jaaropgaaf 2012. Po powrocie do PL zacząłem pracę na etacie.
Pierwsze pytanie jest takie - co zrobilibyście na moim miejscu - pracuję na etacie w Polsce i czy dochód z Holandii mam wpisać w polskiego Pita czy po prostu wpisać tylko polskie dochody i "uchodzi to płazem"?
 
 
niebieskaa
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 11:58 am   

Na Twoim miejscu poszłabym do księgowej i zrobiła to rozliczenie jak należy. U mnie tzn w mojej miejscowości w ubiegłym roku kosztowało to 50 zł.Nie wszystkie biura chcą to robić- szczególnie w nawale rozliczeniowym-pod koniec terminu rozliczeń, nie chce się im w to bawić.Mam doświadczenia ubiegłoroczne.Trochę poszukałam zanim znalazłam , przeważnie jak słyszeli o dochodzie z Holandii to nieee bo za dużo roboty.Jak to zrobisz będziesz miał tzw święty spokój, ale decyzja należy do Ciebie.
 
 
KeSemka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 12:32 pm   

ja mam podobną sytuację, podłączam się pod pytanie. w 2012 roku jednocześnie pracowałam dla polskiej firmy i w NL. Wszyscy mi radzą żeby z pracy w NL rozliczać się w NL bo większy zwrot.
Tylko pytanie cyz mogę się rozliczać tu i tu?
 
 
grizzly86 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 37
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 63
Skąd: Venray
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 9:46 am   

z dochodu w polsce w US a z holandi w biurze ktore sie tym zajmuje zaplacisz moze 100-140 i za 6 tyg dostaniesz moze 400-600 E
a tak pozatym to jak chcesz to nie musisz sie rozliczac z holandi jest amnestia podatkowa
 
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:09 am   

grizzly86 napisał/a:
z dochodu w polsce w US a z holandi w biurze ktore sie tym zajmuje zaplacisz moze 100-140 i za 6 tyg dostaniesz moze 400-600 E


ty wiesz co ty piszesz?? 100-140e za rozliczenie??? jakies wolne zarty, takie rozliczenie kosztuje 30-70e. a to ile dostaniesz zwrotu to zalezy od zaplaconego podatku.

wydaje mi sie,ze nalezy rozliczyc sie w polsce i ujawnic dochody z nl, w w nl swoja droga mozna sie rozliczyc, nalepiej zadzwonic na infolinie podatkowa,i tam zasiegnac porady,bo przepisy zmieniaja sie strasznie szybko.

p.s zadnej amnestii nie ma.
 
 
grizzly86 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 37
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 63
Skąd: Venray
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 9:06 pm   

100-140 zl ! w polskim biurze rachunkowym
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 6:48 pm   

Abik111 napisał/a:
POMOCY!
Witam jestem tutaj nowy i potrzebuję pilnie pomocy.
Mój problem polega na tym, iż nie nie wiem czy po rozliczeniu z polskim US będę musiał jeszcze dodatkowo coś płacić. Zaznaczam, że jestem zameldowany w Polsce i pracę zarobkową w 2012 roku podejmowałem tylko i wyłącznie na terenie Holandii. Drugi problem polega na nierozliczeniu się z polskim US za 2011 rok co planuję zrobić teraz. Do pitu mam zamiar dołączyć deklarację skierowaną do Naczelnika US w której oświadczam iż nie miałem pojęcia o obowiązku rozliczenia sie w Polsce oraz, że niezłożenie zeznania za 2011 rok nie wynikało ze współdziałania z jakakolwiek osobą trzecią. Czy w tym wypadku nałożą na mnie jakąś karę? Proszę o pilną odpowiedź
Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 6:49 pm   

przeniesione

adek20 napisał/a:
Ale namieszałeś, w Polsce jeśli nie pracowało się ani jednego dnia w roku nie ma wymogu rozliczenia się, jeśli nie rozliczyłeś się za 2011r a pracowałeś w Polsce, to tłumaczenia o nie wiedzy nie pomogą mimo iż poprzednie 5 lat nie pracowałem w Holandii urząd Holenderski i tak co roku wysyłał mi zaproszenia do rozliczenia ''zerowego''.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 6:50 pm   

przeniesione

Abik111 napisał/a:
Ale mimo iż pracowałem w Holandii a, ani jednego dnia w Polsce to i tak mam obowiązek złożenia pit-u 36 oraz ZG do polskiego US. Zaznaczam iz w Holandii z wszystkiego sie rozliczyłem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group