NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower nowy czy uzywany
Autor Wiadomość
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 1:43 pm   Rower nowy czy uzywany

Prosze o porade kogos kto zna sie na rowerach. Lepiej kupic rower uzywany lepszej marki czy rower nowy slabszej? Znalazlam tanie nowe rowery za 140 firmy Altec np. Tylko czy on po kilku miesiacach sie nie rozpadnie?:) Dodam ze rower potrzebuje jedynie do celow rekreacyjnych, ot przejazdzka raz w tygodniu.
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 3:08 pm   

Ja bym kupil nowy a detka i tak peknie predzej czy pozniej niezaleznie od ceny roweru.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 3:43 pm   

Wrecz przeciwnie, kupic stary Gazelle lub Union, do tego opony ktore sie nie przebijaja (anti-lek banden) i masz rower na pare lat za 75-100 euro plus 50e za opony.

Te nowe za 150-200e to chinskie ***** i czesci zardzewieja po kilku miesiacach, nawet jak sie nie jezdzi nimi w deszczu, od samej wilgotnosci w powietrzu.

Za to na stare holenderskie Gazelle lub Union dawali gwarancje 5-10 lat na czesci i rame i z wlasnego doswiadczenia wiem ze sa prawie niezniszczalne.
 
 
Traken 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 46
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 11:35 am   

I(to jest fakt stara gazella lub inny batavus lepszy od nowej chinszczyzny :)
_________________
Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 10:15 pm   

Ja kiedys kupilam nowy rower za chyba 170e, tez mial 10 lat gwarancji na ramy i 5 na czesci. No i jezdzil :) W uzywanych zazwyczaj trzeba sie liczyc z wymiana opon i detek. Poza tym zawsze mozna trafic na kradziony, bo tu rowery czesto wlascicieli zmieniaja. Gdybys zdecydowala sie kupic nowy, to radze go ubezpieczyc. Ja bym jednak radzila kupic uzywany, skoro zamierzasz tylko czasem rekreacyjnie jezdzic. A mozna trafic np. na Gazelle za 50e.
_________________
<cenzura>
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 10:38 pm   

jakbym miala kupic chinski za 150e to wolalabym kupic uzywke.
mi kiedys trafila sie okazja na MP od starszych dziadkow, fajny batavus za 100e, przez 2lata wymienialam raz opone i zarowke w lampce, a smigam nim codziennie z synkiem nie tylko rekreacyjnie.
 
 
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 7:16 pm   

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Bede starala sie znalezc cos ciekawego, uzywanego na MP. Chociaz boje sie troche, ze moge trafic na kradziony, a wiadomo, nie chcialabym wspomagac kradziezy. Tak przy okazji-przewioze rower sredniej wielkosci sedanem po zlozeniu siedzen? Albo jeszcze lepiej-dwa rowery?:)
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 1:47 am   

Kup rower tam, gdzie mieszkasz, to na nim od razu pojedziesz do domu :) A jak chcesz gdzies dalej jezdzic z rowerami, to kup sobie taka "doczepke" do auta do wozenia rowerow, to chyba najwygodniejsze wyjscie.
_________________
<cenzura>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group