NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chciałbym sie wybrac do AMsterdamu porady...
Autor Wiadomość
webogladacz 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 56
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 8:50 pm   Chciałbym sie wybrac do AMsterdamu porady...

Witajcie

Na święta przyjeżdża do mnie rodzina i chciałbym pojechać z nimi do Amsterdamu. mieszkam w Rotterdamie. Nie miałem okazji jeszcze być w Amsterdamie i stąd mam kilka pytań:
Lepiej pojechać tam autem czy pociągiem?
Jeżeli autem to jakieś tanie i w dobrych miejscach parkingi?
Co warto zobaczyć, żeby nie żałować?
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Mar 27, 2013 10:38 pm   

Co zobaczyć to łatwo poszukać w necie bo stron o Amsterdamie i jego atrakcjach jest pełno :) Dam Ci tylko jedną radę: nie jedz samochodem. Ludzie i rowerzyści chyba myślą że są w grze z kilkoma życiami i pchają się pod samochód nie patrząc gdzie idą, a co jeszcze ważne to ceny za parking są kosmiczne... Ostatnio gdy jeździliśmy z córką na zajęcie płaciliśmy 8 euro za godzinę. W sumie najwygodniej mieć ov chip kartę na komunikację miejską, no dla ciężko mieć dla wszystkich gości (u nas każdy z rodziny ma swoją ze zdjęciem i mamy jedną "anonimową" dla gościa).
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 1:45 am   

Zalatw sobie znizkowa karte na pociagi (potrzebne zdjecie, koszt 60e) i wtedy Ty i 3 os. z Toba moga jechac pociagiem z 40% znizka. W centrum Amsterdamu wszystko wyglada tak samo. Kiedys przez cala noc szukalismy samochodu, dlatego polecam pociag.
_________________
<cenzura>
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 8:03 am   

Ja polecam parking na obrzeżu za 8e na dzien i w cenie sa bilety dla 5 os do centrum i spowrotem. z Centaal Station centrum na wyciagniecie reki.

http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 8:25 am   

ja z rodzinka jechalam samochodem do diemen, tam na stacji jest darmowy parking i stamtad pociagiem do amsterdamu, cos kolo 10 minut.
 
 
 
webogladacz 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 56
Wysłany: Czw Mar 28, 2013 9:32 pm   

ewcia.pol napisał/a:
Ja polecam parking na obrzeżu za 8e na dzien i w cenie sa bilety dla 5 os do centrum i spowrotem. z Centaal Station centrum na wyciagniecie reki.

http://www.amsterdam.info/parking/park-ride/



widze ze jest ich kilka.. Do którego najłatwiej dojechać od strony Rotterdamu? Zależy mi na łatwym połaczeniu....

[ Dodano: Czw Mar 28, 2013 9:34 pm ]
angelika napisał/a:
ja z rodzinka jechalam samochodem do diemen, tam na stacji jest darmowy parking i stamtad pociagiem do amsterdamu, cos kolo 10 minut.


Spraawdzałem Diemen tez ciekawa propozycja ale jechałaś od strony Rotterdamu? łatwo tam dojechać'.?
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 9:29 am   

nie, od strony arnhem -ede
 
 
 
webogladacz 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 56
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 11:14 am   

angelika napisał/a:
nie, od strony arnhem -ede


a moze pamiętasz jaki tam jest adres? na jaką ulice trzeba dojechac. Szukałem w necie ale nie bardzo moge znaleśc
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Mar 30, 2013 12:37 pm   

Jeszcza inna opcja: Ringiem A10 w kierunku Amsterdam Noord. Zjazd na S116, kierunek centrum, parkujesz na Buikslotermeerplein za 1,10e za godzine, 6,60e za caly dzien. W innych czesciach Amsterdam-Noord parking jest gratis.

Z Buikslotermeerplein co 15 minut jedzie autobus do Centrum, 5-10 minut i wysiadasz na Centraal Station.

http://www.parkerenindestad.nl/amsterdam/noord

Dojazd z Rotterdamu: Link
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Sob Mar 30, 2013 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
webogladacz 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 56
Wysłany: Śro Kwi 03, 2013 8:57 pm   

dziękuje wszystkim za pomoc skorzystałem z opcji parkingu P+R zapłaciłem 8 euro za cały dzień i dostaliśmy jeszcze piec biletów w jedną i druga stronę do centrum. Polecam te rozwiązanie!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group