NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
obgryzanie paznokci
Autor Wiadomość
nicola 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 52
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 12:52 pm   obgryzanie paznokci

Witam mam maly problem z moja 3 letnia corka a mianowicie obgryza paznokcie od rak i od nog takze :) nie moge na to patrzec gdyz nigdy w zyciu nie obgryzalam paznokci jak oduczyc dziecko obgryzania ? wiem ze w polsce sa jakies specjalne lakiery na obgryzanie a tutaj jak ja oduczyc tego?
 
 
jagodka 
Gaduła nad gadułami :-)
zona udomowiona


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 601
Skąd: HAGA
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 3:48 pm   

nicola, mysle ze od lakierow wazniejsze jest odkrycie co jest powodem obgryzania bo raczej nikt tego dla przyjemnosci i smaku nie robi.

Ja majac 25 lat obgryzalam paznokcie az do krwi tylko dlatego ze akurat mialam bardzo stresujacy etap w zyciu - niby dorosla osoba i powinna sie kontrolowac nieprawdaz a tak reagowalam na swoj stres ;)

Lakiery nic nie pomoga jezeli obgryzanie ma nature psychiczna...

przyjzyj sie jej dokladnie, sprawdz jak jej dzien mija cyz nie ma zadnych probnlemow czy dobrze sie dogadujecie, moze chodzi o jakas zazdrosc, inne dzieci, brak porozumienia z rodzicami moze akurat ty przechodzisz cos ciezkiego i ona to wyczuwa i tez to przezywa...

Bo te lakiery to prawde mowiac niewiel ci dadza - mi nie przeszkodzily w podgryzaniu paznokci :037:
Ostatnio zmieniony przez jagodka Czw Lut 16, 2012 3:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnLee 
Nieśmiały użytkownik
Immer moed


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 92
Skąd: Friesland
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 9:17 pm   

http://www.drogisterij.ne.../4067903/direct
_________________
Pro captu lectoris, habent sua fata libelli
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 11:27 am   

a czy jest jakis srodek dla doroslych?
 
 
vlc
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 26
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 12:38 pm   

Te lakiery są strasznie niepraktyczne, kiedyś rodzice mnie tym katowali. Wszystko czego się dotknęło miało gorzki posmak, więc jedzenie typu bułka, rogalik itd. odpada :) .
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Lut 29, 2012 1:19 pm   

Kilka lat temu obgryzałem paznokcie, jakby tego mało to jeszcze długopisy, ołówki, linijki itd . (wyposażenie całego piórnika :081: ) Z czasem przeszło, a dokładnie jak skończyłem podstawówkę. Na pewno takie "przyzwyczajenie" jest na tle emocjonalnym.
 
 
Dront Dodo 
Poczatkujacy
Mopek

Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 9:07 am   

Są specjalne lakiery które obrzydzają obgryzanie paznokci, ale lepiej zwalczyć przyczynę. Wizyta u psychologa czy lekarza powinna pomóc dobrze skierować naszą uwagę na istotę problemu.
 
 
dianula1989 
Poczatkujacy
malutka

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 35
Skąd: UTRECHT / SRC :)
Wysłany: Czw Gru 20, 2012 10:04 pm   

ja obgryzalam tak ze potrafilam sobie sciagnac plytke paznokciowa i zostawala mi tylko taka miekka... nie pomagalo nic, ani lakiery, ani lanie po rekach, pomogl mi wyjazd do Chorwacji :D gdy zaczelam przez 2 tyg sie kapac w solonej wodzie to totalnie obgryzanie mi zbrzydlo i tyle :D paznokcie byly strasznie słone! teraz mam super pazurki ale takze mysle ze Twoja Małą musi cos denerwowac, strasznie sie bac czy cokolwiek takiego, ja sie poprostu zle uczylam i to dlatego.

czasem tez jak sie maluje pazurki takiej malej osobie to ona przestaje obgryzac bo chce zeby one ladnie wygladaly i chce wygladac jak dama :D trzeba uzyć podstępu :)
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Pią Gru 21, 2012 11:10 pm   

Ja jestem facetem 30-letnim i niestety tez to robie ale juz nie wierze ze sie oducze. Lakiery itp srodki i tak mozna zgryzc :026:
 
 
dianula1989 
Poczatkujacy
malutka

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 35
Skąd: UTRECHT / SRC :)
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 6:55 pm   

stroopwafel napisał/a:
Ja jestem facetem 30-letnim i niestety tez to robie ale juz nie wierze ze sie oducze. Lakiery itp srodki i tak mozna zgryzc :026:



pozostanie ci tylko jedno - zagipsowac ręce az paznokcie odrosną (mi tak kiedys lekarz poradzil)
no nic to trzymam kciuki za Ciebie, moze kiedys Ci sie uda wygrac te walke:)
 
 
Pasek
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 5:54 pm   

Ja poradziłem sobie dopiero wtedy jak zacząłem pracę z ludźmi i wstyd mi było za moje palce.
 
 
kathin55 

Dołączyła: 23 Cze 2013
Posty: 0
Wysłany: Nie Cze 23, 2013 7:09 pm   

Ja mojemu mężowi kupiłam taki właśnie specjlamy płyn do smarowania paznokci, ale on często o nim zapomina i paznokcie i tak są zjedzone:)

________________
Polecam witrynę www księgowość Rzeszów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group