NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić by studiować w Holandii?
Autor Wiadomość
asdf
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 12, 2013 9:02 pm   Co zrobić by studiować w Holandii?

Witam Wszystkich.
Ciągle czytam, czytam i czytam... A tak naprawdę niewiele wyniosłam.
Czy jest ktoś kto już studiuje w Holandii? Co należy zrobić, by zacząć studiować? I jakie kierunki polecacie? CZy jest wymagany ceryfikat toefl? Kiedy trwa czas rekrutacji?
Wiem, że podobne tematy były podejmowane wcześniej, ale chciałam odświeżyć ten wątek, bo wiem, że nie tylko mi się przyda.
Ostatnio zmieniony przez asdf Pią Lip 12, 2013 9:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Sob Lip 13, 2013 2:16 pm   

Pierwsze zasadnicze pytanie jaki język chcesz wybrać jako język wykładowy?
Angielski czy holenderski?
 
 
asdf
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Lip 13, 2013 5:28 pm   

angielski, w tym roku z tego języka zdwałam maturę
 
 
olek1063 
Gaduła

Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 111
Wysłany: Sob Lip 13, 2013 10:03 pm   

Jeśli chodzi o studia MBA to wystarczy jak będziesz mieć:

IELTS 6.5 (maksymalnie z dwoma notami 6.0) lub TOEFL na poziomie min. 90

Robią też kursy pre-MBA

IELTS 6 lub TOEFL min. 70

Każda uczelnia ma swoje wymagania.
Ostatnio zmieniony przez olek1063 Sob Lip 13, 2013 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asdf
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Lip 14, 2013 7:36 pm   

wiem, wiem. Tylko kiedy zaczyna się czas rekrutacji? i czy najpierw trzeba się zarejestrować w digD, a później w studielink.nl , czy jak to działa? bo nie mam pojęcia..
I mam jeszcze jedno pytanie- jeżeli pójdę tutaj na studia to pierwszy rok jest przygotowawczy? czytałam coś na ten temat, ale nie do końca zrozumiałam.
 
 
White Queen
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 11:22 am   

Ja studiuje na UT. Zaczelam w zeszlym roku. Tak jak pisza powyzej kazda uczelnia ma swoje wymagania. Dokladnie nie pamietam terminow ale wiem ze trzeba sie wczesniej zarejestrowac online (studielink/digid). Z tego co mi sie wydaje to dosc wczesnie trzeba sie zglosic. Na pierwszy nabor do kwietnia/maja, przynajmiej ten kierunek, ktory ja studiuje. U mnie byla takze rozmowa kwalifikacyjna. Wyniki sa jakos w czerwcu. Natomiast jezeli sa wolne miejsca to z tego co widze na stronie to jeszcze teraz mozna aplikowac. Oczywiscie trzeba tez dostarczyc dokumenty i ich tlumaczenia. Jezeli masz jeszcze jakies konkretniejsze pytania to bez obaw. Chetnie pomoge w miare mozliwosci :) Pozdrawiam!

P.S Ja nie mialam czegos takiego jak rok przygotowawczy. Ale nie mam pojecia jak to jest na innych uczelniach.
Ostatnio zmieniony przez White Queen Pon Lip 15, 2013 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
asdf
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 7:12 pm   

a mogłabyś podać maila, aby korespondencja przebiegała szybciej? bo strasznie mi zależy na tych studiach tutaj, chcę to jak najszybciej załatwić, by mieć to już z głowy ; ) certyfikat jakiś robiłaś? i może jakie studia polecasz?
 
 
White Queen
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 11:01 am   

Wszystko podalam w PW :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group