NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Wrz 10, 2013 11:44 am
PROBLEM Z SASIADEM I PIESKIEM
Autor Wiadomość
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 10:37 pm   

Ja to mam problem , moj pies załatwi się tylko w tak wysokiej trawie,z której nie będzie go widać(chyba wstydliwa bestyjka).Muszę więc zaginać nad kanał w poszukiwaniu tak dorodnych traw :043: Ma też i zaletę,załatwia się ciągle w tym samym miejscu.Choć sika różnie...Na moim osiedlu nie ma ani jednej latarni,drzewa, czy znaku drogowego,który nie był by zaznaczany przez psy...bez różnicy czy psy te są polskie ,marokańskie czy Holenderskie.I bez względu na podłoże.A niech tamtędy przebiegnie jakaś suczka z cieczką...100procent samców obsika wszystko dookoła...natury się nie oszuka,i dzięki Bogu.
Wiem,że temat nie tego dotyczył,i wiem,że dziewczyna otrzymała odpowiedż...ale,tak zamyśliłem się nad swoim losem...do której kategorii polaków ja należę...hmm...
Bo ja przestrzegam holenderskiego prawa,respektuje ich zwyczaje,ale jestem sobą,po co na siłę mam zakładać drewniaki,i jeżdzić rowerem?Nie lubię tego.
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 12:18 pm   

Albax, moze zasiej taka trawe w ogrodku, a do srodka wstaw kuwete? :033: Jasne, ze natury sie nie oszuka, i takie gadanie, ze mozna psa nauczyc, ze moze sie zalatwic badz oznaczyc teren jedynie w wyznaczonym miejscu to dla mnie glupie pieprzenie. No ale moze ja sie nie znam....
_________________
<cenzura>
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 1:56 pm   

Nie mam ogródka,bagniaczko,jestem ciągle na dorobku.Mam za to psy,od urodzenia,i nie chwaląc się poznałem trochę ich naturę.Choć rasa w jakiej jestem zakochany,jest dość specyficzna(chow chow).Mam jednak to szczęście , że kanałów i zieleni w tym kraju nie brakuje.Wiem też,że psu potrzebny jest choć jeden dłuuugi spacer dziennie.Ludzie , którzy mówią,że brak czasu,czy inne bzdety,usprawiedliwiają się raczej przed sobą,bo gdy już mam psa,to traktuję go jak członka rodziny,i zawsze znajdę dla niego czas.
Poza tym,Holandia to raj dla zwierząt,więc o czym tu pisać,zawsze i wszędzie znajdzie się ktoś,komu pies przeszkadza(jak nie sikanie,to szczekanie,jak nie o północy,to w południe),bardziej denerwują mnie teksty krajanów tutaj na forum,o wystającej słomie,i inne elokwentne wpisy.Jednak,nie od dziś wiadomo,że wszędzie poza granicą polak polakowi ...wilkiem??
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 2:14 pm   

bagniaczka napisał/a:
Jasne, ze natury sie nie oszuka, i takie gadanie, ze mozna psa nauczyc, ze moze sie zalatwic badz oznaczyc teren jedynie w wyznaczonym miejscu to dla mnie glupie pieprzenie.


Miałaś kiedykolwiek psa? Bo coś mi się wydaje że nie bardzo... Moja psinka ma 4,5 miesiąca i załatwia siku w ogródku w wyznaczonym miejscu a kupke tylko na spacerze i tylko na komendę (aczkolwiek pewnie jakby nie dostała komendy to zrobiła by kupke gdzie się jej podoba, lecz jest nauczona że wychodzi często i w miejscach w których może się załatwić to jej pozwolimy - pies musi mieć zaufanie do swojego właściciela a ten nie może go zawieść, wtedy takie rzeczy się udają).

Moja psinka:
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 2:23 pm   

Hmm,ciekawe,ciekawe.
A myślałem,że nie przeczytam tutaj już żadnej rewelacji...no cóż,a jednak.
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 3:49 pm   

[quote="mamqa"]
bagniaczka napisał/a:
Jasne, ze natury sie nie oszuka, i takie gadanie, ze mozna psa nauczyc, ze moze sie zalatwic badz oznaczyc teren jedynie w wyznaczonym miejscu to dla mnie glupie pieprzenie.


Mia�a� kiedykolwiek psa? Bo co� mi si� wydaje �e nie bardzo... [quote]

Mam psa od 8 lat. Tylko, ze nie jest to jakis piesek, ktorego mozna wlozyc do torebki, tylko silnie zwiazany z natura owczarek niemiecki. Ma swoje instynkty. I bardzo mi sie to podoba. Dla mnie pies to nie jakas zywa maskotka, ktora robi wszystko, czego ludzie oczekuja. Ma prawo miec swoj charakter, upodobania czy wlasnie instynkt. Jakos nie wyobrazam sobie, zeby mi ktos mowil, do ktorej kabiny w WC moge wejsc. I od psa tego tez nie wymagam. A tak poza tym ta moja "dzika" psica jest w zasadzie kochanym pluszakiem, jak sobie wolno biega to ignoruje ludzi i inne psy, 0 w niej agresji. Na zawolanie zawsze przychodzi. Domu pilnuje, tez instynkt. Moze pies psu nie rowny, co?
A Twoja psinka slodka jest :)
_________________
<cenzura>
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 4:58 pm   

bagniaczka napisał/a:
A Twoja psinka slodka jest


Dziękuję. Ona ma cudowny charakter, łatwo się dostosowuje i szybko uczy. Dużo czytałam o tej rasie (Nova Scotia Duck Tolling Retrievery), w ogóle to psa odpowiedniego dla nas szukaliśmy pół roku, i polecam wszystkim te psy. Owczarki sa świetne, lecz wg. najlepiej jeśli ktoś ma dom z dużym ogródkiem bo ten pies potrzebuje dużej przestrzeni. Dlatego my szukaliśmy średniej wielkości psa.

A co do:
bagniaczka napisał/a:
Jakos nie wyobrazam sobie, zeby mi ktos mowil, do ktorej kabiny w WC moge wejsc.


Poczytaj o pracy na kasach w supermarketach lub w telefonicznych biurach obsługi - masz podobnie mimo iż jesteś człowiekiem ;)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 7:09 pm   

A ja mam taka propozycje - zamiast rozprawiac o psich toaletach moze bysmy zrobili cos pozytecznego i wsparli ktores biedne polskie schronisko ? Moze zrobic zbiorke potrzebnych rzeczy takich jak karmy, legowiska, miski, smycze, lekarstwa. Zbliza sie zima, psy nie maja cieplych bud. Tylko to trzeba by bylo zawiezc a wiec potrzebny bylby bus. Inna opcja to zbiorka pieniedzy i przekazanie dla schroniska z zaznaczeniem, zeby przedstawiono faktury na zakupione rzeczy. Czy byliby chetni ?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 8:32 pm   

Ja jestem za, w sumie zawsze jak jestem w zoologicznym (a tak naprawdę w garden center z działem dla zwierzaków) to kupuję jakąś rzecz więcej i dorzucam do specjalnego kosza z rzeczami dla schroniska. Koszt jednej karmy nie jest duży a zawsze to coś...

A o psich toaletach też warto rozmawiać ;)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 8:54 pm   

I ja jestem jak najbardziej za.wspieram już jedno schronisko,najbliższe mojemu sercu,czyli Olsztyńskie,bo z tamtąd pochodzę.Nie zaszkodzi wesprzeć jeszcze jednego,czy kilku.Proponuję ,aby pomysłodawczyni zadecydowała jak to ma wyglądać.Zgłaszam się do pomocy.



Tak na marginesie-W Amersforcie(gdzie mieszkam)odwiedziłem schronisko,i ku mojemu zaskoczeniu,zastałem tam wiecie ile psów???W 150ciotysięcznym mieście-24 psy...pozazdrościć.










9
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
Ostatnio zmieniony przez albax Śro Wrz 11, 2013 9:00 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 9:04 pm   

W takim razie nie bede robic w tym watku balaganu tylko zaloze odrebny watek :-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 5:54 am   

mamqa napisał/a:
Owczarki sa swietne, lecz wg. najlepiej jesli ktos ma dom z duzym ogrodkiem bo ten pies potrzebuje duzej przestrzeni. Dlatego my szukalismy sredniej wielkosci psa.


Ja moja kupilam jeszcze w PL, duze mieszkanie i ogrod kolo domu. Tu niestety ma duzo gorzej :(
Co do schronisk - warunki, w jakich przebywaja psy w Polsce, a tutaj, to jest PRZEPAŚĆ!!! W PL kilka/kilkanascie psow w 1 boksie i na zasranym wybiegu. Tutaj - czysciutko i wyprowadzanie na spacery. Jak to robia? Proste, duzo osob, ktore mialo jakis konflikt z prawem, zamiast siedziec na koszt podatnikow musi wine odpracowac. M.in. w schroniskach.
_________________
<cenzura>
 
 
albax 
Poczatkujacy
Valdi

Wiek: 60
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 6:23 am   

Chciałem raczej pokazać ilość psów,i zapytać przy okazji...24 psy w 150 tysięcznym mieście...
To wyjątek?
Macie jakieś dane?
_________________
Czerpać z życia garściami...wycisnąć co się da,jak z cytryny...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group