NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wielki dylemat
Autor Wiadomość
koaada231
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 12
Wysłany: Sob Sie 24, 2013 8:30 pm   wielki dylemat

mam 16 lat skończyłam gimnazjum w Warszawie, zastanawiam się o przeprowadzce do Holandi jezyk holenderski znam w stopniu średnim chodziłam tu do basisschool w wieku 11-12 lat jednak byłam jedyną polką w całej szkole i nie czułam się tam dobrze wróciłam i skończyłam gimazjum po holendersku dogadam się ale raczej nie dała bym rady zrobić wypracowania itd
mam dylemat albo iść do dobrego liceum w Warszawie albo zacząć tu naukę oczywiście na rok języka ISK w Tilburg. Niewiem jednak czy poradzę sobie tu w HAVO.. może ktoś wie jak tu wygląda nauka w HAVO? czy osoba z 3-4-kami w polsce da sobie tu radę?
chciała bym iść póżniej na studia w Holandi na kierunek Commerciele.
niewiem czy lepiej przyjechać tu z polską maturą czy zacząć wszystko teraz
Pozdrawiam
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 9:33 am   

Nie moge ci doradzic czy poradzisz sobie w HAVO, ale wydaje mi sie ze jezeli chcesz isc na studia w Holandi to i tak bedziesz musiala naucyc sie holenderskiego dobrze wiec lepiej to zaczac sybciej no i dodam ze moja corka od jutra zaczna ISK w Tilburgu i jakbys byla to i ona ty nie bylybyscie same :)
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 10:06 am   

Tutaj jest duzo nizszy poziom nauczania, niz w PL, wiec lepiej skoncz liceum w Warszawie i dodatkowo ucz sie jezyka. Jak przyjedziesz, bedzie Ci latwiej. Powodzenia :039:
_________________
<cenzura>
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 10:17 am   

bagniaczka napisał/a:
Tutaj jest duzo nizszy poziom nauczania, niz w PL

http://www.timeshigheredu...g/region/europe
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 10:30 am   

Skoro tyle holenderskich uczelni wyzszych jest w tym rankigu, to tym bardziej sugeruje liceum w Polsce. Moja corka brnie tu przez szczeble edukacji i jakos duzo nauki nie ma, w zasadzie wcale. Nie wiem, jaki poziom jest w gymnasium czy lyceum, zapewne duzo wyzszy, no ale tam tez trzeba raczej dosc dobrze jezyk znac.
_________________
<cenzura>
 
 
eVenement 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 12
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 12:35 pm   

Masz 4 lata przerwy w nauce holenderskiego,więc prawie pewne jest,że pójdziesz do ISK . Załóżmy,że języka nauczysz się w rok . Wówczas będziesz miała 17 lat i prawdopodobnie zostaniesz skierowana do ROC . Ze swojej strony radzę Ci przyjechać do Holandii , intensywnie uczyć się języka, a w międzyczasie uczyć się do egzaminów eksternistycznych, które będziesz mogła napisać po ukończeniu 18 roku życia. Jeśli zdasz egzaminy , dostaniesz świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego dla dorosłych,które uprawnia do zdawania matury.
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 9:20 pm   

Tez uwazam, ze lepiej przyjechac teraz jezeli ma sie zamiar w przyszlosci studiowac w Holandii.

PS. Holenderski system nauczania lepiaj przygotowuje do dalszej edukacji i pracy.
W Polsce wciska sie dzieciom i mlodziezy wiele wiedzy encyklopedycznej, ktora w obecnych czasach jest wszedzie dostepna i nie ma potrzeby wykuwania jej na pamiec.
Polski program nauczania jest przestarzaly i przeladowany. Uczniowie ucza sie metoda 3xZ, zakuc, zdac, zapomniec.
 
 
koaada231
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 12
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 12:05 am   

dokładnie sama chodziłam w sumie do tego gimnazjum a z histori nie pamiętam nic!
siedziałam po nocach a i tak nic nie pamiętam bo było tego za dużo!
najgorsze jest to czy dam radę sobie w havo bo czasu już mam w sumie niewiele zostało mi 2 lata do 18-stki w tilburgu zamieszkamy za jakieś 1,5-2 miesiące to niewiem czy nie będzie za póżno aby przyjeli mnie do isk..
tutaj wydaję mi się,że jest lepsza przyszłość a w Polsce ludzie kończą studia z wyróznieniami i pracują za 1400zł..
_________________
Z tego konta korzystają dwie osoby, w różnym wieku.(matka i córka;))
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 12:28 am   

koaada231, czemu nie mieli by cie przyjac moja corka ma 16 lat i 5 miesiecy i ja przyjeli, a niezaleznie od tego kiedy przyjedziesz to masz obowiazek szkolny wiec do szkoly cie przyjma
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 9:44 am   

koaada231, zorientuj sie, jakie warunki musisz spelnic, zeby Cie przyjeli do HAVO. I pamietaj, ze normalnie nauka w ISK trwa 2 lata. Moze da sie skonczyc po roku, tego tez warto by bylo sie dowiedziec. Ale zgadzam sie z jolcia29, ze przyjma Cie na pewno. Niezaleznie, jak zadecydujesz, zycze powodzenia! I jakby co, to tez mam dla Ciebie kolezanke, tyle, ze juz nie w tej szkole. :039:
_________________
<cenzura>
 
 
eVenement 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 12
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 8:00 pm   

Jeśli nauka holenderskiego zajmie Ci 2 lata to po ISK możesz udać się do VAVO gdzie będziesz miała możliwość zdobycia świadectwa z zakresu vmbo-tl , havo lub vwo . Jest to szkoła średnia dla dorosłych .
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 8:05 pm   


przeniesione

koaada231 napisał/a:
Witam ,mam 16 lat i chodzę do liceum w Warszawie. Na początku wiosny przeprowadzamy się do holandi i chcę teraz skupić się na nauce języka tak aby móc w przyszłym roku iść tam do normalnej szkoły. I moje pytanie polega czy ktoś wie czy muszę uczęszczać przez te pare miesięcy do tego liceum i marnować czas na historie, polski , wos, przedsiębiorczość itp.. Gdy tak naprawdę i tak nie skończę tej klasy? Chcę zapisać się na jakieś kursy i uczyć się sama w domu żeby potem było mi łatwiej a tak to wracam o 16 nauczyć się na spr, odrobić prace dom i wog nie mam czasu na holenderski.. Czy gdy rodzice mnie wypisza to będę pod jakimś obowiązkam i ewentualną karą za nie uczęszczanie do szkoły?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 08, 2013 12:30 pm   

przeniesione

koaada231 napisał/a:
Witam , w przyszłym roku wyjeźdzam na stałe do holandi w marcu /kwietniu
I moje pytanie jest takie jest tu ktoś kto chodzi do havo/vwo?
Mam teraz 16 lat w czerwcu będę miała 17 strasznie się boje ze mnie nigdzie nie przyjmą bo w havo kończy się już tę szkołę w holandi. I jak tam jest bardzo ciężko ciągle uczę się języka aktualnie jestem na poziomie b1/b2 jednak boję się że to za mało..
Pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:27 am   

przeniesione


koaada231 napisał/a:

Cytat:
Młodzież z havo
Są tu jacyś nastolatkowie w wieku 16-18 lat chodzący do Havo w Tilburgu lub Nijmegenie?
Jak tam jest? Jest szansa ze gdy w maju będę już ochodziła 17 urodziny to że w sierpniu przyjmą mnie tam np. Do 4-5 klasy havo? Do ilu lat mozna tam sie uczyc wyrzucą 18 latkę gdy będzie np, w 5klasie Holenderski znam na poziomie b2 rozumiem prawie wszystko co jest napisane znam prawie całą gramatykę itp. Pozdrawiam groetjes:))
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lis 09, 2013 11:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group