NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
płaca nie zgadza się z deklarowaną.
Autor Wiadomość
beta1965
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:16 am   płaca nie zgadza się z deklarowaną.

Szukam pomocy w znalezieniu pracy dla męża
Mój mąż jest zatrudniony od 2 miesięcy w DPD w Best,przy rozładunku przesyłek.Praca, jak praca, natomiast płaca zupełnie nie zgadza się z deklarowaną. Mieszkają w 10 os. w domku w Someren.Koordynatora nie można się doprosić o ogrzewanie kwatery, stawki są zaniżane mimo czytników w pracy. Równolegle zatrudnieni przez inną agencję Polacy mają dwukrotnie wyższą pensję. Wszystko pozornie legalnie, ale warunki nie są ani w połowie takie jakie deklarowano. System zmianowy taki jaki jest i oddalenie od większej aglomeracji nie sprzyja znalezieniu czegoś innego.Jeśli ktoś może coś doradzić i pomóc, to będę wdzięczna. Beta
_________________
beta
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lut 06, 2013 11:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 9:54 am   

Napisalem na priv poniewaz nie widzialem tego posta.
Cytat:
Witam.
Firme DPD z Best znam dobrze.Znam warunki panujace w tej firmie poniewaz kilka osob tam pracujacych (Polakow) jest moimi znajomymi.
Prosze o podanie mi na jakich warunkach pracuje pani maz:
- przez jaka agencja (MetaalFlex, Tempo Team (nl),Tempo Team (EU Flex)
- jaka stawka
- wiek meza
- od kiedy zatrudniony
To co mi jest wiadomo:
Pracuja tam pracownicy 3 wyzej wspomnianych agencji, stawka 8,42 brutto dla osoby w wieku 23 lata i wiecej + dodatek za kazda godzine 27,5% (za wyrazenie zgody pracy na zmiany).Razem daje to okolo 10,90 euro brutto/h.Wyplacane sa pieniadze wakacyjne oraz platny urlop.Osoby dojezdzajace otrzymuja zwrot poniesionych kosztow dojazdu do/z pracy (reiskosten).Ilosc godzin tygodniowo w zaleznosci od zmiany:
- dniowki (15-21) - 27,5 godzin
- nocki (21-4 lub 21-6) - 35-42 godzin
- zmiany posrednie (harmonogram jest bardzo elastyczny) - 32-40 godzin.
Prosze o wyjasnienie tych stwierdzen "stawki są zaniżane" oraz "warunki nie są ani w połowie takie jakie deklarowano".
Moje kolejne pytanie:
Co obiecywano pani mezowi?
Dziekuje,
pozdrawiam.
ps.Prosze pamietac, iz w wypadku pracownikow Tempo-Team (EU Flex) odejmowane jest od wynagrodzenia:ubezpieczenie (+/- 90 euro miesiac), zakwaterowanie (ponoc 50 euro/tydzien-dowiem sie wiecej).

Nasunely mi sie kolejne pytania:
Czy maz ma kontrakt?
Czy go czytal?
Czy wiedzial na jakich warunkach bedzie pracowal?
Czy podpisal kontrakt (wyrazil zgode na prace na takich warunkach jak w kontrakcie)?
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
beta1965
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 11:14 am   

Tak, podpisał kontrakt na 6 m-cy / niestety nie w j. polskim/. Jego angielski jest komunikatywny, ale..., gdyby były zawiłości w treści zapewne nie poradziłby sobie z nimi. Z tego co mi pisze w stosunku do deklaracji pośrednika i biorąc pod uwagę relacje Polaków z tej "lepszej " ekipy ich 10-tka jest wynagradzana o blisko 1/2 otrzymanych poborów skromniej. Już pominę ten fakt, gdy sama dzwoniąc przed wyjazdem męża do tej pracy / na początku września/ byłam poinformowana przez firmę opolską, że mimo 34h dziennie na umowie najczęściej są możliwe nadgodziny, a to sprzyja zarobkom netto ok. 1000 euro/m-c. Może to wszystko jest kwestią szczęścia, gdzie się trafi, może doświadczenia, a może trzeba zapłacić tzw. frycowe.
Serdecznie pozdrawiam z zalanego deszczem Tarnowa/ małopolskie/.
_________________
beta
 
 
beta1965
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:08 pm   

Będę przy komp. wieczorem, bo teraz lecę do pracy.
Pozdrawiam.
_________________
beta
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 3:18 pm   

No to powolutku, bo cos sie tu nie zgadza.
Pisze Pani o jakies firmie opolskiej.Czyli nie jet to MetaalFlex, Tempo-Team (nl), Tempo-Team (EU Flex)?
Z kim maz podpisal kontrakt?
Pisze Pani rowniez o stawce blisko 1/2 mniej 10,90 brutto.Czyli dajmy 6 euro/h brutto (ponizej minimalnego wynagrodzenia jezeli maz jest w wieku 23+)?
Kontrakt opiewa na 34 h tygodniowo (minimum) czy 34 h/tydzien ale jest to srednia liczba (np. po zakonczeniu kontraktu bierzemy +/- 26 tygodni (pol roku), sumujemy wszystkie przepracowane godziny a nastepnie dzielimy przez 26 tygodni).
Nadgodziny a w zasadzie ich brak, to nie jest problem.Martwilbym sie gdybym pracowal nadgodziny i nie dostawal za nie zlamanego grosza.A to ze obiecali to mialo tylko znaczyc czy pracownik wyraza chec pracy w godzinach nadliczbowych, czy pracownik jest elastyczny (FLEXibility).
Cytat:
Może to wszystko jest kwestią szczęścia, gdzie się trafi, może doświadczenia, a może trzeba zapłacić tzw. frycowe

A moze Pani maz jest zatrudniony w DPD ale po drodze jest kilku posrednikow, ktorzy czerpia z tego korzysci?
Moze Pani maz jest mlodociany tzn. ponizej 23 roku zycia.
Moi znajomi nie narzekaja na DPD (zatrudnieni przez Tempo-Team (nl).
Ps. postaram sie zdobyc pasek wyplat ktoregos ze znajomych tam pracujacych i wrzucic tu na forum.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
beta1965
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 8:38 pm   

Witam!
Mąż ma 42 lata, więc młodocianym nie jest. Kontrakt podpisał/jak mi podał/ z firmą Team Force i opiewa on na 10,60 Euro brutto, 34 h tygodniowo. Netto za kolejne miesiące otrzymał dokładnie tyle ile podałam wyżej, bo jestem upoważniona do konta i wiem ile na nie wpływa. O rodakach z MetaalFlexu pisał mi również. Ci rzeczywiście są zadowoleni. Jak wiem z listu od męża za 6 dniówek/ nie wiem dlaczego 6, gdy mąż ma zawsze 5 w tygodniu wychodzą ok 410-420 euro. Nie wiem, czy jest to z nadgodzinami, czy bez.
Może jestem mało wiarygodna, bo wiem pewnie też zbyt mało. Może jestem zasugerowana jedyną opinią jaka do mnie trafiała dotychczas/opinią męża/, ale coś tu się faktycznie nie klei.
Nie przyłożyłam się skrupulatnie do matematycznego wyliczenia procentów i bazuję na informacji, że znacznie mniej od pracowników Metal Flexu zarabia mąż. Faktycznie w inf. od niego padło określenie ,że w tamtej ekipie zarabiają o połowę więcej. Może emocje wynikające z niezadowolenia z różnicy płacowej przyczyniły sie do określenia, że w M.F. mają o połowę /zarobków w Team Force/ większe wynagrodzenie. Dziwią mnie te zmiany o których Pan pisze. Bo w tym tygodniu podobno ekipa T.F. pracuje od 18.30 do bodajże 3.30..Faktycznie poprzednio pracując na noce zmiana była od 21.00-4.00. Ale moze to nie jest istotne w całym problemie.
- Pisząc o szczęściu mam na myśli, że jeden trafia z rąk pośrednika do MF, a drugi do TF i jest to loteria.Czytając ogłoszenie opolskiej firmy, która na naszym gruncie oferuje pośrednictwo w znalezieniu pracy nie wiedzieliśmy do kogo trafia sie dalej, czyli o firmie koordynujacej w NL.
- Wspominając o doświadczeniu nie uważam je za małoznaczące. Mąż pierwszy raz legalnie pracuje zagranicą i doświadczenia w rozliczeniach tego typu pracy/ płacy nie ma.
- Frycowe, to to, co podejmując się pierwszy raz w życiu czegoś, bywa ,że płacimy. Właśnie w wyniku nieświadomości i braku doświadczenia.
Może mierzenie sił na zamiary, a nie odwrotnie rozczarowuje. Ale to już nie jest wina koordynatorów :) .
Tak czy inaczej pociesza mnie Pana opinia na temat firmy DPD. Dobrze,że trafiłam na osobę, która nie przypuszcza,a wie. Bo tak będę mogła wyrobić sobie bardziej obiektywny pogląd i nie ukrywam, że przestanę się martwić.
Jeżeli ma pan dostęp do paska wypłat kolegów z DPD, to chętnie zapoznam się.
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wykazanie dobrej woli w przybliżeniu mi tematu. Moja świadomość nieco wzrosła...
_________________
beta
 
 
beta1965
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 10:56 am   Po przybliżeniu mi tematu i głębszej analizie.

A zwłaszcza po poczytaniu wypowiedzi innych forumowiczów, doszłam do wniosku,że stare powiedzenie "Szanuj szefa swego, bo możesz mieć gorszego." jest w tym przypadku jak znalazł.
Z tego co czytam są gorsze sytuacje.
Podtrzymując kontakt, /jeśli mogę?/ z osobą będącą tam/Nl/, chciałabym jeszcze raz zaczerpnąć od Pana porady i informacji. Z pewnością wie Pan jak wygląda w DPD sytuacja świątecznych urlopów. Czy można liczyć na przyjazd do Pl na ten czas, a jeśli nie, to czy wchodzą w grę odwiedziny moje u męża i przenocowanie na kwaterze wynajmowanej przez agencję zatrudniającą go? Czy takie "waletowanie" jest źle widziane? Jak wówczas w Święta wygląda praca?
Pozdrawiam życząc miłego weekendu! Ja mam pracowity, bo ostatni raz w tym sezonie jadę z grupą na Słowację. Zatem do poniedziałku!
_________________
beta
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 1:21 pm   

Cytat:
Jak wiem z listu od męża za 6 dniówek/ nie wiem dlaczego 6, gdy mąż ma zawsze 5 w tygodniu...

Nie ma takiej mozliwosci.Praca w DPD odbywa sie od poniedzialku do piatku dla pracownikow pracujacych w dzien.Zmiany nocne z poniedzialku na wtorek do z piatku na sobote.Zatem 5 dni roboczych!
Cytat:
Bo w tym tygodniu podobno ekipa T.F. pracuje od 18.30 do bodajże 3.30.

Harmonogram tej zmiany przewidziany jest od 18.30-4.00.Napisala Pani iz maz pracuje do 3.30 jest to mozliwe poniewaz praca zostaje wykonana szybciej.
Wycinek z paska wyplat pracownika zatrudnionego w DPD Best przez Tempo-Team:
Praca - 18.30-4.00
Stawka - 8,41 euro
Gewerkte uren - 41,25h
Overuren (nadgodziny) - 2h
Stawka (za nadgodziny) - 142,5%
Toeslag ploegen uren (dodatek za prace na zmiany) - 27,5%
Bruto loon uren - 346,91 euro
Bruto loon overuren - 23,97 euro
Bruto loon toeslaguren - 95,40 euro
Totaal bruto loon (calkowita stawka brutto) - 466,28 euro
odliczenia na skladki:
Premie aanvullende verzekering Ziektewet premiegroep II A - 1,33%=-6,20
Premie WW - 3,85%=-6,16
Werkgeversbijdrage ZVW - +6,50%=+29,51
Premie WGA - 0,87%=-3,98
Loonheffing - -108,01
Netto Werknemersbijdrage ZVW - 6,5%=-29,51
Totaal netto loon - 341,93 euro
Km verg vaste locatie (reiskosten-koszty dojazdu do/z pracy) - +15 euro
Totaal te betalen - 356,93
Co do urlopow w okresie swiatecznym to jeszcze za wczesnie aby o tym mowic.Tak mi powiedzieli znajomi ale...firma jest niemiecka, pracuje tam ponoc sporo Niemcow i to oni beda mieli pierwszenstwo (nie fair).
Ogolnie 24,25,26 oraz 31 grudnia i 1 stycznia sa wolne od pracy.
Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
Ostatnio zmieniony przez janosik Wto Paź 30, 2007 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beta1965
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 33
Skąd: Tarnów
Wysłany: Pon Paź 29, 2007 7:07 pm   

Serdecznie dziękuję za odpowiedź!

Daje mi ona obraz naliczeń czyjegoś wynagrodzenia. Niestety paska męża nie mam i trudno mi cokolwiek porównać, bo znam tylko kwoty przelewane na jego konto-czyli zarobek netto. Nie mogę tego przymierzyć do godzin i nadgodzin przepracowanych przez niego, gdyż nie posiadam takiej dokładnej inf. na ten temat. Wiem tylko na którą zmianę idzie do pracy, lecz nie znam jej przebiegu. Za ostatni rozliczeniowy tydzień w miniony wtorek na konto wpłynęło 179 euro netto.Znacząco różni się to od przykładowego wynagrodzenia z paska -341,93 euro- nawet odliczając koszty ubezpieczenia i kwatery.
- Może w przyp męża są tam potrącone jeszcze jakieś przerwy.
- Może wymiar godzinowy jest znacznie mniejszy.
Sama już nie wiem, gdyż na odległość mogę oprzeć się tylko na telefonicznych albo listownych komentarzach. Te, jak widzę, w niektórych kwestiach rozmijają się nieco z realiami.
Raz słyszę,że mąż jest zatrudniony przez Team Force, a innym razem ,że przez Tempo- Team. Paska z tygodniowym rozliczeniem mąż nie otrzymuje na bieżąco.
Z pewnością nie ma mąż i nie powinien mieć ekwiwalentu za dojazdy, gdyż jego ekipa porusza się autem pracodawcy i na jego koszt pojazd jest tankowany. Może istnieje jeszcze jakiś element wpływający na kwotę zarobku netto, o którym nie wiem w przyp. męża.
Pana dokładność mi imponuje.Tymbardziej czuję się jednak mało przygotowana do rozważań. Mam mało danych/konkretnych/, a te co mam są wybiórcze.
Mimo chęci /bo temat przecież podjęłam/ nie jestem równorzędną partnerką do tej dyskusji. Może sam zainteresowany, nie ja, powinien zatroszczyć się o swoje.
Raz jeszcze dziękuję i gratuluję profesjonalizmu jaki Pan prezentuje na forum. Pozwalam sobie również inne Pana posty traktować jako poradnik i lekturę.
Z pozdrowieniami, częściowo oświecona
Beata
PS. Jeśli nasunie mi się jeszcze jakieś konkretne zapytanie, pozwolę sobie zwrócić się z nim do Pana.
_________________
beta
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 11:27 am   

przeniesione


sephiroth1983 napisał/a:
Witam serdecznie.

Na salarisie w rubryce - total netto loon widnieje pewna kwota, która jednak nie pokrywa się w żaden sposób z tym co zostało przelane na konto. Różnica to jakieś 120 €. Gdy pytałem w biurze o co chodzi, powiedziano mi, że od tej kwoty 'total netto loon' zabrany został podatek. Czy nie jest tak, że 'total netto loon' to kwota ostateczna, która powinna być w całości wypłacona?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie.
 
 
tofik76
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 1
  Wysłany: Nie Lut 02, 2014 3:20 pm   minimum loon

Na salarisie jest punk MINIMUM LOON-(+23)1400euro ta kwota jest brutto czy netto? Stawke za godzine mam podana netto czy ta kwota tez jest netto?
 
 
lubcjusz
Gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 100
Wysłany: Nie Lut 02, 2014 4:06 pm   

Stawki na pasku masz podane brutto, Twoja stawka na godzinę również brutto. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group