NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Studiefinanciering....
Autor Wiadomość
patoenel 
Poczatkujacy
student

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 4
  Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 4:00 pm   Problem z Studiefinanciering....

Witam :039:

Mam 20 lat i uczę się w Holandii. Studiuje MBO Niv2 (BOL opleiding).
Chciałbym dostać Studiefinanciering, ale nie mogę...
Muszę przepracować przynajmniej 8 godzin na jeden tydzień :011:
A ja mam problem z znalezieniem pracy (bijbaan) na te 8 godzin tygodniowo.
Już jestem jeden miesiąc w szkole i wszystko idzie z mojej kieszeni (dojazd, książki itp.) Dzisiaj dostałem w dodatku list od DUO, że musze zapłacić za szkołe (lesgeld) 1.090,00 euro :119: i niby z czego mam to zapłacić eh...

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez patoenel Sob Wrz 28, 2013 4:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 6:19 pm   

Witam, możesz powiedzieć czy musisz mieć bijbaan czy po prostu musisz znaleść praktyki. Bijbaan dla studentów:
http://www.werkenbijlaplace.nl/,
http://werkenbijmcdonalds...Vg&gclsrc=aw.ds
http://www.werkenbijkruid...CFbMbtAodaycARg
http://www.csu.nl/index.html
https://werk.ah.nl/
http://www.studentenwerk.nl/bijbaan

Pozdrawiam i życzę sukcesu.
Ps lesgeld można zapłacić jednorazowo lub w 6 ratach. Rozłóż na raty zyskasz na czasie.

Popytaj w sklepach, często potrzebują do pracy w niedziele i soboty a jak nie da rady zawsze zostaje listonosz i reklamówki. Szału z kasą nie ma ale zawsze coś.
Ostatnio zmieniony przez krysta55 Sob Wrz 28, 2013 6:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Nie Wrz 29, 2013 6:51 pm   

Od nastepnego roku bedzie 56 godzin miesiecznie! Powodzenia!
 
 
patoenel 
Poczatkujacy
student

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 10:52 pm   

Dyskryminacja na kazdym kroku, nawet w edukacji, a niby Unia Europejska.
Polak i inni zagranicy musza od nowego roku 56 godzin miesiecznie przepracowac dla Studiefinaciering... Troche lipa, bo teraz mam ciezko wyrobic te 32 godziny. Holender student aby dostac Studiefinaciering nie potrzebuje pracy... Dostaje odrazu. Ja musialem 100 razy solarisy z dokladnymi godzinami wysylac, zeby mi przyznali :119: I jak tu studiowac... Moja cala kasa idzie na szkole, co zarobie xD a jedzenie i ubrac sie? Studiefinaciering nie pokrywa wszystkiego aha :037: Beka max :043: A chusty z somalii nigdzie nie pracuja i nie maja holenderskiego paszportu dostaja normalnie pieniazki na studia.
Ostatnio zmieniony przez patoenel Nie Gru 08, 2013 10:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 11:19 pm   

patoenel,

Cytat:
Studiefinaciering nie pokrywa wszystkiego


no bez przesady , chyba nie myslisz ze studiefinac. to kasa zapomogowa na koszt panstwa i ma wszystko pokrywac

Cytat:
Dyskryminacja na kazdym kroku, nawet w edukacji, a niby Unia Europejska.


Znasz definicje dyskryminacji ? jesli nie to poszukaj znaczenia , tego slowa

Powiedz mi czy panstwo polskie , tez dofinansowuje studenta ? a jesli... to czy dofinasowanie mu wszystko pokrywa ?
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 9:05 am   

krysta55 napisał/a:


zawsze zostaje listonosz i reklam�wki. Sza�u z kas� nie ma ale zawsze co�.


Za reklamy nie placa za godziny, tylko od ilosci rozniesionych, wiec to chyba nie jest wyjscie. Pomijajac fakt, ze pieniadze sa naprawde zalosne.
_________________
<cenzura>
 
 
patoenel 
Poczatkujacy
student

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Gru 21, 2013 2:50 pm   

Witam ponownie.

Dostalem taki list od DUO

Beste student,

Op dit moment ontvang je studiefinanciering. Om recht te hebben op studiefinanciering moet jij (of je partner) minimaal 32 uur per maand in Nederland werken. Vanaf 1 januari 2014 wordt deze urennorm verhoogd van 32 uur naar 56 uur per maand. Vanaf dat moment moet jij (of je partner) minstens 56 uur per maand werken om nog voor studiefinanciering in aanmerking te komen. In deze e-mail lees je wat je moet doen.

Werk je minder dan 56 uur per maand?
Werk je vanaf 1 januari 2014 minder dan 56 uur per maand? Onderneem dan de volgende stappen:


Log in op Mijn DUO en zet je studiefinanciering stop per 1 januari 2014.

Zet je reisproduct uiterlijk op 8 januari 2014 stop bij een ophaalautomaat. Vanaf 1 januari 2014 mag je niet meer reizen met je studentenreisproduct. Als je de studiefinanciering niet op tijd stopzet, dan moet je deze terugbetalen. Daarnaast ontstaat een schuld als je je studentenreisproduct niet op tijd stopzet.


Werk je 56 uur of meer per maand?
Werk je 56 uur per maand en wil je vanaf januari 2014 studiefinanciering ontvangen? Doe dan het volgende:


Ga zo snel mogelijk met een nieuwe en geldige arbeidsovereenkomst langs bij een van onze servicekantoren.
Krijg je studiefinanciering tot en met december 2013, kom dan uiterlijk 15 februari 2014 langs met je nieuwe en geldige (minimaal 56 uur per maand!) arbeidsovereenkomst. Als blijkt dat je per 1 januari 2014 voldoende uren werkt, kun je per 1 januari 2014 weer studiefinanciering krijgen.


Patrzac na moje godziny to mam okolo 40 godzin przepracowanych przez miesiac. :011:
Bede mogl dolaczyc w takim razie salarisy moich rodzicow?
Ostatnio zmieniony przez patoenel Sob Gru 21, 2013 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Gru 21, 2013 3:09 pm   

patoenel,

Rodziców? Przeciez musisz przyjsc do biura DUO z wlasnym kontraktem, wiec licza sie wlasne godziny przepracowane.

Nie rozumiem jak student MBO nie moze znalesc pracy na tyle godzin, np. wlasnie w McDonaldzie czy w kawiarni. Podczas moich studiow tutaj wiekszosc studentow mialo tez prace, wlasnie tak z 14 godzin tygodniowo.

A ta prawo zostalo zrobione dlatego ze "studenci" przyjezdzali do Holandii, brali maksymalny studiefinanciering + pozyczke i potem po paru latach "znikali", nie oddajac nic.
 
 
patoenel 
Poczatkujacy
student

Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 12:48 pm   

Prosze administratora forum o usuniecie tego tematu. Pozdrawiam
 
 
Lärchenhof
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Pią Sty 03, 2014 12:22 am   

@patoenel: w przypadku gdy masz niewystarczajaca przepracowana liczbe godzin miesiecznie DUO ocenia czy przysluguje ci prawo do studiefinanciering na podstawie liczby przepracowanych godzin jednego z twoich rodzicow lub partnera. Niezaleznie od formy zatrudnienia twoich rodzicow, jezeli sa oni w stanie potwierdzic, iz jedno z nich przepracowywuje wymagana liczbe godzin przysluguje ci prawo do pelnego studiefinancering.

zrodlo: http://duo.nl/studiepunt/.../natschema.asp#
 
 
Emmely
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 25
Wysłany: Sob Sty 04, 2014 9:13 pm   

Gochna H napisał/a:
patoenel,

Cytat:
Studiefinaciering nie pokrywa wszystkiego


no bez przesady , chyba nie myslisz ze studiefinac. to kasa zapomogowa na koszt panstwa i ma wszystko pokrywac

Cytat:
Dyskryminacja na kazdym kroku, nawet w edukacji, a niby Unia Europejska.


Znasz definicje dyskryminacji ? jesli nie to poszukaj znaczenia , tego slowa

Powiedz mi czy panstwo polskie , tez dofinansowuje studenta ? a jesli... to czy dofinasowanie mu wszystko pokrywa ?


No Gochna tutaj zgadzam sie z Toba 100%. To ze obywatele holenderscy nie musza pracowac a dostaja studiefinancering nie nalezy porownywac z obywatelem innego kraju. No ja sobie nie wyobrazam ze moje dziecko musialoby pracowac zeby moc otrzymywac studiefinancering i to po kilkudziesieciu latach placenia podatkow tutaj. Nie wspomne o dziadkach.
A tak wogule jak sie nie podoba to na niektorych wyspach nei placi sie czesnego na Uniwersytetach. To tez wyjscie a i poziom calkiem calkiem.

A tak wogule to zabawne ze podwyzszaja ilosc godzin. Wydaje mi sie ze to wymysl z ostatniej reki i kolejne utrudnienie zeby jak najmniej pieniedzy wydac. Widze ze uzbrojenie trwa.
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Sob Sie 23, 2014 12:31 pm   

A nie jestes rezydentem jeszcze(min. 5 lat zameldowania w NL)? Bo wtedy ta regula Cie nie dotyczy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Sie 24, 2014 9:59 pm   

Microfast napisał/a:
witam,

Chodze do szkoly i dodatkowo pracuje w sklepie około 25h miesięcznie, i chciałem załatwic sobie studiefinanciering.

" Als student afkomstig uit een EU-land, EER-land of Zwitserland kunt u voor volledige Nederlandse studiefinanciering in aanmerking komen. U moet dan aan 1 van de volgende voorwaarden voldoen:

u werkt tenminste 56 uur per maand in Nederland;
uw ouder of partner in Nederland werkt tenminste 56 uur per maand.
"

Sam nie pracuje wymaganej ilosci godzin lecz moi rodzice tak, czy mam prawo otrzymywac studiefinanciering ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group