NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Sty 10, 2014 11:21 am
Wyjeżdzam do Holandii - jak przygotować się do wyjazdu
Autor Wiadomość
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pią Lis 28, 2014 11:39 pm   

Moniczkaaa,
Witam,
Jesli przyjezdzasz z zamiarem zamieszkania na co najmniej 4 miesiace jestes zobligowana do zameldowania sie w ciagu 5 dni.
cyt,"Bent u van plan om langer dan 4 maanden in Nederland te verblijven, dan moet u zich laten inschrijven in de BRP van de gemeente waar u gaat wonen. U bent verplicht dit binnen 5 dagen na uw aankomst in Nederland te doen, bij de afdeling burgerzaken."
http://www.rijksoverheid....tschrijven.html
Cytat:
I jaka grozi kara za brak meldunku bo takiej informacji nigdzie nie znalazłam.

Ja tez nie znalazlem,ale jesli powinnas zameldowac sie w ciagu 5 dni,to po prostu zrob to. W takim wypadku informacja o karze nie jest dla Ciebie istotna.
Ostatnio zmieniony przez Mathnl Pią Lis 28, 2014 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moniczkaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Holandia, Amsterdam
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 1:04 am   

Dzięki Mathnl za informację ale nie do końca mogę się zgodzić z tym że informacja o karze nie powinna mnie interesować, bo interesuje mnie i to bardzo.
W Polsce mam rodzeństwo i własne mieszkanie w którym jestem zameldowana i meldunek w NL jest dla mnie problemem. A z tego co czytałam meldunek wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, szczególnie finansowymi (ubezpieczenie nawet jak nie pracuje, podatek od kanalizacji i dróg itp). Ja niestety nie znam holenderskiego i nie chce wpakować się na jakąś minę, żeby mnie potem po Polsce komornik gonił.
I kto może mnie ukarać za brak meldunku? Do tej pory miałam dwie rutynowe kontrole Policji i nie obchodziło ich czy mam meldunek, właściwie to nie wiem co ode mnie chcieli.
_________________
Mam nadzieję że pomogłam, albo przynajmniej nie zaszkodziłam ;)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 8:35 pm   

Moniczkaaa napisał/a:
nie do końca mogę się zgodzić z tym że informacja o karze nie powinna mnie interesować, bo interesuje mnie i to bardzo.
W Polsce mam rodzeństwo i własne mieszkanie w którym jestem zameldowana i meldunek w NL jest dla mnie problemem. A z tego co czytałam meldunek wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, szczególnie finansowymi (ubezpieczenie nawet jak nie pracuje, podatek od kanalizacji i dróg itp). Ja niestety nie znam holenderskiego i nie chce wpakować się na jakąś minę, żeby mnie potem po Polsce komornik gonił.
I kto może mnie ukarać za brak meldunku? Do tej pory miałam dwie rutynowe kontrole Policji i nie obchodziło ich czy mam meldunek, właściwie to nie wiem co ode mnie chcieli.


Podsumowujac powyzsza wypowiedz ,maslo maslane

Poczytaj forum w roznych tematach ,masz pieknie wylozone co, gdzie i z czym sie je
zreszta Mathnl juz czesciowo udzieli ci odpowiedzi
Cytat:
ale jesli powinnas zameldowac sie w ciagu 5 dni,to po prostu zrob to
 
 
Moniczkaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Holandia, Amsterdam
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 1:17 am   

Witaj Panicelinka,
przeszukałam całe forum i google i nie znalazłam żadnej informacji o karze za brak meldunku, ani o tym kto mnie może skontrolować. 5 dni już minęło równie szybko co moja młodość.

Czyli ogólnie jak karzą to robicie i nie zadajecie sobie żadnych egzystencjalnych pytań typu: po co i dlaczego?
Kiedyś pracowałam z taką dziewczyną której belasting co miesiąc ściągał z konta 80 euro, mówiła że nie wie czemu ale skoro to robi to pewnie słusznie.
_________________
Mam nadzieję że pomogłam, albo przynajmniej nie zaszkodziłam ;)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 2:01 am   

Prosta sprawa jesli zameldowanie sie w Holandii stanowi dla ciebie az taki problem, to sie nie melduj
Moniczkaaa napisał/a:
jak karzą to robicie i nie zadajecie sobie żadnych egzystencjalnych pytań typu: po co i dlaczego?


Za kogo sie masz nie pomyslals o tym , ze pokazujac takie lekcewazace podejscie do innych wiekszosc z nas ma gdzies odpowiadanie na twoje pytania.
Koncze dyskusje w tym temacie
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 6:01 am   

Co do zameldowania to są 2 prawdy. Pierwsza taka, że człowiek powinien się zameldować. Druga - kiedy mieszka się na chacie z biura pracy, to możliwości meldunku nie ma. W gminach oczywiście o tym wiedzą, ale nic z tym nie robią.
_________________
<cenzura>
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 9:32 am   

http://www.ad.nl/ad/nl/10...2250-euro.dhtml

http://www.studenten.net/...worden_strenger
https://dloket.laarbeek.nl/loket/producten-en-diensten/bestuurlijke-boete-niet-verkeerd-doorgeven-persoonsgegevens

a tu prawnie opisane :
http://mijnwetten.nl/wet-...onen/hoofdstuk4
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Moniczkaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Holandia, Amsterdam
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 10:34 am   

Super baileys, wielkie dzięki za pomoc i rzeczową odpowiedź. Jednak nie taki diabeł straszny jak go rysują. Jeszcze raz dziękuje. :035:
_________________
Mam nadzieję że pomogłam, albo przynajmniej nie zaszkodziłam ;)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 12:37 pm   

Moniczkaaa, a jakie to problemy stwozy ci meldunek w NL . Ja mam 2 wlasne domy w NL w jednym jestem od dawien dawna zameldowana tak samo jak w NL ( tez wlasny dom ) do tej pory nie mialam zadnych problemow .
Moniczkaaa napisał/a:
A z tego co czytałam meldunek wiąże się z pewnymi zobowiązaniami, szczególnie finansowymi (ubezpieczenie nawet jak nie pracuje, podatek od kanalizacji i dróg itp)
jak czytam ta wypowiedz to juz sie domyslam jaki ci problem sprawi meldunake w NL . poprostu szkoda czasu na pomoc takim jak ty ...............
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Moniczkaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Holandia, Amsterdam
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 1:26 pm   

Oj bardzo pochopnie mnie oceniasz i chyba błędnie. Jestem taką trochę niespokojną duszą i nie chce na stałe wiązać się z Holandią. Zazwyczaj pracuję tu tylko kilka tygodni (6-8), a potem ruszam w świat. Zarobki w Holandii pozwalają dość szybko zarobić na podróż, a sam kraj nie podoba mi się na tyle żeby tu zamieszkać. Mój Dom jest w Polsce, a w Holandii jedynie pracuje i to dorywczo, dlatego chce wiedzieć jaka kara grozi mi za brak meldunku, bo w moim przypadku meldunek byłby zupełnie pozbawiony sensu, bo jadąc do Laosu nie chce się zastanawiać czy incasso nie wejdzie mi na konto, bo nie zapłaciłam jakiegoś podatku.
_________________
Mam nadzieję że pomogłam, albo przynajmniej nie zaszkodziłam ;)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 10:06 pm   

Moniczkaaa napisał/a:
dlatego chce wiedzieć jaka kara grozi mi za brak meldunku


Witam,

Z mojego doswiadczenia i doswiadczenia moich znajomych moge Ci zagwarantowac ze nic CI nie grozi za brak meldunku - skoro gminy i holenderski rzad wyraza zgode na to aby na hotelu robotniczym mieszkalo po 100-150 osob ktore placa po 70-90 e tyg za lozko ( nie pokoj ) i o zameldowaniu moga pomarzyć jedynie to juz ich problem a nie twoj ... :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 12:35 pm   

Moniczkaaa napisał/a:
Zazwyczaj pracuję tu tylko kilka tygodni (6-8),
i od takie wypowiedzi powinnas zaczac .
Mianowicie ma to duzy wplyw na odpowiedz jaka dostaniesz . Dlaczego dlatego ze jezeli nie przebywasz tu w NL dluzej jak 4 m-ce w roku nie masz obowiazku meldunkowego ( jak na razie ).
Beny.rac napisał/a:
skoro gminy i holenderski rzad wyraza zgode na to aby na hotelu robotniczym mieszkalo po 100-150
Beny zgody takiej nie daja . Wystarczy zadzwonic i dane b.pracy wisi .Pozatym na takim hotelu kazdy ma prawo ( a wreczobowiazek ) meldunku . Chcesz zajdz do datkiej gminy i sprawdz nim bedziesz cos paplal "z twojego doswiadczenia "
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 5:11 pm   

Beny.rac napisał/a:
Z mojego doswiadczenia i doswiadczenia moich znajomych moge Ci zagwarantowac ze nic CI nie grozi za brak meldunku



odwazna wypowiedz... czapki z glow

pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 10:08 pm   

baileys napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
skoro gminy i holenderski rzad wyraza zgode na to aby na hotelu robotniczym mieszkalo po 100-150
Beny zgody takiej nie daja . Wystarczy zadzwonic i dane b.pracy wisi .Pozatym na takim hotelu kazdy ma prawo ( a wreczobowiazek ) meldunku . Chcesz zajdz do datkiej gminy i sprawdz nim bedziesz cos paplal "z twojego doswiadczenia "


Baileys jakby nie dawali to by ludzie nie mieszkali a mieszkaja i bedzie ich co raz wiecej ...

Dzwonic to sobie mozna skoro co roku taka lokalizacja ma kontrole z gminy , strazy pozarnej a nawet policji i co roku taka kontrole przechodzi ...

Gochna H napisał/a:
Beny.rac napisał/a:
Z mojego doswiadczenia i doswiadczenia moich znajomych moge Ci zagwarantowac ze nic CI nie grozi za brak meldunku

odwazna wypowiedz... czapki z glow

pozdrawiam


A co tej Pani grozi za brak meldunku skoro pracuje tutaj po 6-8 tyg w roku ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group