NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolniony z pracy za adres
Autor Wiadomość
Serweriusz 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 12:12 pm   Zwolniony z pracy za adres

Opisze w najwiekszym skrocie.Zostalem zwolniony z pracy,poniewaz nie zgodzilem sie na podpisanie kontraktu z moim starym,nieaktualnym adresem z Polski.Od kilku lat mieszkam wraz z zona i dzieckiem w Holandii.Wynajmuje tutaj mieszkanie i jestem tutaj zameldowany.Chcialem tylko miec na kontrakcie aktualny adres.Co tak waznego jest w adresie?Dodam tylko ze bylem b.dobrym pracownikiem.Wiem tez,ze w miejscu pracy zatrudnionych jest wielu Polakow zameldowanych w Holandii a majacych na kontraktach adresy z Polski,ja jako jedyny sie postawilem.Wyglada na to,ze zostalem bez pracy tylko dlatego,ze jestem zameldowany w Holandii.Czy to normalne?Obecnie szukam pracy i widze ,ze praktyka ta jest stosowana rowniez w innych biurach pracy.Prosze o namiar na instytucje ,ktora chcialaby sie zajac ta sprawa.Pisalem juz do FNV,Fairworksupport,SNCU,informowalem w polskim punkcie informacyjnym w gminie.Na razie zadnej konkretnej odpowiedzi.Nie chce nic dla siebie,juz sie pogodzilem,ale dlaczego tak sie dzieje?Jesli biuro pracy tak robi to raczej napewno cos z tego ma.Czyim kosztem?
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 10:35 pm   

Tak z ciekawości - jakie to biuro pracy cię zwolniło????
Od 7 lat mieszkam w Holandii, od lat 6 mam holenderski meldunek i nie mam meldunku polskiego, pracowałam przez niejedno uitzendbureau i nigdy nie miałam z tym problemow....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 5:38 am   

Bardzo dziwna sytuacja. Ja polski adres na umowie miałam tylko wtedy, kiedy mieszkałam w pokojach służbowych. Odkąd wynajmuję mieszkanie prywatnie, podaję adres holenderski, zresztą polski już dawno nieaktualny. Nigdy nikt mi nie kazał podawać polskiego adresu, a przez wiele biur już tu pracowałam. Coś tu śmierdzi moim zdaniem.
_________________
<cenzura>
 
 
Serweriusz 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 6:34 pm   

Biuro nazywa sie In Person,glowna siedziba w Enschede,maja filie w Rotterdamie.Wczesniej przez biuro pracy(inne) pracowalem tylko raz i nie bylo problemu.Jak pisalem w wyzej,poinformowalem o tym zwiazki zawodowe,dla nich tez jest to nowa sytuacja i nie bardzo wiedza o co chodzi.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 9:35 pm   

na pewno chcieli cie zatrudnic jako polska firma, mialbys tak naprawde normalna polska wyplate (z oplaconymi skladkami zus, podatkiem do urzedu skarbowego) a reszte wyplacane jako dodatek do delegacji. biuro intenza na tych samych warunkach zatrudnialo. i ponoc masa skarg byla do zwiazkow, ale chyba nic im sie nie udalo z tym zrobic.
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 7:05 am   

Moja zona pracowala troche ponad 2 lata temu przez inperson wlasnie w Enschede i normalnie na adres holenderski. Co ci powiedzieli w biurze? Dlaczego nie chca uzyc holenderskiego adresu?
 
 
Tratata
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 9:50 am   

ma to moze zwiazek z dodatkami typu "extraterritoriale kosten"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group