NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cala prawda o Polsce
Autor Wiadomość
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 10:52 am   

Moniczkaaa napisał/a:
Porównuj Polskę z krajami które zaczęły od tego samego poziomu. Porównaj Polskę z byłymi krajami bloku wschodniego. Porównaj nas z Białorusią, Ukrainą czy Mołdawią (pewnie nie wiesz gdzie to leży nawet) i potem dyskutuj czy jesteśmy kolonią czy nie.
Tak, wystarczy porownac ostatnie wybory samorzadowe, przebiegly prawie tak samo jak wybory na Bialorusi.
Moniczkaaa napisał/a:
Bardzo wiele rzeczy się zmienia i modernizuje. W bogatszych rejonach Polski mamy drogi nie gorsze od Niemieckich
Moze nie gorsze, ale jedne z najdroższych w w Europie.
Moniczkaaa napisał/a:
połączenia kolejowe są obsługiwane przez nowoczesne składy
Co z tego jak nie mozna na nie kupic biletow-Pendolino, poczekaj az przyjdzie zima i pojawia sie coroczne problemy z opoznieniami.
Moniczkaaa napisał/a:
miasta rozbudowują się w strasznie szybkim tempie
Chyba wymieraja w strasznie szybkim tepie bo ludzie wyjezdza za chlebem za granice. W najblizszych 5-iu latach ma wyjechac 3 mln ludzi.
Moniczkaaa napisał/a:
Polacy zaczynają zwiedzać świat, jeżdżą na wakacje na praktycznie każdy kontynent
Jacy Polacy? Ci co zarabiaja 1200 zl brutto?
Moniczkaaa napisał/a:
mają samochody których nie powstydziłby się niejeden Niemiec
Przywiezione powypadkowe z Niemiec.
Moniczkaaa napisał/a:
Polska nie jest krajem gdzie dorobisz się na etacie, ale jest krajem ogromnych możliwość tylko wymaga nie bycia ciepłym kapciem który tylko chce odwalić swoją robotę i pójść do domu.
Chyba sama nie rozumiesz co piszesz....
Koniec linczu, milego dnia :039:
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 1:34 pm   

Moniczkaaa ma trochę racji - Polskę należy porównywać z byłymi krajami bloku wschodniego, a nie z Niemcami. Powody tego są oczywiste.

Polska się rozwija i to w ogromnym tempie - rozmach zmian jakie zaszły w ostatnich latach jest spory i to na plus.
Są rejony biedy, jest wiele rzeczy do poprawek, ale niech nikt nie pieprzy, że to drugie Zimbabwe, albo Białoruś.

Za taki stan rzeczy, tj. poświęcenie jednego pokolenia od upadku bloku wschodniego w celu dojścia do zachodniego poziomu podziękować należy Moskwie, przez którą Polska doznała 50 letniego zacofania.
Ot co nam dała przyjaźń z ZSRR.
 
 
Moniczkaaa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: Holandia, Amsterdam
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 5:03 pm   

To nie był lincz, tylko smarki z nosa i to w dodatku przedszkolaka.
Cytat:
Co z tego jak nie mozna na nie kupic biletow-Pendolino, poczekaj az przyjdzie zima i pojawia sie coroczne problemy z opoznieniami.

Nowe składy to nie tylko Pendolino, to bardzo nowoczesne składy np. Kolei Śląskich. Teraz coraz trudniej jest trafić na stare składy, chyba że się mieszka w jajcach wielkich gdzieś na kresach. Jak kiedyś w Holandii sypnie takim śniegiem jak u nas, to porozmawiamy o paraliżu. Chicago co roku jest sparaliżowane i co z tego? W PL w lato masz +40 w słońcu, a w zimę -spada nawet do -40.
Cytat:
Chyba wymieraja w strasznie szybkim tepie bo ludzie wyjezdza za chlebem za granice. W najblizszych 5-iu latach ma wyjechac 3 mln ludzi.

Pustoszeją wsie i miasteczka, nie miasta. Wyjeżdżają ludzie bez perspektyw, którzy nie potrafili zdobyć w Polsce odpowiednich kwalifikacji lub po prostu nie mają żadnych większych umiejętności. Moja siostra 25 lat, pracuje w sieci komórkowej. 2200 netto podstawy + premia za sprzedaże + autko + telefon. W miesiącu zarabia średnio 3 koła na rączkę, a że auto nie jej to i koszty utrzymania niskie. Co to za pensja za siedzenie i gadanie przez telefon?
Jeżeli wyjeżdżają miastowi to i tak po pewnym czasie wracają, takie jest moje zdanie. A jakbyś teraz zobaczył jak jest wyremontowana większość rynków w dużych Polskich miastach, to byś się pytał gdzie pieniążek wrzucić, bo pewnie trzeba płacić żeby to oglądać.
Cytat:
Jacy Polacy? Ci co zarabiaja 1200 zl brutto?

1200 brutto, zarabiają osoby które chcą tylko przyjść do pracy, odbębnić swoje i czekać na śmierć. Nie ma bata, żeby osoba z aspiracjami tyle zarabiała np. przez 2 lata. Moje znajome po technikum w pierwszych robotach zarabiały więcej.
Cytat:
Przywiezione powypadkowe z Niemiec.

Tak sobie tłumacz, że te BMW czy MEROLE po 300 tys, są bite z Niemiec powodzenia.
Nie chce żebyście zrozumieli mnie źle, w NL można w banalny wręcz sposób zarobić dość duże pieniądze, ale na tym koniec. Widuje Polaków, którzy zarabiają po 500 euro tygodniowo na rękę, a na koncie mają debet. Biedak będzie zawsze biedakiem, takie moje zdanie.
_________________
Mam nadzieję że pomogłam, albo przynajmniej nie zaszkodziłam ;)
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 10:34 am   

Moniczkaaa napisał/a:
To nie był lincz, tylko smarki z nosa i to w dodatku przedszkolaka.
Jak Ci smarki pod nosem przeszkadzaja to sobie je wytrzyj. Mozesz tez wrocic do przedszkola, ktore zapewnie niedawno opuscilac, tam Twoj nosek doprowadzą do porzadku.
Moniczkaaa napisał/a:
Nowe składy to nie tylko Pendolino, to bardzo nowoczesne składy np. Kolei Śląskich. Teraz coraz trudniej jest trafić na stare składy, chyba że się mieszka w jajcach wielkich gdzieś na kresach.
Masz na mysle te sklady z kopalni z ktorych bezrobotni kradna wegiel?
Moniczkaaa napisał/a:
Chicago co roku jest sparaliżowane i co z tego? W PL w lato masz +40 w słońcu, a w zimę -spada nawet do -40.
A co ma Chicago do Polski i Holandii?
Moniczkaaa napisał/a:
Pustoszeją wsie i miasteczka, nie miasta. Wyjeżdżają ludzie bez perspektyw, którzy nie potrafili zdobyć w Polsce odpowiednich kwalifikacji lub po prostu nie mają żadnych większych umiejętności.
Nie! Wyjezdzają tez ludzie z duzych miast, wyksztalceni po studiach, ktorzy juz nie maja ochoty zyc w tym bagnie.
Moniczkaaa napisał/a:
Moja siostra 25 lat, pracuje w sieci komórkowej. 2200 netto podstawy + premia za sprzedaże + autko + telefon. W miesiącu zarabia średnio 3 koła na rączkę, a że auto nie jej to i koszty utrzymania niskie. Co to za pensja za siedzenie i gadanie przez telefon?
Z jakiej partii jest Twoja siostra i kto jej zalatwil ta prace? Tata w (nie)rzadzie czy facet w "Amber Goldzie"?
Moniczkaaa napisał/a:
1200 brutto, zarabiają osoby które chcą tylko przyjść do pracy, odbębnić swoje i czekać na śmierć. Nie ma bata, żeby osoba z aspiracjami tyle zarabiała np. przez 2 lata. Moje znajome po technikum w pierwszych robotach zarabiały więcej.
A co maja aspiracje do tego, ze jest bezrobocie, drozyzna, wysokie podatki, bajzel w sluzbie zdrowia, zlodziejstwo i partactwo?
Moniczkaaa napisał/a:
Tak sobie tłumacz, że te BMW czy MEROLE po 300 tys, są bite z Niemiec powodzenia.
Na pewno z uczciwej pracy kupisz w Polsce "merola" za 300 tys. To ile Twoja siostra "za siedzenie i gadanie przez telefon" musi pracowac na takiego "merola"? Umiesz liczyc czy w przedszkolu nie uczyli?
Moniczkaaa napisał/a:
Nie chce żebyście zrozumieli mnie źle, w NL można w banalny wręcz sposób zarobić dość duże pieniądze, ale na tym koniec. Widuje Polaków, którzy zarabiają po 500 euro tygodniowo na rękę, a na koncie mają debet. Biedak będzie zawsze biedakiem, takie moje zdanie.
To zarabiaj nawet 500 euro dziennie i ciesz sie zyciem. Jak Ci sie podoba w Polsce to tam zostan i nie wypisuj glupot.
To tyle w temacie z mojej strony. :035:
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 11:43 pm   

Polska przebyła inną drogę do kapitalizmu niż inne kraje Zachodu. Transformacja u nas i tak wyszła lepiej niż w wielu innych krajach byłego Ostbloku mimo braku dekomunizacji, która została powstrzymana poprzez obalenie rządu Olszewskiego - podziękujmy tutaj panu elektrykowi Wałęsie. Mimo wszystko wyszliśmy i tak nieźle, poza tym moi drodzy Polska to prawie 40 milionów ludzi. Wiadomo, że jednak jakaś część będzie klepać biedę, nawet w Holandii są biedni i bogaci, grunt to wykształcić klasę średnią, czyli coś pomiędzy.
 
 
franek84
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 6:50 pm   

W Polsce nie jest tak źle, coraz bliżej nam już do zachodu
_________________
Co kraj to obyczaj...
http://www.naszagospodarka.info
Pozdrawiam
 
 
Tomczita 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 26
Skąd: Holandia
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 9:10 pm   

Kłótnie wywoływane są celowo.Graczowi Moniczkaaa udało się to znakomicie.Gratulacje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group