NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Śro Kwi 17, 2019 10:27 am
Zwrot podatku za 2014 + Zorgtoeslag...
Autor Wiadomość
Proximat3
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Lut 04, 2015 2:55 pm   Zwrot podatku za 2014 + Zorgtoeslag...

Witam wszystkich,
Od sierpnia do grudnia 2014, wraz z dziewczyną pracowaliśmy w Holandii.
Teraz nadszedł czas zwrotów i mam odnośnie tego 2 pytania.
1. Czy dostając zwrot z podatku oraz dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego mam obowiązek płacić polskiemu fiskusowi? Czy muszę składać zeznanie PIT do fiskusa, jeśli w 2014 w Polsce nie pracowałem? Jak do podwójnego opodatkowania ma się ulga abolicyjna i czy naprawdę konieczne jest, abym cały swój zwrot oddał fiskusowi?
2. Czy mógłby ktoś mi polecić dobre biuro rachunkowe zajmujące się tym wszystkim na terenie Katowic, bądź okolic? Zależy mi na płaceniu procentowo po otrzymaniu zwrotu. Chciałbym także, aby firma miała fizyczną siedzibę, nie interesuje mnie wysyłanie listów i ksera dowodu do bliżej nieokreślonych ludzi.
Pozdrawiam serdecznie, Marek.
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Sob Lut 21, 2015 9:08 am   

Żeby starać się o zwrot podatku musisz mieć jarograf, a o zdrowotne kontrakt z ubezpieczalni. Na rozliczenie z podatku masz 5 lat, a ze zdrowotnego masz czas do września. Ja nigdy nie placilem w pl z tego co zarobilem w nl.

nie podawaj na forum linkow do biur rozliczeniowych od tego jest serwis ogloszeniowy
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Lut 21, 2015 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group