NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca przez agencje zasady kary
Autor Wiadomość
theotx231 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 7:04 pm   Praca przez agencje zasady kary

Ostatnio zdawałem agencji samochód umyty i zatankowany ale dostałem od nich kare 94Euro
za niby brudny samochód w środku jeździłem tydzień autem sam i było w prawdzie parę paprochów ale pare paprochów a nie syfu zresztą jak ktoś odbierał auto to tez w butach przeciez wchodził i sam mogł narobić syfu, po tej karze za auto, odmówiłem ze nie chce kolejnego auta, według ich regulaminu to jest odmowa bycia kierowcą za co jest kara 62,95 euro, podpisywałem w Polsce oszywiscie rożne papiery umówi i kar, ale czy na prawde mają do tego prawo aby walnac kare za odmowę bycia kierowcą? Według mnie to jest juz zwykłe zmuszanie i niewolnictwo.
lista kar
http://i.imgur.com/1rKCd1y.png
http://i.imgur.com/3cnoDaF.png
http://i.imgur.com/Vmllyen.png
Ostatnio zmieniony przez theotx231 Pią Maj 08, 2015 7:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 8:00 pm   

wystarczy ze przejdziesz sie z tym do juridisch lokiet i po problemie . Oni nie maja prawa do stowowania tych kar .
Wiekszosc kar ktore oni nakladaja ma prawo nalozyc tylko i wylacznie Policja lub sad ale nie oni .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
theotx231 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Sob Maj 09, 2015 12:24 pm   

Ale u mnie słabo z agnielskim :( A jakaś Polska pomoc tam nie wiadomo czy jest?

Tak jak sam sądziłem, to co jest nie raz wymyślone w rożnych umowach regulaminach firm nie oznacza zawsze ze jest to legalne na 100% ale na iwni jak miedzy innymi my się nabiorą no i tam koleś pisał o tej firmie co zajmuje się takimi sprawami własnie nieuczciwymi agencjami ta firma
juridisch lokiet

Może wezmę kogoś aby mi napisał maila do nich ja im >>>cenzura<<< dupę obsmaruje ja tam wrócę do NL
i jeszcze tym ćwoką powiem ze ma być kasa co do centa mi zwrócona bo inaczej pójdę do
juridisch lokiet oraz do mediów w NL




Jestem już w PL złodziei naciągaczy typowych wyzyskiwaczy nie będę pracował, wrócę do NL ale pierw muszę tu na miejscu w PL wszystko porządnie pokminić mam już małe rozeznanie co i jak w NL.
A co do kar to jeszcze mam takie pytanie bo jest np kara za odmowę bycia kierowcą 70E kara za umyślne doprowadzanie do zwolnienia z pracy 300 E
I teraz pytanko jeśli bym nie miał zarobione te 370e a niby bym im to wisiał bo ich śmieszne kary to czy mogli by mnie zmusić sądownie do zapłacenia tego ?
Bo wydaje mi się ze raczej chyba nie przynajmniej nie za zwolnienie z pracy, jeszcze nie słyszałem aby gdzieś ktoś dostał kare za zwolnienie się z pracy szybciej niż obowiązuje tego umowa, to przecież nie umowa abonamentowa na telefon czy np cyfrowy Polsat gdzie nie można zerwać bo inaczej kara 500zł.
Zawsze można udawać przecież ze ma się taki a nie inny szczyt ambicji i to wszystko co potrafi się jeśli się nie chce dla takich złodziei pracować.
Wydaje mi się ze niektóre ich kary to po prostu zwykłe naciąganie ludzi i straszenie tylko bo się nie znają i na iwni będą płacić
Ostatnio zmieniony przez theotx231 Sob Maj 09, 2015 12:33 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Papux
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 13
Wysłany: Sob Maj 09, 2015 4:27 pm   

Według mnie to jesteś kolejnym Polakiem który usłyszał że w Holandii można zarobić, pojechał tam z 3 znanymi sobie słowami po angielsku podpisując wszystko co podsunęli pod ręce, nigdy nie czytając ABU CAO.

Znałem takich ludzi mnóstwo (zazwyczaj między 19-22lata) przychodzili z żalem ze ich okradają ale żaden z nich nigdy nie czytał prawa pracy, nigdy nie interesował się własnym losem i pokazywał holendrom że jest niewolnikiem i może pracować tyle godzin ile mu narzucą.

Zawsze im powtarzałem że taki los zgotowali sobie sami albo stawią czoła albo niech giną.

Rada dla ciebie: nie wracaj do Holandii, bo jak dałeś się oszukać to nie jesteś jeszcze na to gotowy. Mało tego nikt cię nie oszukał sam zgodziłeś się na takie warunki
 
 
theotx231 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Sob Maj 09, 2015 8:47 pm   

Zarobić to można wszędzie nawet w PL jak się ma porządny fach nie trzeba nigdzie wyjeżdżać.
22 lata już kilka lat temu skończyłem, nie mam niestety zawodu a takim ludziom to raczej pozostają fabryki itp bo co innego mają zrobić i raczej są to prace za minimalną podstawową stawkę gdzie nie ma kokosów, ja nie nastawiałem się wyjeżdżając na w cale jakieś normalnie pieniądze bo 1200 euro z hakiem na czysto to nie są kokosy, natomiast można coś zawsze z tego odłożyć no i się jeszcze utrzymać w Holandii więc jakieś tam plusy małe nawet są, no języka tez nie znam za bardzo, znam sporo słówek ale jakoś nie potrafię składać całych zdań i nie rozumiem często bywa niczego co do mnie mówią po angielsku, ale umowy regulaminy papiery były w dwóch językach niderlandzki i polski.
Tak ogólnie był to mój pierwszy wyjazd za granicę nigdzie wcześniej indziej nie byłem, ale jeszcze raz powtórzę nie nastawiałem się na nie wiadomo co bo robić trzeba wszędzie i wszędzie jest ciężko i nie kolorowo, nie zgodzę się tylko z tobą ze sam się zgodziłem na takie a nie inne warunki, nie godziłem się na to ze woda będzie w pokoju na podłodze bo okno przecieka i kilka innych rożnych rzeczy, również nie godzę się często na prace niewolniczą czy to w PL czy za granicą bo ja niewolnikiem nie jestem, robiłem np 2 dni w jednej firmie vice versa w NL i powiedziałem ze więcej tam nie pójdę koordynatorowi bo nie wytrzymam zimna było tylko +1 stopień to inną robotę mi poszukali.
Do NL bym z miłą chęcią wrócił podoba mi się tam ale musiałbym poszukać bardziej normalniejszej agencji, i z pewnością będę już uważał, mógłbym nawet tam pójść na lekcje języka niderlandzkiego.
Ostatnio zmieniony przez theotx231 Sob Maj 09, 2015 8:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 8:20 am   

theotx231 napisał/a:
mógłbym nawet tam pójść na lekcje języka niderlandzkiego.


Łaski nie robisz - bez języka zostały ci takie agencje jak przedstawiłeś wcześniej. Nie ma co ukrywać - mało która agencja z Polski jest uczciwa czy to względem prawa (naginanie) czy względem po prostu człowieka (warunki pracy i mieszkania).

Normalniejsze agencje są bez polskich pośredników, ale tam kręcą nosem na angielski - chcą niderlandzkiego, stąd wciąż nie rozumiem ludzi co wyjeżdżają z językiem na poziomie 10 słówek.
To nie te czasy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 10:15 am   

theotx231

Cytat:
Może wezmę kogoś aby mi napisał maila do nich ja im >>>cenzura<<< dupę obsmaruje ja tam wrócę do NL
i jeszcze tym ćwoką powiem ze ma być kasa co do centa mi zwrócona bo inaczej pójdę do
juridisch lokiet oraz do mediów w NL



Tak dla przypomnienia
Gochna H
Cytat:
Coraz czesciej odnosze wrazenie , ze nie ma sensu umieszczac na forum zadnych ostrzezen
bo niektorzy zachowuja sie tak jakby im wrecz zalezalo na wpakowaniu sie w go...no!
a jesli ktos probuje im uzmyslowic holenderska rzeczywistosc wyglada na to ze sie wkurzaja, bo chyba burzy sie im.... ich cudowne wyobrazenie o pracy na zachodzie ...


A potem wyplakuja sie na forum ,wala z ciezkiego dziala i maja pretensje ,do wszystkich
i do wszystkiego ,tylko nie do samych siebie
ot prawda jest taka ... glupota ludzka jednak nie zna granic.

i z tego samego tematu twoj post


theotx231 napisał/a:
Właśnie wyjeżdżam przez nich w ten weekend, jak warunki itd, itp na obecny czas?
Ile można odłożyć miesięcznie za 8.67 brutto? na godzinę bo tyle mam, da rade 600 euro netto?
nie pale nie pije, nie melanżuję, już się się wystarczająco wybalowałem ;)


http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#306582


Nie mozna bylo wczesniejszych ostrzezen z forum potraktowac powaznie ?

A teraz >>>cenzura<<< rzucasz i odgrazasz sie ze im pokazesz ? Wiec jesli im'' pokazesz'' to mam nadzieje ze wrocisz na forum i opiszesz jak to zrobiles i co wywalczyles -

Bo z tego co widze , to mocarzy w slowa na forum jest wielu , niestety - w realu wyglada to zupelnie inaczej ....po prostu brakuje im slow i jezyka w gebie
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Maj 10, 2015 10:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
theotx231 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 10:35 am   

Nic tam jednak nie będę robił, bo na robię sobie jeszcze problemów i bałaganu nie potrzebnie.
Przydatne materiały do nauki niderlandzkiego?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 11:53 am   

theotx231 napisał/a:
Przydatne materiały do nauki niderlandzkiego?



Ten dzial dotyczy pracy ,poszukaj w dziale'' Nauka ''- tematu jak uczyc sie niderlandzkiego
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
theotx231 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 6:13 pm   

Bruto-uitruil huisvesting CAO art. 22.5 -40,80
Potrącili mi 40 E już wróciłem do Polski w sobotę ale jeszcze solaris za tamten tydzień przyszedł
nie wiem za co to jest za mieszkanie?
Ostatnio zmieniony przez theotx231 Śro Maj 13, 2015 6:14 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Maj 13, 2015 9:13 pm   

theotx231,

Huisvesting = mieszkanie, mogli potracic za tamten tydzien, przeciez pensje dostajesz tez tydzien pozniej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group