NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pią Lut 26, 2016 5:00 pm
Praca w polsce a w holandii
Autor Wiadomość
wesoly2016
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 4:08 pm   Praca w polsce a w holandii

Witam

Chciałem się rozliczyć z urzędem skarbowym w polsce jak i otrzymać zwroty podatku oraz ubezpieczenia za pracę w holandii.

Od 1 stycznia do ostatniego 31 czerwca pracowałem w polsce za co dostałem PIT od polskiego pracodawcy. Natomiast od 1 Lipca pracowałem juz w holandii do obecnie.

Wiem ze w polsce muszę złożyć pit 37 i go wypełnić ale wiecej nic nie wiem co zrobić proszę o odpowiedzi i porady :039:
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 4:28 pm   

Najlepiej udaj się z tym do księgowego, zapłać za usługę (pewnie około 50€) a dobry księgowy potrafi nawet wyciągnąć 1000€ zwrotu.
 
 
 
wesoly2016
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 4:49 pm   

Ale teraz jestem w polsce i pytanie czy muszę przedstawiać składki zdrowotne w polskim pit.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 4:58 pm   

Osobiście jak się rozliczałem to wpisywałem głównie dochody z NL bez dzielenia zdrowotnych na poszczególne składniki, gdyż jest to trochę inaczej niż w Polsce.
Pamiętam, że wyszczególniłem składki zdrowotne (ogółem jako całość bez dzielenia na typy) oraz sam podatek.
Od dochodów odjąłem diety, które przysługują i podstawa opodatkowania jest niższa.

Robiłem to samodzielnie i chyba dobrze, bo od lat nikt z US się nie zgłosił z błędem :P
Niemniej jak w ogóle nie wiesz o co biega to lepiej zapłacić księgowej z biura, to jej podpis będzie w PIT i ona bierze odpowiedzialność za błędy.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 4:59 pm   

wesoly2016, w Dziale zycie w Polsce jest przyklejony temat

Rozliczenie z pracy w NL w polskim US http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=180
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group