NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie się z polskiej uczelni na holenderską
Autor Wiadomość
gaaabsx 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 1
  Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 4:00 pm   Przeniesienie się z polskiej uczelni na holenderską

Sprawdziłam już wyszukiwarkę i rzeczywiście znalazłam podobny post, więc jestem w miarę zorientowana w temacie, jednak miał kilka lat i nie zawierał wszystkich potrzebnych mi informacji. Sytuacja wygląda u mnie tak: jestem obecnie studentką drugiego roku dziennikarstwa, mediów i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, wcześniej studiowałam rok Filologię angielską, też na UJ, ale zmieniłam kierunek i jestem rok w plecy. Jestem zmuszona do wyjazdu do Holandii, ale nie chcę przerywać studiów. Wiem, że poziomy edukacji nieco się różnią między Holandią i Polską i jeżeli chce się przenieść to najlepiej to zrobić po zakończeniu całego cyklu. Jednak szukam osób, którym udało się to zrobić na własną rękę. Sprawdzałam program Erasmus, jednak jest to opcja tylko na drugi semestr drugiego roku i jest tylko jedna uczelnia do wyboru, a mianowicie Radbounda w Nijmegen (spory kawałek od mojego nowego miasta), a żeby było ciekawiej to UJ wciąż czeka na przedłużenie umowy, więc nie wiadomo czy wymiana w ogóle będzie możliwa. Powysyłałam już e-maile do większości uczelni i czekam na odpowiedzi, jednak chciałabym dowiedzieć się od Was czy może znacie jakieś szkoły, w których miałabym szanse z moim kierunkiem (wiem, że w Holandii jest sporo technicznych uniwersytetów, w których nie mam szans), ewentualnie którym udało się przenieść na zasadzie free movera, ale na dłużej niż rok? Najbardziej zależy mi, żeby się przenieść w przyszłym semestrze, ale jeśli się nie uda to na trzeci rok studiów polskich i zostać na czwarty rok licencjatu. Myślałam też nad urlopem studenckim na UJ z możliwością przyjeżdżania na egzaminy, ale to też jest opcja tylko semestralna. Rozważam też zmianę studiów ze stacjonarnych na niestacjonarne i przylatywanie do PL dwa razy w miesiącu przez ostatni rok, ale nie wiem czy to jest tego wszystkiego warte, ponieważ czytałam, że nasz licencjat nie jest porównywalny z licencjatem holenderskim, więc jeśli musiałabym zacząć studia od początku, żeby iść na magisterkę to wolałabym być w plecy rok, a nie dwa lata :) Wiem też, że są w Holandii wyższe szkoły zawodowe, może powinnam spróbować u nich? Czy ktoś orientuje się w temacie i mógłby mi doradzić do kogo mam się udać?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 4:28 pm   

Może tutaj znajdziesz jakieś przydatne informacje:
https://www.duo.nl/partic...ign-diploma.jsp
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group