NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbawienie celem istnienia
Autor Wiadomość
thebananek 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Nie Lip 26, 2015 7:17 pm   Zbawienie celem istnienia

Po co żyjemy, skąd się wywodzimy, dokąd zmierzamy?
Niestety dziś mało kto zadaje sobie te pytania, tym bardziej mało kto też potrafi na nie odpowiedzieć. Obserwując ludzi dookoła muszę niestety stwierdzić, że większość moich rówieśników żyje po to, aby dożyć piątku i móc poimprezowac. Jest to ich główna uciecha życia.
Sam do niedawna tak żyłem, tym się chlubilem czego dziś się wstydzę. Dziś moją największą pasją jest poznawanie Boga, w jego słowie i w jego wspaniałych dziełach.
Od kiedy zacząłem czytać Biblię, prosić Pana o mądrość, o zmianę mojego charakteru i stylu życia moje życie zaczęło się zmieniać. Zacząłem dostrzegać wspaniałe błogosławieństwa obok, których dotąd przechodziłem obojętnie. Piękno i różnorodność przyrody, kwiatów, drzew, ptaków, nieba...
Moje relacje z bliskimi zaczęły się poprawiać. Mało tego wzajemne relacje między członkami mojej rodziny zmieniły się. Na prawdę odczuwam obecność i działanie Ducha Bożego w moim życiu.
Piszę to, aby Was zachęcić do czytania, studiowania i rozmyślania nad Słowem Bożym, otworzcie wasze serca i zechciejcie przyjąć te dary jakimi Pan chce każdego obdarzyć. Pan jest miłością, a tych, którzy zechcą poddać mu swe życie nagrodzi życiem wiecznym.
Kto raz zakosztuje jego łaski ten nie będzie pragnął niczego innego, amen :)
 
 
GNOMinium 
Poczatkujacy

Wiek: 28
Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 14
Skąd: Magdalenka
Wysłany: Pią Sty 22, 2016 12:10 am   

Czytasz akurat Biblie.
Wiedz o tym, że gdybyś urodził się w Afganistanie czytałbyś zamiast tego Koran, gdybyś urodził się jako Żyd czytałbyś z równym zapałem Tore, gdybyś żył w czasach przed pojawieniem się chrześcijaństwa bardzo możliwe że wyznawałbyś zaratusztrianizm czytając Aweste, w Taoiźmie czytałbyś księge "Drogi i cnoty", swieta ksiega w sikhizmie to Adi Granth , w hibduizmie zaczytywałbyś się w objawieniach Brahmany, gdybyś urodził się 1000 lat temu na ziemiach polskich nie czytałbyś żadnej księgi bo byłbyś analfabetom a religia słowian nie miała prawdopodobnie świętej księgi, podobnie w buddyźmie nie ma żadnej księgi.
Informacje zawarte w tych księgach są niestety często sprzeczne.

Sam bym był szczęśliwy gdyby w tym smutnym i pozbawionym sensu wszechświecie istniała jakaś religia godna zaufania.
 
 
ironmike242@gma 
Poczatkujacy
M242

Wiek: 48
Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 10
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 8:12 am   

edytowane
pomyliles temat
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lis 13, 2016 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 11:26 am   

ironmike242@gma napisał/a:
religia powstala , kiedu pierwszy cwaniak spotkal pierwszego naiwniaka....

https://www.youtube.com/watch?v=8r-e2NDSTuE

thebananek napisał/a:
Na prawdę odczuwam obecność i działanie Ducha Bożego w moim życiu.


a jakie proszki zarzucasz ?
:)



Dlaczego wysmiewasz osobe wierzaca ?
Jesli tobie nie dane jest wierzyc , to przynajmniej nie wypowiadaj sie w tak prostacki sposob .
 
 
ironmike242@gma 
Poczatkujacy
M242

Wiek: 48
Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 10
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 8:38 pm   

dlaczego wysmiewam ?

1. Czlowiek w swojej historii mial ponad 4 000 roznych bogow i bozkow (Amon Ra, Zeus, Posejdon, Thor..etc etc etc)

2. Kazda religia jest LUDZKIM systemem...schemat jest wszedzie podobny: jest stara ksiazka (napisana przez ludzi) i stworzony jest kult oparty na slepej akceptacji.....ksiazki...jest szaman,pop,ksiadz lub imam, ktory pilnuje aby od dziecinstwa mozgi byly ``prane``.

3. Kazde nowo narodzone dziecko jest ateista....jego umysl w 100% jest jak gabka w pierwszych 7-8 latach zycia i wierzy we wszystko co mu rodzic powie...

4. 86% naukowcow, profesorow i innych madrych ludzi na tej planecie to ateisci...

5. Istnieje zasada: in kraj biedniejszy i bardziej zacofany - tym wiara silniejsza (kraje skanynawskie maja wiekszosc ludzi nie powiazanych z zadna zorganizowana religia a Isladia oficialnie oglosila religie jako ``mental hazard``

6. Kosciol sam przyznaje, ze ``pieklo i niebo`` to wynalazek kosciola jako instytucji...kolejny element kontroli populacji...

https://www.youtube.com/watch?v=SF6I5VSZVqc

7. Nie wspomne o mieszaniu sie kosciola do polityki, nie placenia podatkow, pedofilii i obludy....


8. wiekszosc wojen na ziemi miala podloze religijne...zamachy terorystyczne - to samo....ale kazdy slepo wierzy, ze jego religia to ta ``wlasciwa`` a inni beda sie smazyc w piekle....

9. badania dowiodly ze osoby z niskim i przecietnym IQ sa bardziej podatne na wszelkie zabobony, kiedy osoby z wyzszym IQ beda szukaly racjonalnego/logicznego wytlumaczenia danego zjawiska/zdarzenia...(dlatego tylko 2% popujacji ma IQ ponad 132 (MENSA) )

wystarczy ?
Ostatnio zmieniony przez ironmike242@gma Pon Paź 17, 2016 8:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
milamazur01 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Lis 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Lis 23, 2016 4:53 am   

Pan jest rzeczywiście nasz Zbawiciel..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group