NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem przy kupnie auta
Autor Wiadomość
DevonPL
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 9:57 pm   Problem przy kupnie auta

Witam,
Kupilem auto w Holandii z Komisu.
Zapłaciłem a właściciel miał mi przygotować dokumenty na drugi dzień.

Następnego dnia gdy pojechałem odebrać auto otrzymałem

FV z cena i danymi moimi
Papier Zielony na export (chyba ubezpieczenie)
Deel II z moimi danym... niestety nie było załączonego deel I (plastikowa karta rejestracyjna). czy ta karta przyjdzie na podany adres na papierach? Czy mam się udać do RDW z papierami które mam i dowodem w celu uzyskania tej karty?

Starego dowodu rejestracyjnego tez właściciel nie miał ponieważ ponoć przy wyrejestrowaniu auta zabrali mu ta plastikowa kartę i obcięli różek tej karty

Ponieważ w PL wydzi. komunikacji powiedzieli ze jest niezbędna do rejestracji auta.

Potrzbna mi pilna odpowiedz jak to ogarnac. Gosc w komisie powiedzial ze zadzwoni i sie dowie co i jak ale wole podpytac tutaj Swoich.

Pozdrawiam
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 6:24 pm   

Nie możesz kupić auta bez deel I i deel II. Na tych deelach dają pieczątkę, export i są one sego rodzają podbitką pod eksportowe papiery...

Spotkałem się z podobną sytuacją jednak. Jeśli nie ma tych deeli, to nie problem dla urzędu komunikacji. Idziesz do nich i oni mają obowiązek się z holenderskim odpowiednikiem skontaktowac i sobie ustalić co jest w tych deelach. To ich obowiązek. Nie ma się co przejjmować, jednak postaraj się meić wszystkie deele.

Nie wiem o jakim plastiku mówisz.

Na eksport dostajesz, umowę kupna/fakturę, deel I, deel II jak pisalem wyżej z nabita pieczątką export, biały ważny papierek z rdw o wyrejestrowaniu auta z NL, zielone ubezpieczenie. Te 4 dokumenty są niezbędne do rejestracji.
 
 
DevonPL
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 08, 2014 9:22 pm   

no wlasnie po 10 godz pracy, przejechalem 200 km w jedna strone zobaczyc auto.
Auto okazalo sie sprawne bez zadnych problemow wszystko gralo. bylo juz dosyc pozno wiec nie moglem odrazu zrobic dokumentow na export wiec gosc powiedziale ze zrobi mi te papiery przygotuje tablice jutro przyjade i zabiore wszystko gotowe. wiec zostawilem mu xero dowodu i pojechalem. powtorka histori 10 godz w pracy i lot po auto tam szybko zobaczylem wydawalo sie ze wszystko gra pytam czy to wszystko gdzie jest deel I. gosc mowi ze w rdw mu zabrali uchlastali rog tego dokumentu i zabrali ze to nie potrzebne. dzwonie do polski nastepnego dnia bo jednak cos mi nie gralo i okazuje ze ze jest KONIECZNY deel I ktorego nie mialem. i zaczyna sie szopka gosc mowi ze go nie ma itd krecic cos zaczyna ze w rdw itd. zajechalem do rdw dzisiaj blisko mojego miejsca zamieszkania. wytlumaczyli i okazalo sie ze musi miec ten plastikowy dokument koles w rdw ktory robil wszystkie formalnosci. ze ten dokument nie mogl przepasc czy cos. ma byc i koniec to jest icho obowiazek ze by byly wszystkie dokument. zadzwonili za moja prosba z rdw do goscia dali mu czas do pon ze ma zalatwic ten plastik jak nie to bedzie mial nieprzyjemnosci(wspomnial cos 6tys karych dla goscia ktory dal dupy) jezeli w pon zadzwonie do rdw i powiem ze nie ma dalej tego plastiku. rdw u mnie rozpoczyna procedure wyrobienia duplikatu, i dochodzenie co stalo sie z tym plastikiem moim ktory powinienem miec.

chodzi o taki plastik
link do podanej strony edytowany

przepraszam za bledy i wyglad posta ale pisane na szybko z braku czasu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Maj 10, 2014 12:04 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 12:59 am   

DevonPL, moj maz kupil auto w sobote i tez tej karty nie dostal, RDW przyslalo mu ja za 2 dni do domu
 
 
DevonPL
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 6:33 am   

Super.
Wiesz moze jaki koszt tej karty?
Pozdrawiam
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 5:59 pm   

moj maz nie placil nic za nia
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 10:08 pm   

Ta karta to nic innego, jak dowod rejestracyjny dla danego samochodu z danymi nowego wlasciciela. Po ok. dwoch dniach od kupna samochodu i zalatwieniu formalnosci w RDW karta przysylana jest na podany w RDW adres.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
DevonPL
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Maj 15, 2014 10:52 am   

mozecie mi powiedziec jak pracuje tutejsza poczta? w jakich godzinach dostarczaja listy?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Maj 15, 2014 10:28 pm   

roznie
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
olszania 
Poczatkujacy

Dołączyła: 12 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 12, 2016 5:29 pm   

Jak zdobyć pierwszą cześć dowodu będząc w Polsce? Niestety nie dowiedzieliśmy jakie dokumenty wydają, żeby mieć komplet i teraz jest problem z rejestracją w PL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group