NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochod zarejestrowany na firme jednoosobowa w holandii
Autor Wiadomość
szczepan358 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 92
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 8:51 pm   

sorry, sie nie zrozumielismy, to chyba nic nie zalpacisz za to auto,
poczytaj tu:
http://www.belastingdiens...ersvrijstelling
 
 
ArekSkalpel
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: Nie Cze 28, 2015 4:44 pm   

Witam chciałem zapytac jak wyglada sama rejestracja auta na firme (busa) a mianowicie mam juz załozona firme mam upatrzone auto w komisie , jak wyglada cała procedura czy jedzie sie tak samo na poczte i przy rejestracji na mnie podaje numer KVK zeby byl na firme czy jak to wyglada ?? prosze o mozliwie jak najszybsza odpowiedz
 
 
laif 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 7
Skąd: Breda/Turek
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 8:49 am   

Witam.
Ja rejestrując Busa w RDW (teraz tylko tam) zapisalem go na swoje nazwisko.
Balasting z automatu przypisal go na firme, zle to chyba dlatego ze miaalem tez prywatny woz.

Moja historia rozpoczela sie gdy sprzdalem prywatnego, teraz musze placic za firmowy woz normalny podatek dla osob prywatnych. Dla balastingu niejest istotne ze prywatnie jerzdze rowerem,a firmowym w czasie pracy. Znowu musze kupic malucha.:(
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 9:19 am   

laif, W RDW meldujesz auto jezeli nie masz NL prawojazdy . Kazdy posiadzacz NL prawo jazdy melduje auta na poczcie .
laif napisał/a:
Balasting z automatu przypisal go na firme, zle to chyba dlatego ze miaalem tez prywatny woz.
nie dlatego ze najprawdopodobniej jest to twoje pierwsze auto na firme .
laif napisał/a:
Moja historia rozpoczela sie gdy sprzdalem prywatnego, teraz musze placic za firmowy woz normalny podatek dla osob prywatnych. Dla balastingu niejest istotne ze prywatnie jerzdze rowerem,a firmowym w czasie pracy. Znowu musze kupic malucha.:(
Teraz w tym wypadku udajesz sie do swojego ksiegowego on zglasza w BD ze to jest auto firmowe o ile ma tzw "grijs kenteken "czyli tablice firmowe . Jak juz ksiegowy go zglosi bedziesz mial 2 opcje :
Pisac km firmowe i nie bedziesz mogl nim sie poruszac prywatnie ale nie bedziesz mial zadnych dodatkowych oplat poza podatkiem drogowym i ubezpieczeniem . opcja druga bedziesz oplacal tzw bijteling za mozliwosc uzywania go tez do celow prywatnych . Bijteling jest naprawde droga impreza bo zalezy on od ceny nowego auta ( nie nie jest on naliczany od ceny kupna ) . i jest to co okolo 20% ceny nowego auta w skali roku . Uwaga BD kontroluje czy posiadacze auto firmowych bez bijteling naprawde nie uzywaja go do celow prywatnych . Jak zlapia kogos na uzywaniu auta do celow prywatnych bez bijteling naliczaja kary i to dosc wysokie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lip 09, 2015 9:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 9:59 am   

kumor4444 napisał/a:
Witam
Mam pytanie. Znalazlem dobry samochod, mam firme jednoosobowa i chcialbym go kupic w leasing. To auto ma w numerze rejestracyjnym litere V przykladowo "40-svx-4". Jest to audi a4 kombi. Czy rejestrujac ja na firme (by placic mniejszy podatek) musialbym usunac tylne siedzenia ? Czy moze wystarczy paka ktora ma kombiak ? Dziekuje za pomoc z góry.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 08, 2017 9:59 am   

kumor4444, zeby miec firmowe auto ( takie zaliczajace sie do tych nizszych podatkow ) niestety nie zawsze wystarczy by usunac tylnie siedzenia . auto musi spelniac tez wiele innych warunkow . To auto ktore chcialbyc niestety po usunieciu tylnich siedzen nie bedzie spelniac tez innych warunkow . Auta virmowe poznajesz m.i. po tablicach . Ciag liter zaczyna sie zawsze od : V lub B . np 45-BD-LB V- 735- DV lub 5-VJB-59 .
Nie wszystkie kombiaki spelniaja dane warunki , jednym z wielu i podstawowym warunkiem jest ze na takiej pace bedziesz mogl obrucic lok 1x1x1 m , dlatego kombiaki maja prawie zawsze podwyzszane dachy ( ochydne )
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group