NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rezygnacja z ubezpieczenia samochodu
Autor Wiadomość
x92ania92x
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 14
Wysłany: Sob Lut 25, 2017 9:00 pm   rezygnacja z ubezpieczenia samochodu

Witam

Obecnie samochód mam w ubezpieczalni voogd&voogd. Przeprowadziłam się do innej miejscowości i wzrosło mi ubezpieczenia o ponad 30e. Ubezpieczalnia stwierdziła, że mieszkam w niebezpiecznej dzielnicy i dlatego wzrósł koszt. Znalazłam inną ubezpieczalnie onna onna, gdzie bym płacił miesięcznie niecałe 35e.

Czy zmieniając ubezpieczenie na inne dana ubezpieczalnia poinformuje "starą", że chciałabym zrezygnować i przejść na inne? Czy jest w ogóle taka możliwość?

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Lut 25, 2017 11:09 pm   

zawierajac ubezbieczenie zazwyczaj jest to okres 12 miesiecy, po tym okresie jest wypowiedzenie miesieczne.

Jesli masz juz te ubezpieczenie wiecej niz 12 miesiecy to jak byc chcial w ona ona( czy jak to sie tam zwie) zawrzec to zazwyczaj jes opcja zeby oni zalatwili wszytskie formalnosi z wypowiedzeniem starego ubezpieczenie.

Ale jesli twoje stare ubezpieczenie jest krocej niz 12 miesiecy to niestety, nie ma mozliwosci wczesniejszego wypowiedzenia, chyba ze sprzedaz auto
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 26, 2017 11:41 am   

x92ania92x napisał/a:
Przeprowadziłam się do innej miejscowości i wzrosło mi ubezpieczenia o ponad 30e.


Zerknij w swoja polise , lub regul. ubezpieczalni , sprawdz, czy widnieje tam taki /lub podobny zapis
ze ...'' po zmianie adresu na dzielnice niebezpieczna ...'' jak to ujelas - wzrasta oplata za ubezpieczenie auta
Rownie dobrze ,mogli ci podniesc oplate od o jakies 50 euro ...co za polityka , zdzierstwo !
Pewnie jest to praktykowane w niektorych ubezpieczalniach , ja sie pierwszy raz z tym spotykam .

Dodam ze w Holandii sa ubezpieczalne z ktorych mozna zrezygnowac , oczywiscie po uprzednim powiadomieniu ich w ciagu 24 - 48 godzin .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Lut 26, 2017 12:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group