NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dofinansowanie do ubezpieczenia - zwrot należności
Autor Wiadomość
pawlusw 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 27, 2017 6:19 pm   Dofinansowanie do ubezpieczenia - zwrot należności

Witam,

Podczas mojego pobytu w NL pobierałem dofinansowanie do ubezpieczenia zdrowotnego.
Kończąc prace zadzwoniłem do ballastingu w celu zatrzymania dofinansowania. Pani przyjęła moje dane i po sprawie.
Jednak po przyjeździe do polski okazało się, że przesyłali mi dalej te pieniądze przez wszystkie miesiące do końca rok. W kolejnym roku dostałem nakaz do zwrotu pieniędzy jednak, przyszła myśl do głowy "jak sie pomyliliście i płaciliście dalej to wasz problem" i nie zwróciłem tych pieniędzy.
Dzisiaj po 6 latach dostałem pismo z polskiego ZUSu o zaległości spłaty w urzędzie Holenderskim. Czy to jest normalne?
W Polskim prawie podatkowym po 5 latach takie sprawy są przedawniane.
Wiecie może jak sprawy mają się w prawie Holenderskim?

Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 27, 2017 6:56 pm   

Cytat:
przesyłali mi dalej te pieniądze przez wszystkie miesiące do końca rok. W kolejnym roku dostałem nakaz do zwrotu pieniędzy jednak, przyszła myśl do głowy "jak sie pomyliliście i płaciliście dalej to wasz problem" i nie zwróciłem tych pieniędzy.


Na zdrowy rozum ,skoro sam piszesz ,ze belasting wyplacal ci nadal ten dodatek do ubezpieczenia, to dziwi mnie , ze nie dalo ci to do myslenia, iz cos jest nie tak ?
Uwierzyles na slowo pani przez telefon , ze zostal on zastopowany, albo ... ze to pomylka belastingu ?

Opisywano juz na forum podobne sytuacje i nestety ,ludzie musieli nadplacone pieniadze zwracac .
pawlusw napisał/a:
Kończąc prace zadzwoniłem do ballastingu w celu zatrzymania dofinansowania. Pani przyjęła moje dane i po sprawie.


Jak widac .Nie do konca bylo po sprawie .Belasting powinien cie powiadomic pisemnie o tym fakcie .
ps.
Cytat:
Dzisiaj po 6 latach dostałem pismo z polskiego ZUSu o zaległości spłaty w urzędzie Holenderskim. Czy to jest normalne?

rozliczenie calkowite, belasting robi po roku ,
wiec bardzo prawdopodobne jest ze moglo jeszcze nie minac nawet piec lat . Stad pismo z ZUS.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Mar 27, 2017 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawlusw 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 27, 2017 7:57 pm   

Skończyłem prace w Holandii w maju 2010r.
Pieniądze przesyłali przez kolejne 2 lata do maja 2012r.
Pismo dostałem raz w 2011r i od wtedy już pisma więcej nie otrzymałem, aż do dziś z ZUSu.

Nie miałem wjazdu na konto, bo zablokowałem hasło i nie wchodziłem tam przez długi okres. Nawet wtedy nie wiedziałem że dalej przesyłają pieniądze.

Jak udało mi się odzyskać logowanie do konta w roku 2016. Patrze a tam kasa z balastingu.
Z racji ze nie było przez tyle lat pisma od nich, to nie przelałem pieniędzy.

[ Dodano: Pon Mar 27, 2017 7:58 pm ]
Dlatego teraz duże zdziwienie, że po tylu latach się obudzili
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group