NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holenderska Firma dzialajaca na terenie Pol-Hol+targi
Autor Wiadomość
Mrmaciej 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 6:21 pm   Holenderska Firma dzialajaca na terenie Pol-Hol+targi

Witam wszystkich forumowiczow, przegladam forum od dawna ale dzis dopiero zalozylem konto poniewaz potrzebuje pomocy. postaram sie strescic o co mi chodzi.
Bardzo prosze o pomoc, o odpowiedz na pytania ewantualnie jakies info gdzie mam szukac odpowiedzi i informacji.

Chcialbym zalozyc firme w Holandii, mieszkam tu od 4 lat. Mam rodzine w polsce ktora zajmuje sie hodowla malin. Chcialbym po zalozeniu dzialalnosci wydzierzawic od nich spora czesc plantacji wraz z budynkami gospodarczymi i tworzyc z nich przetwory .
Nastepnie chcialbym je rozprowadzac na terenie polski i holandii, glownie chodzi mi o Holandie, interesuja mnie bardzo takie targi objazdowe ktore pojawiaja sie w wybrany dzien w danym miescie kolo mnie , mozna tam kupic miesa, warzywa, owoce, pieczywa.
i tu pojawiaja sie moje pytania,
Jak wygladaja jakies pozwolenia na branie udzialu w takich targach ? Jak sie o to starac? gdzie moge znalesc jakies informacje na ten temat?

I gdzie bede musial placic podatki? Do holandii? Czy w polsce tez bede musial placic cos za to ze fizycznie produkcja jest na terenie Polski?
Mam nadzieje ze ktos bedzie znal odpowiedz, albo chociaz podpowie mi gdzie najlepiej sie udac , do jakiej instytucji zeby sie czegos dowiedziec.
Pozdrawiam serdecznie
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 6:50 pm   

Ogólnie możesz to wszystko robić jako polska firma. Wszystko zależy też jaka to będzie skala produkcji i sprzedaży.

Jeśli przetwórstwo na małą skalę to wystarczy zwykła 1-osobowa dział.gosp. osoby fizycznej - w Polsce rejestrujesz taką firmę, bo tam odbywać się będzie cały proces produkcyjny. W Holandii tylko rejestrujesz oddział VAT firmy zagranicznej - polskiej, która otrzyma holenderski numer BTW i z takim 'oddziałem' możesz handlować w NL. Niemniej musisz się liczyć że będziesz opłacał 2 księgowe - jedną w PL rozliczającą całościowo podatek dochodowy oraz drugą w NL rozliczającą podatek VAT ze sprzedaży na terenie NL.

Jeśli planujesz to na dużą skalę (coś co można nazwać już' fabryką przetwórstwa owoców') to zalecałbym udać się do dobrego doradcy podatkowego - i może pomyśleć o spółce zarejestrowanej w Holandii, która dzierżawi ziemię w PL poprzez zarejestrowaną w Polsce spółkę-córkę tejże spółki holenderskiej. Taka konstrukcja umożliwia niezłą optymalizację podatkową, z czego słynie Holandia, która jest postrzegana jako raj podatkowy dla spółek.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Wto Mar 28, 2017 6:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mrmaciej 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Mar 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 8:04 pm   

O! dziekuje ci bardzo za szybko odpowiedz, teraz wiem jak to wyglada. a wiesz moze cos na temat takich targow?
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 9:21 pm   

Mrmaciej napisał/a:
O! dziekuje ci bardzo za szybko odpowiedz, teraz wiem jak to wyglada.


Mimo wszystko miałbyś się w tej sprawie skonsultować z jakimś doradcą podatkowym lub księgową ogarniającą polskie i holenderskie przepisy podatkowe (a są takie biura w NL).
Na takich targach widzę że sprzedają swoje towary bez kas fiskalnych i nie widzę na cenówkach że to ceny "z VAT".

Może się okazać że lepszym rozwiązaniem będą 2 odrębne firmy - jedna w PL zajmująca się produkcją i sprzedażą do tej drugiej firmy w NL, która będzie znów zajmować się dystrybucją w NL. Fakturowanie między 2 odrębnymi firmami może okazać się optymalniejszym rozwiązaniem niż w ramach 1 firmy i jej oddziału zagranicznego.

Ogólnie należałoby to wstępnie policzyć na podstawie jakiegoś biznesplanu lub orientacyjnych przewidywań dot. wielkości produkcji i sprzedaży.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Śro Mar 29, 2017 6:34 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group