NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w pracy moga zakazac rozmawiac po Polsku
Autor Wiadomość
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pon Sty 23, 2017 9:31 pm   Czy w pracy moga zakazac rozmawiac po Polsku

Witam
Ostatnio w pracy dzieje się coraz ciekawiej. Wymyslili sobie ze wprowadza zakaz porozumiewania się w jezyku Polskim, pomimo tego ze 80% ludzi to Polacy. I stad moje pytanie, czy mogą cos takiego wprowadzić? Czy to już nie zajezdza mobingiem i ograniczaniem jakiś swobod obywatelskich? Rozumiem ze przyjezdzajac do NL każdy powinien umiec chociaż trochę angielski, ale Holendrzy popadają czasem w paranoje, ze gdy rozmawiamy po polsku to ich obgadujemy czy cos takiego. Jakos jak oni rozmawiają miedzy sobą po holendersku to nikt paniki nie robi z tego powodu...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sty 23, 2017 10:31 pm   

Cytat:
Jakos jak oni rozmawiają miedzy sobą po holendersku to nikt paniki nie robi z tego powodu...

Dzieckiem jestes ile ty masz lat ?? a moze leczysz sie gdzies psychiatrycznie?

Boze zmiluj sie , od kiedy to obywatel Holandii ma rozmawiac w swoim kraju nie po niderlandzku
a np po... polsku ?


Byl juz taki temat na forum
http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=310398
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Pon Sty 23, 2017 11:35 pm   

Widze ze zapytac o cos niektorych to od razu za psychola cie biora.
Chodzilo mi ze Polak jak slyszy rozmawiajacych w innym jezyku to nie leci ze skarga ze moze go obgaduja, a Holender od razu sie skarzy ze nie rozumie i zada zeby rozmawiac po angielsku.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 24, 2017 9:55 am   

tomekxo napisał/a:
Jakos jak oni rozmawiają miedzy sobą po holendersku to nikt paniki nie robi z tego powodu...
no wiesz oni sa u siebie wiec nikt im nie moze robic z tego powodu pod gorke , chyba ze w danym zakladzie jest nakaz /regulamin mowiacy ze kazdy mowi w jezyku angielskim , niemieckim ...
W innym temacie ktory podala Panicelinka podalam link do art. prawnych ktore sa podparte tlumaczeniem ze pracodawca moze w niektorych sytuacjach zakazac mowienia w innym jezyku . Wedlog ciebie szef podal powody/ sytuacjaje ktore pozwalaja na zakazanie rozmow we wlasnym jezyku podczas pracy .Na przerwach i poza praca nie moze wam zakazac mowy w ojczystym jezyku . Wiec jak juz ktos w innym teamcie napisal , nie zgadzasz sie z tym poszukaj innego zakladu pracy gdzie takiego zakazu nie ma .
P.S. zauwazylam ze teraz w wielu zakladach sa wprowadzane takie zakazy z roznych przyczyn/powodo .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Sty 24, 2017 9:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jolanta30
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 31, 2017 2:46 pm   

Ciekawe. Ja całe szczęście nie miałam takiej sytuacji, jednak nie pracuję w Holandii a w Niemczech, chociaż rozważam zmianę państwa ponieważ chcę się rozwijać. Być może ominęła mnie taka sytuacja ponieważ zanim wyjechałam o każdą, nawet najdrobniejszą kwestię wypytywałam agencję przez którą pracę otrzymałam, mianowicie spam, którą naprawdę polecam, ponieważ pomogli mi w każdej sprawie, dzięki czemu odpadło mi sporo załatwień jak również zmartwień.
Zalogowalas sie zeby spamowac ? JAk bedziesz dalej spamowac zablokuje twoj profil do reklamowania sie jest inny dzial http://ogloszenia.niedziela.nl/
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Mar 31, 2017 3:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group