NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pociągiem i autobusem po Holandii
Autor Wiadomość
andfed
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 5:40 pm   Pociągiem i autobusem po Holandii

Witam, jutro będę miał przyjemność sprawdzić jak podróżuje się koleją i autobusem po Holandii. Pociągiem będę jechał z Eindhoven do Bredy a autobusem z Bredy do Fijnartu. Może ktoś wie jak to jest z biletami? Kupuje się wyłącznie w kasach na dworcu (jeśli chodzi o pociąg)? A jeśli jest możliwość zakupu biletu w pociągu to z dopłatą czy bez? I co z biletami na autobus? Będę podróżował z dzieckiem i wolałbym nie szukać kas. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 6:06 pm   

Bilet na pociag mozna kupic w kasie jak i rowniez przez internet i automaty. Bilety autobusowe u kierowcy mozna kupic.
 
 
highwash
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 6:29 pm   

Pamiętaj tylko, że zarówno w automacie jak i w kasie nie zapłacisz kartami Visa i Mastercard (akceptują tylko maestro). Są automaty, w których możesz zapłacić monetami, a poza tym na dworcu jest kilka bankomatów (które już normalnie akceptują karty visa i mc).
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 6:40 pm   

Jak chodzi o autobus, to kup dagkaart, kosztuje 5e, jest wazna cały dzien od 9 rano na terenie calej Noord Brabant. Wychodzi taniej, niz bilety jednorazowe. W autobusie musisz zaplacic gotowka. I pamietaj, ze do autobusu sie wchodzi przednimi drzwiami i kupuje/pokazuje bilet kierowcy.
_________________
<cenzura>
Ostatnio zmieniony przez bagniaczka Pon Lis 25, 2013 6:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
andfed
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 7:20 pm   

:073: dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi :038:
 
 
Macmat 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 14
Skąd: Katowice/Aalsmeer
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 2:51 pm   

Podłączę się do tematu, bilet w autobusie wystarczy pokazać, czy trzeba go podać kierowcy. Czy mogę kupić bilet autobusowy na stacji kolejowej?
_________________
Pozdrawiam!
 
 
nanetka85 
Poczatkujacy

Dołączyła: 18 Lis 2014
Posty: 13
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 10:58 pm   Gdzie kupić bilety na autobus/tramwaj w Rotterdamie?

Dawno nikt tu nie pisał, to może ja teraz się zapytam jeszcze raz - czy odkąd obowiązują OV-chipcarty jest możliwość zakupu biletu autobusowego/tramwajowego w jakiejś kasie/kiosku/sklepie?? Mieszkam w Rotterdamie...
 
 
mała_mi
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 08, 2015 1:07 pm   

Witam. Przylatuje do Holandii na lotnisko Eindhoven i chcę się dostać z lotniska do Utrechtu, najtaniej i najszybciej. Może mi ktoś pomóc ?? I jeszcze interesuje mnie jakiś tani hotel lub hostel w Utrechcie. Bardzo proszę o porady i wskazówki.
 
 
Matylda999
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 6:44 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Kwi 10, 2017 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group