NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Śro Lis 16, 2016 10:09 pm
Ubepieczenie pojazdu
Autor Wiadomość
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Śro Lis 16, 2016 8:36 pm   Ubepieczenie pojazdu

Witam może ktoś się orientuje które ubezpieczalnie samochodowe w Holandii akceptują polskie zaświadczenie o zniżkach za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia będę z góry wdzięczny pozdrawiam.
_________________
zoutkeet
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Lis 16, 2016 9:25 pm   

Każdy ubezpieczyciel to zaakceptuje po przetłumaczeniu przysięgłym a dane idą do Roy-data. Najlepiej pobrać dane z UFG, bo tam są dane od wszystkich ubezpieczycieli i jest wszystko na jednej kartce.
 
 
 
zoutkeet 
Nieśmiały użytkownik
zoutkeet

Wiek: 38
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 59
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 5:39 am   

Musi być przez tłumacza nie wystarczy format w języku angielskim? dzięki za info
_________________
zoutkeet
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Lis 17, 2016 9:54 am   

1. Zapytaj się swojego ubezpieczyciela czy zaakceptuje zaświadczenie po angielsku.
2. Zapytaj się UFG czy Ci wydadzą zaświadczenie po angielsku.

Ja to załatwiałem już parę lat temu i UFG wydawał to tylko po polsku, więc jak miałem to tłumaczyć to od razu przetłumaczyłem na holenderski, koszt znikomy (1 kartka, 15€ - ok.70 zł) a zwraca się to już po 1 składce.

"Wij zijn niet in staat op de Poolse verklaringen te lezen en te beoordelen. Om deze verklaringen te kunnen gebruiken dienen deze vertaald te worden door een officiële tolk. U dient zelf voor deze vertaling te zorgen." - to była odpowiedź od mojego ubezpieczyciela.

UFG: "Posiadaczom pojazdów, którzy potrzebują zaświadczenia do potwierdzenia zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia - Ośrodek Informacji UFG może wystawić taki dokument. Zaświadczenie, może otrzymać tylko posiadacz pojazdu mechanicznego, za okres 5 lat wstecz od daty otrzymania przez Fundusz, wniosku o wydanie zaświadczenia. Znajdą się w nim informacje o wykupionych polisach, ewentualnych szkodach oraz wypłaconych odszkodowaniach."
 
 
 
SmerfKSG 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Ruda Śląska/Uden
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 10:29 pm   

witam
moze mi ktos powiedziec a mianowicie pomoc ? Ubezpieczylem samochod na polisa.nl wszystko bylo ok , dostalem na maila ubezpieczenie samochodu po czym po kilku dniach dostalem telefony ze problem z polsia na auto gdyz na tym adresie gdzie jestem zameldowany sa jakies problemy... okazalo sie dwa dni pozniej ze polise mi nie ubezpiecza na polisa.nl i musze jakiegos innego ubezpieczyciela poszukac nie wiem o co chodzi to moj pierwszy samochod w NL i pierwsze ubezpieczenie na polisa.nl teraz mam problem bo mam auto juz tydzien a nie mam ubezpieczonego. Mozecie powiedziec gdzie najlepiej w hilenderskim ubezpieczycielu ubezpieczyc samochod ? Majac maksymalne znizki z polski ?? Chcialbym by te znizki byly uwzglednione.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:49 am   

SmerfKSG, wlinku wpisz tablice rejestracujen auta twoj kod pocztowy i nr . domu i kikla twoich danych puzniej kliknj enter i pokaza ci sie ubezpieczalnie , https://www.independer.nl...ring/intro.aspx
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 4:09 pm   

SmerfKSG napisał/a:
[...] teraz mam problem bo mam auto juz tydzien a nie mam ubezpieczonego. [...]

Spodziewaj się 380€ kary na dniach.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 4:57 pm   

SmerfKSG napisał/a:
Ubezpieczylem samochod na polisa.nl wszystko bylo ok


wigru napisał/a:
Spodziewaj się 380€ kary na dniach.


Mozesz napisac za co , ma byc ta kara ? przeciez auto bylo ubezpieczone ,niech sie wytlumaczy ubezpieczyciel, ze od razu nie ogarnal tematu .

Tak sie nie robi .Chorzy sa czy jak ...przeciez czlowiek wsiada do auta pewny ze auto ubezpieczone, a po dniach takie cyrki? :029:
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 7:05 pm   

Ale to nie jest obowiązek ubezpieczyciel żeby ubezpieczyć auto, tylko właściciela. I ubezpieczyciel zawsze może odmówić. Zresztą, przez te pierwsze dni do telefonu był ubepieczony czasowo, po telefonie nie miał już ubezpieczenia jako że ubezpieczyciel mu odmówił.
A czy dostanie mandat za to to kwestia tego czy system to zdążył wyłapać.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
SmerfKSG 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Ruda Śląska/Uden
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 1:45 am   

auto mialem ubezpieczone dopiero kilka dni pozniej mi napisali ze umowa nie wazna bo na tym adresie gdzie jestem zameldowany sa jakies problemy z ubezpieczeniem nie wiem o co chodzi
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 9:23 am   

I takie mieli prawo. I ty powineneś szukać nowego ubezpieczyciela.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
SmerfKSG 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Ruda Śląska/Uden
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 8:07 pm   

jaka ubezpieczyczalnie mozecie polecic holenderska ? chcialbym zeby znizki max z polski byly w nia wliczone :)

[ Dodano: Sob Kwi 15, 2017 8:10 pm ]
odliczenie pielegnacja zwrot o co chodzi ?? tzw pakiet plus za darmo ?? na co mam zwracac uwage jesli chce ubezpieczyc auto u holendra ?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Nie Kwi 16, 2017 10:40 am   

SmerfKSG napisał/a:
jaka ubezpieczyczalnie mozecie polecic holenderska ? chcialbym zeby znizki max z polski byly w nia wliczone :)

Każdy ubezpieczyciel musi honorować te same zniżki.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group