NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ottoworkforce nie chcą wypłacić chorobowego
Autor Wiadomość
Carmelo23 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 5:05 pm   Ottoworkforce nie chcą wypłacić chorobowego

Witam wszystkich :)
Mam takie pytanko.. a mianowicie tydzień temu w poniedziałek zachorowałem, zgłosiłem to do pracodawcy, a na drugi dzien do działu chorobowego.. pani z działu chorobowego ottoworkofoce była bardzo niemiła (nie podobało jej się z jakiego powodu zgłaszam chorobowe) .. wczoraj dowiedziałem się, że ta właśnie pani zgłosiła moje chorobowe tylko na dwa dni, czyli pon i wt.. ja byłem chory cały tydzień, codziennie zgłaszałem pracodawcy, że nie będzie mnie w pracy.. No i tak własnie wygląda sytacjia, pani z chorobowego powiedziała, że nie wypłaci mi za cały tydzień tylko za 2 dni... hm? dlaczego? Nie mam obowiązku dzwonić do niej codziennie i mówić, że nie wróciłem do pracy, tylko jeśli będę zdrowy to dzwonie i mówię, że jestem już zdrowy i chce zakończocyc chorobowe.. przynajmniej zawsze tak robiłem i było ok. Teraz Pani nie da się nic powiedzieć, chorobowego nie wypłaci bo ma taki kaprys..
Co mogę zrobić?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 7:30 pm   

Carmelo23, a co masz opisane w twoim kontrakcie o prace z danym b.pracy ?
Czxy jest opisane jak masz to zglaszac ? jak i co zalatwic ?
A tak tylko p.s. pracodawca ktoremu to zglaszales to twoje b.pracy ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Kwi 26, 2017 12:27 pm   

Bo pierwsze dwa dni sa dniami oczekiwania.

OTTO nie wyplaca ziekow, kieruje sprawe do UWV i UWV wyplaca ziektewet po 4 tygodniach.
 
 
Carmelo23 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 1:02 pm   

Trochę już pracuje przez otto, ale nigdy żadnych problemów w takim przypadku nie było, a już na pewno nic po "4 tygodniach" ....
"De Werknemer heeft recht op loondoorbetaling bij ziekte in de gevallen zoals bepaald in artikel 53 lid 6 ABU-CAO." - chyba powinno wystarczyć.
To, że kobieta z działu chorobowego nie wierzy, że bylem chory i robi jakieś chore akcje to już nie moja sprawa, ona jest od tego aby to chorobowe przyjąć i zgłosić dalej.
Sprawa już jest u juridisch loket, jeśli wciąż kobieta będzie twierdziła, że nie wypłaci chorobowego to kierunek adwokat.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 1:30 pm   

Carmelo23, zalezy komu caly czas zglaszales . jezeli w miejscu twojej pracy a ie w b.pracy to maja prawo nie wyplacic bo nie dotrzymales obowiazku informacji . jezeli jednak w twoim b.pracy zglaszales to maja ci wyplacic i tyle
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Carmelo23 
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 1:39 pm   

Zgłaszałem dzień w dzień w pracy, że jestem chory, robiłem wszystko tak jak jest napisane w kontrakcie.
U nas jest tak, ze mamy biuro pracy i osobny dział chorobowy.
Do biura dzwonisz codziennie, aby ich poinformować kiedy będziesz w stanie wrócić, a na dział chorobowy dzwonisz na drugi dzień od choroby, a potem już jak jesteś zdrowy, aby poinformować, że wracasz do pracy.
Zadanie zostało wykonane, ale oczywiście cholernie nieuprzejma pani z polski z działu chorobowego musi robić jakieś problemy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group