NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek zmianowy - czy mi się należy?
Autor Wiadomość
Myristale
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 01, 2017 10:31 am   Dodatek zmianowy - czy mi się należy?

Witam, mam takie pytanie, będę wdzięczna za pomoc :)
Wiem, że dodatek zmianowy należy się osobie, która pracuje na zmiany (np. jeden tydzień pierwsza zmiana, drugi tydzień druga zmiana itd.). Ale co jeśli ja mam różne zmiany w ciągu tygodnia (np. poniedziałek pierwsza zmiana, wtorek druga, w środę mi dają środkową żeby w czwartek znowu przyjść na pierwszą itd.). W ciągu miesiąca często wygląda to tak, że np. dwa pierwsze tygodnie mam drugą zmianę, potem tydzień pierwszą i znowu drugą. Jest to pomieszane, czy więc należy mi się dodatek zmianowy? Czy to musi być regularne?
Dzięki za odpowiedz! :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 01, 2017 11:29 am   

Myristale napisał/a:
czy więc należy mi się dodatek zmianowy?
wszystko zalezy od twojego ko traktu i CAO . w kontrakcie i CAO masz wszystko opisane wiec tam musisz poszukac odpowiedzi
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Myristale
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Maj 01, 2017 11:53 am   

W umowie tego nie mam (mam zwykłą umowę agencyjną) a w CAO jest tylko napisane, że jeśli pracuje się na zmiany to należy się dodatek. Problem polega na tym, że ja nie wiem czy moja sytuacja zalicza się do "pracy na zmiany" ;)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 01, 2017 3:21 pm   

Myristale, a jaki kontrakt masz ? i czy to jest wszystko w jednym i tym samy zakladzie pracy ? i jak dlugo juz tak pracujesz ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Myristale
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 11, 2017 3:10 pm   

Mam zwykłą umowę na czas określony, w umowie nie jest to sprecyzowane. Przy podpisywaniu umowy dowiedziałam się, że aby dostać dodatek zmianowy muszę przepracować 3 miesiące, a potem zacznie mi być naliczany. Niestety agencja nie chce przyznać mi tego dodatku, bo według nich "nie pracuję na zmiany". Tłumaczą mi, że praca na zmiany jest tylko wtedy, jeśli pracuje się tydzień na tydzień. Czasami wrzucają w plan np. 4 dni na pierwszą zmianę i jeden na drugą, żeby tylko pomieszać te dni i nie naliczyć dodatku ;) moim zdaniem praca tak mieszana jak ja mam jest nawet gorsza niż tydzień na tydzień i chciałabym ten dodatek uzyskać jeśli to możliwe. Wszystko się dzieje w jednym zakładzie pracy, pracuję od września 2016.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group