NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Pią Maj 19, 2017 1:07 pm
Jak zidentyfikować pracodawcę/pośrednika.
Autor Wiadomość
jacek_nl_krk
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 12:22 am   Jak zidentyfikować pracodawcę/pośrednika.

Cześć wszystkim!

Będę Wam bardzo wdzięczny jeżeli pomożecie mi w moim niemałym problemie. Mianowicie już pewien czas temu pracowałem w Holandii. Niestety nigdzie nie zapisałem sobie w jakich miejscach, a nawet przez jakiego pośrednika. Tak się składa, że aktualnie bardzo potrzebuję tych informacji. Niestety nie mam dostępu do konta bankowego w holenderskim ING (nie pamiętam żadnych loginów/haseł, a możliwe, że nawet je zamknąłem), aby zobaczyć kto mi wysyłał przelewy z wynagrodzeniem i na tej podstawie zidentyfikować pracodawcę/pośrednika. Czy znacie jakiś sposób, aby mógł uzyskać takie informacje? Jedyne co mi przychodzi do głowy to napisać do banku ING holenderskiego, aby wysłali mi wyciąg z konta (z zamkniętego można? Czy w ogóle bez osobistej wizyty w oddziale taki wyciąg można otrzymać?), ale na ich stronie nie ma żadnego chatu, tym bardziej w języku angielskim, żadnego e-maila. Może Wy macie jakieś pomysły?

Bardzo Was proszę o pomoc i z góry dziękuję.


Nastepnym razem nim umiescisz na forum nowy temat, zapoznaj sie z Regulaminem forum Tytul watku edytowany
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Maj 19, 2017 1:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 9:54 am   

jacek_nl_krk, Zadzwon / napisz do UWV o wydanie ci PDU 1 .. To jest formularz zawierajacy wszystkich twoich pracodawcow i okresy pracy w NL .
Jednak bedziesz potrzebowal twojs Sofi/BSN numer i nazwe twojego ostatniego pracodawcy ( mozesz tez podac ostatniego ktorego pamietasz ) . Ponizej link do tego formularza
https://www.uwv.nl/partic...a-internet.aspx
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Maj 14, 2017 9:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacek_nl_krk
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 2:41 pm   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Wiesz może skąd mogę dowiedzieć się o swoim Sofi/BSN numer? Co do pracodawcy to nie znam żadnego, bo przez polskiego pośrednika jechałem. Ogólnie to szczeniak byłem po maturze i nic nie ogarniałem, więc teraz niemały problem mam :(

Edit: Tak w ogóle to jestem w Polsce. Czy ten dokument z tego linku, który podałeś można wysłać elektronicznie i w taki sam sposób otrzymać odpowiedź? Czy dane tam wpisane muszą zgadzać się z aktualnymi danymi czy tymi sprzed kilku lat jak wyrabiałem BSN będąc w Holandii?

EDIT: OK, znalazłem e-maila. Druga część pierwszego pytania i drugie pytanie z pierwszego Edit'a ciągle aktualne. Jak długo trzeba czekać na odpowiedź? Tam jest coś o 6-8 tygodni - czy to dotyczy tylko odpowiedzi pocztą tradycyjną, a na e-maila będzie szybciej?

Sorki za tyle pytań. Dzięki z góry dla wszystkich dobrych ludzi, którzy przyjdą z pomocą.
Ostatnio zmieniony przez jacek_nl_krk Nie Maj 14, 2017 5:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 7:33 pm   

jacek_nl_krk napisał/a:
Wiesz może skąd mogę dowiedzieć się o swoim Sofi/BSN numer?
osobiscie w Tutejszym urzedzie podatkowym lub z twoich wyciagow z wyplat lub z kontraktu o prace lub z karty ubepieczeniowej lub z jaaropgave .
jacek_nl_krk napisał/a:
Co do pracodawcy to nie znam żadnego, bo przez polskiego pośrednika jechałem.
a do jakiego biura pracy tu przyjechales ? bo to wlasnie biuro pracy bylo twoim pracodawca . Jak nie masz pojecia gdzie trafiles to zajdz do tego posredniaka i poipros ich o dane dotyczace twojej osoby i twojego wyjazdu
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Maj 14, 2017 7:36 pm   

jacek_nl_krk napisał/a:
Czy dane tam wpisane muszą zgadzać się z aktualnymi danymi czy tymi sprzed kilku lat jak wyrabiałem BSN
Dane takie jak imie i nazwisko , data urodzenia i BSN numer sa zawsze takie same . wszystkie instancje w NL wpisujac twoj BSN odnajdzie wszystkie twoje dane o tobie wiec najwazniejsze dane ktore podalam wczesniej mosza sie zgadzac z tym ktore podawales wyrabiajac BSN
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jacek_nl_krk
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 7:41 pm   

Czy firma, która w moim imieniu dokonywała zwrotu podatku z okresu pracy za granicą może mieć informacje o moich pracodawcach?

I czy na tym czymś zwanym jaarograve są informacje o moich pracodawcach?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 7:52 pm   

jacek_nl_krk napisał/a:
Czy firma, która w moim imieniu dokonywała zwrotu podatku z okresu pracy za granicą może mieć informacje o moich pracodawcach?
nie bo oni sie opieraja o sumy a nie o dane pracodawcy .
jacek_nl_krk napisał/a:
I czy na tym czymś zwanym jaarograve są informacje o moich pracodawcach?
tak tam sa dane adresowe twojego pracodawcy i jego nazwa
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jacek_nl_krk
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 9:51 pm   

Bo dzisiaj dzwoniłem do tej firmy, która mi podatek zwracała i dowiedziałem się jaki mam numer BSN, a ten jaarograve mają mi wysłać na e-maila w ciągu 3 dni (w archiwum mają), czyli wynika z tego, że mają ten dokument.

P.S. Wysłałem też wniosek o PDU 1, jednak zaznaczyłem w adnotacjach, że drogą pocztową to za długo i czy mogą wysłać na e-maila. Myślisz, że jest taka możliwość?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 10:10 pm   

Jak mogles wyslac ten formularz jak potrzebowales podac w nim dane twojego ostatniego pracodawcy takie jak nazwa , adres oraz daty w jakich tam pracowales a ty ich nie pamietasz a jaaropgav dostaniesz dopiero za 3 dni .
jacek_nl_krk napisał/a:
Wysłałem też wniosek o PDU 1, jednak zaznaczyłem w adnotacjach, że drogą pocztową to za długo i czy mogą wysłać na e-maila. Myślisz, że jest taka możliwość?

nie nie ma takiej mozliwosci a to dlatego zeby nikt niepowolany nie dostal twoich danych .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jacek_nl_krk
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 11:23 pm   

Napisałaś wcześniej, że mogę podać dane ostatniego pracodawcy jakiego pamiętam xD
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 16, 2017 9:23 am   

a ty napisales ze nie pamietasz zadnego
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group