NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NOTARIUSZ
Autor Wiadomość
AB
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 12:09 pm   NOTARIUSZ

Witam.

Potrzebuje polskiego Notariusza w Holandii, okolice Rozenburg lub Rotterdamu.
Czy zna ktoś jakiegoś?

Dziękuję.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 2:17 pm   

AB, czemu ploskiego ? Jak musisz dac pelnomocnictwo do polski to albo sciagasz juz gotowe pelnomocnictwo z internetu i dopasowujesz do swoich potrzeb albo notariusz w PL moze ci napisac takie , wyslac do ciebie np na maila , ty to wydrukujesz i pujdziesz z tym tu do notariusza i zlozysz podpis . Ja tak zrobilam wlasnie w zeszlym tyg . Notariusz polski napisal mi pelnomocnictwo , przeslal mi na maila ja je wydrukowalam , tu pierwszy lepszy notariusz podsteplowal moj podpis , koszt 25 euro . Z tymi papieram musisz jechac do sadu po Apostil , to znowu sa koszta 40 euro i robia to od reki ( przynajmniej w naszym sadzie nie wiem jak u was w rejonie)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Apostil

Jezeli sa to inne sprawy jak penomocnictwo to kazdy notariusz i tak bedzie pobieral oplate za tlumacza .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Lip 17, 2017 2:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AB
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 6:08 pm   

Potrzebuję poświadczenia notarialnego podpisu pełnomocnictwa przygotowanego przez prawnika, a następnie odesłania tego pełnomocnictwa do firmy prawniczej, do Polski.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lip 17, 2017 7:58 pm   

to tak jak mowilam : Z tym gotowym pelnomocnictwem do pierwszego lepszego notariusza , przy nim podpiszesz i on poswiadczy stempelkami ze to twoj podpis , z tym pelnomocnictwem bedziesz musial pojechac do sadu po apostil a to koszta okolo 40 euro i ci poswiadcza ze to notariusz z uprawnieniami i wystawia dodatkowe dokumenty ze steplami . Apostil jest obowiazkowy (przy upowaznieniu i potwierdzeniu przez notariusza ) jak jest wysylane poza granice , czyli takie tu podpisane i wydane w twoim wypadku do PL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Lip 17, 2017 7:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AB
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 7:33 pm   

Dziękuję za odpowiedź. Z tego co wiem klauzula apostille jest w Polsce wymagana odnośnie dokumentów dotyczących przeniesienia własności nieruchomości położonej w Rzeczypospolitej Polskiej. Zatem przy pełnomocnictwie np. do reprezentowania w sądzie lub przed innym organem nie jest wymagana.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Lip 18, 2017 10:39 pm   

AB, nie chcem sie speirac ale poczytaj dokladnie ponizszy link nim bedziesz puzniej narazona na kupe nerwow . tu male cytaty z danego linbku :
Cytat:
Zgodnie z art. 1138 k.p.c. „Zagraniczne dokumenty urzędowe mają moc dowodową na równi z polskimi dokumentami urzędowymi". Z prawnego punktu widzenia nie ma obowiązku legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych, poza dwoma wyjątkami: dokument dotyczący przeniesienia własności nieruchomości położonej w Rzeczypospolitej Polskiej powinien być uwierzytelniony przez polskie przedstawicielstwo dyplomatyczne lub urząd konsularny. To samo dotyczy dokumentu, którego autentyczności strona zaprzeczyła. W praktyce jednak sądy i urzędy wymagają legalizacji lub nadania klauzuli apostille praktycznie wszystkim zagranicznym dokumentom urzędowym.....
http://www.rp.pl/Firma/30...eczna.html#ap-1
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
AB
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 28, 2017 9:28 pm   

Dziękuję ale już sprawa załatwiona. Poradziłam się znajomego prawnika i okazało się, że wystarczyło umówić się przez internet w konsulacie w Holandii na dany dzień i godzinę. Pojechałam i zapłaciłam 30 euro za stempel konsulatu i potwierdzenie podpisu na pełnomocnictwie, a wszystko trwało może ze 3 min :)

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group