NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska Windykacja Komornicza a życie w Holandii
Autor Wiadomość
gumi89
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 4:51 pm   Polska Windykacja Komornicza a życie w Holandii

Witam, czy może ktoś napisać jak w temacie jak wygląda taka windykacja z polski jak mieszkam w NL? Ile komornik może zabrać z kata? czy może mi zarekwirować samochód? z tego co czytałem ze starszych postów to polski komornik zwraca sie do odpowiednika w NL i ten ściąga windykacje. Idzie się jakoś dogadać czy blokuje ci konto bierze wszystko wpada na mieszkanie i rekwiruje wszystko?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 8:32 pm   

gumi89 napisał/a:
jak wygląda taka windykacja z polski jak mieszkam w NL?
PL komornik/firma wystepuje do sadu o wydanie sadowego nakazu miedzynarodowego o zaplate , wysyla ten nakaz do zaprzyjaznionego komornika w NL i ten sie zajmuje reszta .
gumi89 napisał/a:
Ile komornik może zabrać z kata?
moze zablokowac calkowicie konto i zabrac cala nalezna sume o ile jest tam wystarczajaco srodkow . Maja tez prawo polozyc ci lape na wyplate i sciagac ci z wyplaty naleznosci .
gumi89 napisał/a:
czy może mi zarekwirować samochód?
tak ma prawo , tak samo jak dom i inne rzeczy ruchome i nie ruchome .
gumi89 napisał/a:
Idzie się jakoś dogadać czy blokuje ci konto bierze wszystko wpada na mieszkanie i rekwiruje wszystko?
przewaznie mozna jakos sie dogadac na warnkach przez nich podawanych . Warto tez pamietac ze nawet jednorazowe niewywiazanie sie z umowy z nimi skotkuje z natychmiastowym zerwaniem umow i natychmiastowym wykonaniem wyroku poprzez w/w mozliwosci .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gumi89
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 9:51 pm   

"moze zablokowac calkowicie konto i zabrac cala nalezna sume o ile jest tam wystarczajaco srodkow . Maja tez prawo polozyc ci lape na wyplate i sciagac ci z wyplaty naleznosci "

Nawet jak mam oplaty zwizane z zyciem? Np. Czynsz ubezpiecznie zdrowotne jedzenie itp...? W Polsce tez nie zajmuje ci calej wyplaty takze to dosc niemozliwe zeby cala wyplate zabral z konta...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 10:09 pm   

gumi89 napisał/a:
Nawet jak mam oplaty zwizane z zyciem? Np. Czynsz ubezpiecznie zdrowotne jedzenie itp...?
maja prawo zablkowac ci calkowicie konto lub na sume jaka jestes im winny .
gumi89 napisał/a:
W Polsce tez nie zajmuje ci calej wyplaty takze to dosc niemozliwe zeby cala wyplate zabral z konta...
jak okazesz im jakie masz stale i podstawowe rachunki to wylicza ci kwote wolna od zajecia , ale bedziesz musial wyslac im dowody w formie wyciagow z konta lub kopii wplaty . Ale byli tez cwaniacy ktorzy wysylali rachunki i inne zobowiazania na tak wysoka kwote jak ich wyplata a wtedy komornicy moga postanowic 2 rozne wyjscia 1) nalicza tylko minimalna sume wolna od zajecia lub 2) uznaja ze nie ma mozliwosci ustalenia takiej sumy i wtedy maja prawo wdrozyc wszystkie mozliwosci do odzyskania tej sumy . Czyli pozostawienie ci minimum z wyplaty , zrekwirowac wszystko co masz tu i poza granicami itd . Komornicy w NL maja duze mozliwosci odzyskania dlugu i sa jak pryszcz na dupie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gumi89
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 11:07 pm   

Powiedzmy zarabiam 2000 netto a moje rachunki to okolo 850 (czynsz media i ubez zdrowotne) zostaje 1150 a ktota zadluzenia jest tak duza ze nigdy jej nie splace (oszukany przez ludzi w bialych kolnierzykach). Czyli rozumiem ze zajma mi wszystko? Nawet na chleb nie zostawia? 850 to rachunki a gdzie reszta np jedzenie? Nie ma w Nl minimalnej krajowej ktorej nie moga zajac? A jak mam tutaj kredyt i go splacam a w ten czas przyjdzie komornik to kto ma pierszenstwo? Tak samo alimenty jak bym placil to co matka z dzieckiem ma pierszenstwo czy komornik bierze wszystko i nie patrzy na nic?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 9:40 am   

sociale minimum jest 940 euro miesiecznie i w tym wypadku najprawdopodobniej zostawia ci taka kwote . te 940 euro jest socialnym minimum nie jest jednak kwota wolna od zajecia . Ta wyliczaja na podstawie twoich podstawowych rachynkow .
gumi89 napisał/a:
A jak mam tutaj kredyt i go splacam a w ten czas przyjdzie komornik to kto ma pierszenstwo?
to zalezy za co jest ten kredyt jak za uto to bedziesz zmuszony sprzedac auto i wczesniej splacic kredyt . Co do alimentow to bedziesz zmuszony wystapic o zmniejszenie alimentow , komornik daje pierwszenstwo "obowiazkowym "rachunkom/ zobowiazaniom jednak "luxusowe "zobowiazania bedziesz sie musial pozbyc/sprzedac/rozwiazac umowe .
Tak jak opisujesz to najlepszym wyjsciem w twojej sytuacji bedzie wystapienie o bankructwo . Nie mam pojecia jak to sie odbywa w PL , tutaj w zaleznosci od po 3 do 5 lat moze byc ogloszone twoje bankructwo lub jak miales WSNP lub schuldsaniering umozenie pozostalych dlugow .Oczywiscie w tym czasie bedziesz podlegal pod kuratora/bewindvoeder i splacal na ile to mozliwe swoje dlugi , po tym czasie sad orzeka twoje bankructwo lub umozenie dlugow . W czasie trwania takiego trajektu kurator lub bewindvoeder dysponuje twoimi pieniedzmi i reguluje oplaty a ty dostajesz +/- 30-50 euro tyg na zycie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gumi89
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 6:53 pm   

I po tych 3 latach wszystkie wierzytelności umarzaja sie? Znaczy oglaszam bankructwo przez 3lata splacam ile moge a reszta sie kasuje? Po tymczasie juz nie beda mnie scigac komornicy z PL? Bede mogl zaczac normalne zycie od nowa bez zobowiazan z czystym kontem?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 7:52 pm   

gumi89 napisał/a:
czy może ktoś napisać jak w temacie jak wygląda taka windykacja z polski jak mieszkam w NL


Poczytaj sobie w tym artykule jest opisana procedura wyegzekwowania dlugu ,od osoby przebywajacej /ukrywajacej sie za granica w tym przypadku w Anglii .


http://www.bankier.pl/wia...ca-7232996.html
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 8:48 pm   

gumi89 napisał/a:
Po tymczasie juz nie beda mnie scigac komornicy z PL?
juz ci napisalam ze nie mam pojecia jak to sie odbywa w PL ale opisalam ci jak sie to odbywa w NL w zwiazku z dlugami tu zaciagnietymi . Ty musisz sie dowiedziec jak to sie odbywa w PL bo tam masz dlug .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gumi89
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Czw Sie 03, 2017 11:13 pm   

Z tego co wyczytalem to jak mieszkam w NL to moge tutaj oglosic bankructwo w tedy ide do gminy i mi daja kuratora na te 3 lata, to zaleznosci w ktorym kraju naprawde mieszkasz.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sie 04, 2017 8:05 am   

gumi89 napisał/a:
i mi daja kuratora na te 3 lata
nie jest powiedziane ze standardowo na 3 lata . Moze to byc i 6 lat . Pozatym nie jest powiedziane ze bedziesz mial kuratora bo moze trafisz do schuldsaniering lub WSNP . Zadna z opcji nie jest ciekawa .Wielu ludzi ma problemy z dotrwaniem do konca . Twoje sprawy finansowe przejmuje obca ci osoba ktora to decyduje czy naprawde cos potrzebujesz czy nie , czy jest mozliwosc by sie wybrac na wakacje . Dostajesz minimum z mimnimum zeby przezyc . Teraz np masz prace i bedziesz np dostawal max 50 euro tyg . Ale stracisz prace i nie bedzie dochodow to i za 30euro bedziesz musial przezyc . UWiez mi nie jest to takie latwe jak sie wydaje
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
gumi89
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 12
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 11:58 am   

A może ktoś się wypowiedzieć jak komornik wszedł komuś na pobory jak się dogadywał ile mu zostawił itp itd???
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 6:48 pm   

gumi89,
Cytat:

A może ktoś się wypowiedzieć

http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group