NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
żłobek
Autor Wiadomość
monia759 
Poczatkujacy
monia759

Wiek: 36
Dołączyła: 02 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lis 07, 2015 10:15 am   3 miesieczne dziecko do żłobka

Witam ,

Właśnie jestem w 6 tygodniu ciąży . Termin porodu mam na lipca 2016 roku . Niestety po 3 miesiącach będę musiała wrócić do pracy . (40 godzin tygodniowo )
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tak małym bobasem w żłobku ?
Boję się że to będzie bardzo trudne pozostawić swoje dziecko obcym ludziom na cały dzień. :088:


:088:
 
 
rybcia13 
Gaduła

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2010
Posty: 115
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 8:29 pm   

Chcialam zapytac rodzicow, ktorzy maja dzieci u gastouders czy tez płacą za te godziny i dni, kiedy dziecko nie jest u opiekunki?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 11:01 pm   

W kontakcie z gastouder mam zapisane, ze min. miesiac wczesniej musze podac informacje, ze dzieciatko nie przyjdzie do opiekunki. Jesli tego nie zrobie, gastouder ma prawo do wynagrodzenia za polowe godzin, ktore mialy byc w danym dniu. Jesli baby zachoruje i nie bedzie u opiekunki place tylko za pierwszy dzien, kolejne dni juz nie.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
AnnaKot 
Poczatkujacy

Wiek: 31
Dołączyła: 03 Lut 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 12:57 pm   

Każdy chce się zabezpieczyć... My zostawiliśmy dziecko w żłobku gdy miało pół roku ale rozstania były straszne :(
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 10:43 am   

Aguszna napisał/a:
Witam, jestem nowa na tym forum. Jestem w trakcie przeprowadzki do Rotterdamu,mieszkałam juz tu kiedys ale wtedy nie miałam jeszcze dziecka. Teraz wracam. Córka dojedzie do mnie końcem kwietnia-początek maja. Nigdy w pl nie chodzila do żłobka,opiekowala sie nią babcia i kuzynostwo. Może znacie w Rotterdamie jakies domowe przedszkola,polskie żłobki czy cos w tym stylu? Córka bardzo dużo mówi, sklada po kilka zdań, powtarza wszystko i powie wszystko. Kolo siebie tez dużo rzeczy zrobi,jedyne czego nie potrafi to korzystać z nocnika. Po prostu nie chce.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 1:22 am   

Aguszna, kiedyś na facebooku ktoś ogłaszał się z polskim przedszkolem, ale nie pamiętam gdzie to było.
Przeszukałam jednak kilka grup i znalazłam coś takiego:
"PRZEDSZKOLE ENGELTJES - ROTTERDAM ZUID.
Prowadzimy nabor dzieci w wieku od 0 do 13 lat.
Zapraszamy na DNI OTWARTE 09.01.2016 w godzinach od 15.00 do 18.00 przy ulicy Roerdomplaan 12 w Rotterdamie.
Wszelkich informacji udzielamy pod numerami telefonow
0 644 053 521 j. polski
0 70 345 10 69 j. holenderski"
Tyle, że jest to z grudnia 2015 więc nie wiem czy nadal aktualne...
Tu masz w razie czego link do strony - Kinderdagverblijf Engeltjes
Tam jest nawet informacja, ze w marcu mają otworzyć filię w Rotterdamie...
Może nie jest to typowo polskie przedszkole, ale zawsze warto zadzwonić i zapytać...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pią Mar 04, 2016 10:38 am   

A czemu musi byc polskie? Wyslij je do holenderskiego, przynajmniej sie bez zadnego wysilku dodatkowego jezyka nauczy.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Maj 20, 2016 9:11 pm   

kropka123 napisał/a:
Witam. Mam nadzieje ze nie powielam tematu.
Prosze o jakies informacje dotyczace dofinansowania za opieke nad dzieckiem (zlobek) z balastingdienst .
Maz pracuje przez uitzendb ma gwarantowane 40godz.czasem wiecej, ja rowniez 35-40 godz.tyg.
Do tej pory mielismy dofinanspwanie z balasting kinderopvangtoeslag. I bylo dosc spore bo ponad 700e.
Maz mysli o otworzeniu wlasnej jednoosobowej firmy i tu moje pytanie. Czy nadal bede mogla otrzymywac dofinansowanie?
Chcialam zrobic proefrekening ale nie wiem przeciez ile maz bedzie zarabial i jakie to beda godziny pracy. Czy ktos z Was pobiera taki zasilek majac wlasna firme?
Z gory dziekuje
:)
 
 
krisu84
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Cze 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 11:49 am   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Cze 19, 2016 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
belinda
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 12, 2016 12:46 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Lip 12, 2016 1:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzeyzy
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 5:54 pm   

Witam,
czy ktoś się orientuje jak wygląda pracą w żłobku. Mianowicie jestem z zawodu położną, mam zamiar wyjechać do Holandii na stałe, w Polsce położna może prawnie pracować w żłobku i pełnić opiekę nad dzieckiem do lat 3. Czy ktoś ma takie dane aby się nimi podzielić ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 6:48 pm   

dzeyzy,

Z tego co mi wiadomo w zlobkach i przedszkolach wymagane jest wyksztalcenie pedagogiczne co wcale nie oznacza ,ze po uznaniu twojego dyplomu poloznej, nie bedziesz mogla tam pracowac jednak na pewno nie jako wykwalifikowana opiekunka .
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 7:04 pm   

dzeyzy, pozatym co napisala panicelinka to jezyk nl jest wymagany
Cytat:
Alle medewerkers in de kinderopvang en op de peuterspeelzalen moeten goed Nederlands kunnen.
https://www.rijksoverheid...eropvang-omhoog
w ponizszych linka mozesz poczytac dalej co i jak :

https://www.rijksoverheid...ropvang-starten
http://www.thuishuis.info/ondernemers

http://www.ondernemersple...entrum-starten/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Sty 13, 2017 7:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vppl 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 16 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 11:41 pm   

Mieszkam z chłopakiem na domku załatwionym przez agencje pracy, niedługo przeprowadzamy się na coś prywatnego bo za miesiąc urodzi nam się dziecko. Chciałabym wrócić do pracy po 6 tygodniach i dać dziecko do żłobka na cały dzień (od 6 lub 7 rano do 16/18). Słyszałam że lepiej szybciej rezerwować miejsca. Jakie tanie żłobki polecacie i jaka jest cena za tydzień? Okolice Amsterdamu, Noordwijk, Hagi. Do jakiego urzędu mamy się zgłosić aby otrzymywać dofinansowanie i czy w ogóle ono się nam należy jeśli nie jesteśmy tu zameldowani? Wystarczy jak jedno z nas będzie miało meldunek?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 6:26 pm   

Anna133 napisał/a:
Witam mam pytanie chce wyjechać do Holandii mam 2 letniego synka i chciałabym się dowiedzieć coś na temat żłobka potrzebuje żłobka od 7 do 17 od poniedziałku do piątku i ile to by mnie kosztowało prace mam za 1500 euro bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group