NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Auto Wynajęte Długoterminowo -> Jak dostać Vrijstelling ?
Autor Wiadomość
lightning3
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 12:36 pm   Auto Wynajęte Długoterminowo -> Jak dostać Vrijstelling ?

Cześć

Wiem, że to temat wałkowany, lecz mój przypadek jest trochę inny i chce do tego podejść jak najbardziej w zgodzie z Literą prawa, nie chce ryzykować.
Chciałbym uzyskać Vrijstelling na BPM, przy czym MRB chciałbym płacić (używam dróg w NL)
Opisałem co wiem i to co zrozumiałem po Holendersku Chętnie zapłacę komuś kto zajmuje się tym profesjonalnie, lub już uzyskał vrijstelling i pomógł by mi odpowiednie papiery do Belastingu!!!

Sytuacja Auta :
Wynajmuję auto Długoterminowo w Polsce, na okres roku, po roku nowe inne auto. Jest to inny model niż leasing – nigdy nie będę mógł być właścicielem tego samochodu, płace za używanie. Coś ala private lease bez opcji wykupu.
Auto zarejestrowane jest na inną firmę, wynajmującym jest moja polska działalność gospodarcza. Nie mam możliwości przerejestrowania samochodu, nie zostałem wciągnięty do rejestru. Data wynajmu to 17-06-2017, koniec umowy – 17-06-2018 i wymiana na inne auto.

Moja prywatna sytuacja:
Pracuję tutaj na Stałej umowie od 1-04-2017, a jestem zameldowany w Amsterdamie od 13-05-2017
Średnio co 2-3 tygodnie opuszczam teren Holandii, również w interesach
Dzwoniłem na BelastingTelefoon - lecz ich angielski jest fatalny, i przez telefon, dwie dziewczyny na tym telefonie nie umiały mi pomóc, ani dać info Który Vrijstelling wypełnić

Verknemervrijstelling ? – czyli że moja własna firma zatrudnia mnie w Polsce ?
Vergevervrijstelling – czyli ja jako Firma komputerowa, mam pracownika, w Holandii któremu użyczam auto? Czyli sam sobie ? też bez sens

Z góry dziękuje za jakąkolwiek informację lub jeśli się zajmujesz tym profesjonalnie tu - ofertę pomocy
Wojtek
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 3:09 pm   

lightning3 napisał/a:
wynajmującym jest moja polska działalność gospodarcza
czyli rozumiem jestes wlascielem firmy i twoja firma wynajmuje tobie jako pracownikowi firmy ?
To jest wazny szczegol w zwiazku z odpowiedzia
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
lightning3
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 4:43 pm   

hej! Dzięki za odzew

Umowa główna jest pomiędzy Dealerem Toyoty a Moją Firmą, i w tej umowie jestem wymieniony jako kierowca upoważniony.

Oczywiście mogę sobie sam napisać Umowę pomiędzy moją firmą i mną - jesli będzie taka konieczność lecz to jest bez sensu - nip jest ten sam.

dalej, nie zmienia to faktu iż nie mam prawa własności oraz praw transferu tej własności

Mam dobre stosunki z tym dealerem - mogę dostać na piśmie dowolne potwierdzenie po angielsku (w duchu umowy oczywiście)

Pozdrawiam
W.
Ostatnio zmieniony przez lightning3 Pią Paź 13, 2017 4:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 7:27 pm   

lightning3, to w tym wypadku oni musza ten podatek drogowy oplacac a ci wliczyc w koszta "wynajmu " . Pozatym musisz taka umowe zawsze miec ze soba jak i potwierdzenie ze firma ktora jest najemca auta jest twoja .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group