NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Sob Gru 09, 2017 2:22 pm
Ogromny podatek i kilka niejasności
Autor Wiadomość
Oski59 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 7:40 pm   Ogromny podatek i kilka niejasności

Witam wszystkich serdecznie, zakładam temat ponieważ napotkałem bardzo kontrowersyjne dla mnie rzeczy po przyjeździe do NL. Nie jestem pewien czy wynikają one z mojego braku wiedzy, czy też najzwyczajniej w świecie jestem świadkiem przestępstwa.

Sprawa jest długa i zawiera wiele istotnych detali, jednak postaram się konkretami.

Przyjechałem do pracy w Holandii z dziewczyną, poprzez Polskie biuro trafiliśmy do Holenderskiego biura pośrednictwa pracy, następnie z kolei już u właściwych pracodawców. Rozumiem opłaty za mieszkanie, oraz pewien odsetek dla biura lub obu. Jednakże:

- Odciągane mamy za dojazd jeżeli nie jesteśmy kierowcami.
- Przy 172h/msc tylko zmian nocnych otrzymaliśmy ok. 760E wypłaty, a podatku odciągnięto ok. 1050E. Skąd jest on tak wysoki, przecież nie wyrabiamy wielu nadgodzin? Godziny nocne mamy w Solarisie zawarte jako pozycje nadgodzin 125% płatne.
- Czy jest to legalne, żeby biuro zawierało na umowie punkt, zabraniający nam pracy u tego samego pracodawcy poprzez inne biuro jeżeli od nich odejdziemy przez okres 6 miesięcy?

Pytanie - czy te rzeczy są legalne i czy to może być w porządku?

Wybaczcie, jeżeli nie zawarłem czegoś istotnego, lub napisałem rzeczy zbędne, jestem nowy zarówno w NL jak i na forum.

Pozdrawiam
-
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 9:18 pm   

Oski59,

Cytat:
Skąd jest on tak wysoki
w Holandii obowiazuje ponizsza/e tabele podatkowe

Cytat:
Stawki podatku dochodowego 2017

Próg Dochód do opodatkowania Stawka podatku
1 €0 – €19.981 36,55%
2 €19.982 – €33.790 40,80%
3 €33.791 – €67.071 40,80%
4 €67.072 i więcej 52,00%



http://www.niedziela.nl/i...ndia&Itemid=128


Oski59 napisał/a:
Rozumiem opłaty za mieszkanie,
hej... a oplat za dojazd do pracy juz nie rozumiesz ? w Polsce tez ludzie za darmo dojezdzaja do pracy ?

Oski59 napisał/a:
Czy jest to legalne, żeby biuro zawierało na umowie punkt, zabraniający nam pracy u tego samego pracodawcy poprzez inne biuro jeżeli od nich odejdziemy przez okres 6 miesięcy?
Z tego co inni o tym pisali to tak ,to jest legalne.


I na koniec .Na wszystkie twoje pytania sa juz odpowiedzi na forum wystarczylo tylko uzyc opcji szukaj

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group