NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rutynowa kontrola policyjna w Holandii
Autor Wiadomość
efka15115
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 8:47 pm   Rutynowa kontrola policyjna w Holandii

Witam
Jakich dokumentów wymaga policja w Holandii podczas kontroli policyjnej, oprócz dokumentu tożsamości i prawa jazdy?
Opiszę sytuację:
Pracuję przez holenderską agencję pracy, z której otrzymałem samochód w celu dojazdu do i z pracy. Od agencji dostałem kopię dowodu rejestracyjnego. Policjant podczas kontroli chciał koniecznie zobaczyc oryginał (plastik), udało się załagodzić sytuację, powiedział że grozi za to mandat w jakiejś wysokości, jednak tylko mnie upomniał.
W agencji powiedzieli mi , że nie wydają oryginału dowodu (żeby nie sprzedać auta he he...), i że nie jest wymagany, bo auto jest w leasingu na firmę jako właściciela i policjant może to sprawdzić w jakiejś bazie. Dodam , że auto jest zarejestrowane w Holandii.
Jak jest faktycznie? Nie chcę następnym razem przez czyjeś widzimisie dostać po portfelu.
Proszę o odpowiedź, a najlepiej podstawę prawną (niestety nie znam holenderskiego)
Pozdrawiam serdecznie
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 9:37 pm   

https://www.rijksoverheid...bben-in-de-auto w powyzszym linku " Als u met uw auto of ander voertuig gaat rijden, moet u uw papieren kentekenbewijs of kentekencard bij u hebben. De politie kan er om vragen."

a z ponizszego linka najwazniejsze jest to z naciskiem na pogrobione zdanie " KENTEKENBEWIJS MEE

Als u gaat autorijden, moet u verplicht het kentekenbewijs bij u hebben. Of u nu de eigenaar van de auto bent of niet. De politie kan erom vragen. Net als bij het rijbewijs, is een kopie niet voldoende.

........

Kentekencard: het kentekenbewijs in creditcardformaat, met hierop voertuiggegevens én persoonsgegevens
Tenaamstellingscode: code van de RDW die nodig is om de auto over te schrijven naar een ander. Deze code neemt u niet mee " https://www.generali.nl/a...e-autopapieren/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Paź 13, 2017 9:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
efka15115
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 14, 2017 8:08 pm   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Może ktos może wnieść cos więcej do tematu, ma podobne doświadczenie?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 10:23 pm   Re: Rutynowa kontrola policyjna w Holandii

efka15115 napisał/a:
[...] W agencji powiedzieli mi , że nie wydają oryginału dowodu (żeby nie sprzedać auta he he...) [...]

Nie sprzedasz auta jak nie masz kodów, to dowód rejestracyjny powinni Ci dać jak się nim poruszasz.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group