NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc! Problem z biurem/ wypadek przy pracy
Autor Wiadomość
małame 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 25 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 12:19 pm   Pomoc! Problem z biurem/ wypadek przy pracy

Witam, w czerwcu doznalam wypadku przy pracy od tego czasu jestem na zasilku chorobowym, ktore wyplaca mi biuro. Czy jest mozliwosc abym wrocila do Polski i tam pobierala zasilek? oczywiscie na kontrole lekarskie itp przyjezdzalabym do NL. Mam ciezka sytuacje rodzinna i musze wrocic do kraju... Dodam, ze biuro daje mi mozliwosc wyjazdu, ale tylko w ramach godzin naliczanych jako urlop. POMOCY!!!!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 2:27 pm   

małame napisał/a:
jestem na zasilku chorobowym, ktore wyplaca mi biuro

małame napisał/a:
Dodam, ze biuro daje mi mozliwosc wyjazdu, ale tylko w ramach godzin naliczanych jako urlop. POMOCY!!!!
skoro biuro nie wyraza zgody na zjazd do PL na czas leczenia tylko na urlop niestety bedziesz musiala tu zostac . Zjazd bez ich pozwolenia bedzie skotkowal wstrzymaniem/ew cosnieniciem chorobowego . Uprzedze nastepne pytanie czy to jest zgodne z prawem ? tak to jest jak najbardziej zgodne z prawem
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
małame 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 25 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 3:01 pm   

Ehhh. Tak myślałam niestety😕 wiem, że jeżeli UWV wypłaca zasiłek, łatwiej jest starac sie o powrót do Polski. A z biurem niestety jest jak jest... dziękuję za odpowiedź.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 4:10 pm   

małame napisał/a:
wiem, że jeżeli UWV wypłaca zasiłek, łatwiej jest starac sie o powrót do Polski
niestety zaszly zmiany jakis miesiac temu i nawet przez UWV jest teraz ciezko o pozwolenie na leczenie w PL a tym bardziej na powrot do PL . Twoj pracodawca najprawdopodobniej bedzie w wdrazal reintegracje . Re integracja polega miedzy innym na szukaniu ci dopasowanej pracy u nich w zakladzie lub u innego pracodawcy , oczywiscie dana praca ma byc dopasowana do toich mozliwosci . Niestety urzad zaostrzyl plan socialny m.innym plan reintegracyjny i kazdy pracodawca ma obowiazek podjac taki plan , nie zrobia tego moga sie spodziewac bardzo wysokich kar .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
małame 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 25 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 6:41 pm   

No to jestem w kropce... obecnie mam uszczerbek wzroku w jednym oku 75%. Jestem tutaj sama, bez rodziny bez znajomych. W dodatku mama ciezko zachorowała w Polsce. No niestety. Pozostaje mi jakos dogadać sie z biurem moze akurat jakos sie uda. Jestem w stanie przyjeżdżać na kontrole lekarskie itd. Ale biuro nie jest hojne dac pozwolenie na wyjazd. ..
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 7:39 pm   

małame, To ze twoja mama ciezko zachorowala nie ma nic wspolnego z twoja choroba , pozatym to ty jestes chora i powinnas wykozystac twoje chorobowe na powrot do zdrowia a nie na zajmowanie sie kims chorym .
Druga sprawa reintegracja jest ponownym wsepowaniem/wdrazaniem chorego na rynek pracy po dlugiej chorobie i masz byc gotowa do podjecia pracy ( dopasowanej do twoich mozliwosci ) To ze masz 75% uszczerbu wzroku w jednym oku nie znaczy ze bedziesz miala 100% rete lub jeszcze miesiacami siedziala na chorobowym . Jezeli zostanie uznane ze nie masz szans na poprawe zdrowia zostanie ci przyznana czesciowa renta ( uwiez mi nie wystarczy jej zeby przezyc nawet w PL ) bo tu patrza na to co jeszcze mozesz a nie na to co juz nie mozesz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
małame 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 25 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 8:02 pm   

Ja nie myślę o powrocie na stale, chcę jechać po prostu zobaczyć sie z mama, bo to sa byc moze jej ostatnie dni(ale juz mniejsza o to)
Jezeli chodzi o rentę, to jak sie orientuję musze byc na zwolnieniu chorobowym rok? Czy jak to wyglada? Na początku grudnia mam kolejną kontrol lekarską, poki co zadnej komisji nie mam. W sierpniu mialam komisje, gdzie stwierdzono, ze nie nadaje sie do zadnej pracy. Mam uraz źrenicy, razi mnie światło itp.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 8:51 pm   

małame napisał/a:
chcę jechać po prostu zobaczyć sie z mama, bo to sa byc moze jej ostatnie dni
to wez urlop a po urlopie wrocisz .
małame napisał/a:
Jezeli chodzi o rentę, to jak sie orientuję musze byc na zwolnieniu chorobowym rok?
nie nie koniecznie jezeli lekarz orzecze ze poprawa jest nie mozliwa moze byc juz wczesniej komisja i orzeczenie .
małame napisał/a:
W sierpniu mialam komisje, gdzie stwierdzono, ze nie nadaje sie do zadnej pracy. Mam uraz źrenicy, razi mnie światło itp.
moze uznano ciebie nie dolna do prcy na dana chwile bo watpie zeby to bylo juz na stale . Moja znajoma ma utrate wzroku w prawym oku 75% a w lewym 50 % tzn widzi tylko 50 % i 25% swiatla /cieni chodzi o lasce dla niewidomych je ma uznany uszczerbek na 35% .
W NL renta jest przyznawana na calkiem innych zasadach jak w PL . Tu patrza na to co mozesz jeszcze robic , do tych mozliwosci szukaja pracy jaka mozesz wykonywac i w jakim wymiaze przy twoim schozeniu i wtedy wyliczaja nile masz utraty dochodow ( nie nie zdrowia ) . a To przeliczaja na % wysokosc renty . Przy twoim schozeniu watpie zeby ci przyznali wiecej jak 35-40%
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
małame 
Poczatkujacy

Wiek: 30
Dołączyła: 25 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 9:03 pm   

Rozumiem, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Nie liczę na niewiadomo jaką rente czekam tylko na zakończenie leczenia, aby móc wrócić do Polski. Dziękuję raz jeszcze. Pozdrawiam
 
 
xyz123
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 10:45 pm   

małame, sprawdź proszę wiadomość prywatną. Przesłałem Ci kilka informacji, które być może pomogą Ci dogadać się z biurem.
Ostatnio zmieniony przez xyz123 Czw Paź 26, 2017 11:06 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group