NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zjazd na stałe do PL - Werk.nl UWV i SVHW
Autor Wiadomość
JorgenPL 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 11:40 am   Zjazd na stałe do PL - Werk.nl UWV i SVHW

Witam. Mam pytanie ponieważ razem z żoną zjeżdżamy za tydzień na stałe do Polski. W związku z tym mam kilka pytań ponieważ nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi.
Takie rzeczy jak prąd, gaz, woda czy samochód na NL tablicach mamy już pozałatwiane, jednak jest kilka rzeczy bez odpowiedzi.
Mianowicie zakończyłem pracę w zeszły piątek, gdzie wypowiedzenie nastapiło z mojej strony. Oczywiście rozumiem że nie należy mi się zasiłek itd. lecz jestem zarejestrowany zarówno w Werk.nl jak i w UWV. Gdzie na stronie werk.nl znajdę zakładkę że chcę się wyrejestrować i zjechać na stałe do Polski? Co do UWV to wystąpie o PDU1 i osobiście ich powiadomie iż zjeżdżam, lecz zastanawia mnie werk.nl czy muszę podejmować jakieś kroki?
Kolejna sprawa dotyczy żony która również wypowiedziała umowę, i zdajemy sobie sprawę z braku zasiłku, lecz musi się ona rejestrować w werk.nl i UWV pomimo iż zjeżdżamy w przyszłym tygodniu? Czy po prostu koniec pracy i wracamy bez rejestracji. Dodam że miała stały kontrakt. I mam jeszcze jedno pytanie, czy opłata za śmieci ustanie automatycznie po wymeldowaniu w Gemente? i czy SVHW czyli ścieki też z automatu otrzymają wiadomość o tym że się wymeldowałem, i czy jest szansa zwrotu części kwoty uiszczonej w maju za ścieki?
Proszę o wyrozumiałość, lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na te pytania, a jedyne posty jakie znalazłem w sieci pochodzą z 2010 roku. Pozdrawiam i liczę na pomoc. Dziękuję
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 12:32 pm   

Ustaw jedynie 'CV inactief maken', zeby Ci ofert nie wysylali. Zglos w gminie Verhuizing naar buitenland i wszystko wyczyszcza.
 
 
JorgenPL 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 12:38 pm   

Winter napisał/a:
Ustaw jedynie 'CV inactief maken', zeby Ci ofert nie wysylali. Zglos w gminie Verhuizing naar buitenland i wszystko wyczyszcza.


o! super dzięki. A jak z SVHW?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 1:19 pm   

JorgenPL napisał/a:
Takie rzeczy jak prąd, gaz, woda czy samochód



- powiadomic swoja ubezpieczalnie o wyjezdzie, niepowiadomieni beda nieprzerwanie, odciagac skladki na obowiazkowe ubezpieczenie. a potem trzeba bedzie to z nimi wyjasniac
- wstrzymac wszystkie dofinansowania z belastingu , -zorgtoeslag , huurtoeslag ,o ile je pobierales
- pomyslec o zamknieciu konta w banku (bank nalicza oplate za jego prowadzenie)
 
 
JorgenPL 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 23, 2017 1:36 pm   

Panicelinka napisał/a:
JorgenPL napisał/a:
Takie rzeczy jak prąd, gaz, woda czy samochód



- powiadomic swoja ubezpieczalnie o wyjezdzie, niepowiadomieni beda nieprzerwanie, odciagac skladki na obowiazkowe ubezpieczenie. a potem trzeba bedzie to z nimi wyjasniac
- wstrzymac wszystkie dofinansowania z belastingu , -zorgtoeslag , huurtoeslag ,o ile je pobierales
- pomyslec o zamknieciu konta w banku (bank nalicza oplate za jego prowadzenie)


ubezpieczenie też już zatrzymane. co do dofinansowania to ja już podziękowałem za te ich dodatki, i nic nie pobierałem, a konto będzie mi jeszcze potrzebne w przyszłości.
dzięki za info
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Lis 25, 2017 11:42 am   

JorgenPL napisał/a:
Winter napisał/a:
Ustaw jedynie 'CV inactief maken', zeby Ci ofert nie wysylali. Zglos w gminie Verhuizing naar buitenland i wszystko wyczyszcza.


o! super dzięki. A jak z SVHW?

A tego Ci nie powiem dokladnie, bo to jest jakies stowarzyszenie lokalne 20 gmin. Nie jest to ogolnoholenderski serwis. Widze, ze jest mozliwosci logowania przez DigiD. Moze po zalogowaniu bedzie 'Verhuizing doorgeven'.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group