NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kinderbijslag otrzymanie przez byłą żone w pl czy to możliwe
Autor Wiadomość
as15 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 3:17 pm   Kinderbijslag otrzymanie przez byłą żone w pl czy to możliwe

witam wszystkich -mój problem polega na tym że:Jestem po rozwodzie kilka lat i z tegoż zwiazku mam córke ,która ma obecnie 15lat.Na córke płaciłem alimenty w wysokości 600zł a od lipca 2017-900zł miesiecznie.Pracujac tutaj otrzymuje Kinderbilslag w wys.280euro kwartalnie.
Moja była zona jest obecnie w nowym zwiazku małzenskim .Prawdopodobnie pracuje w polsce chociaż tego niewiem napewno .Wczoraj otzrymałem list od Svb że ona wystapiła o prawo do tego zasiłku jaki pobieram-czy ona bedąc w polsce jest możliwe że ten zasiłek zostanie przekierowany na jej konto?
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 4:24 pm   

na chłopski rozum powiedziałbym że TAK, bo córka jest przy matce.
Wiele praw wypływa też zapewne z szeroko rozumianego prawa rozwodowo-alimentacyjno-opiekuńczego. Kasa ma z założenia trafiać bezpośrednio do córki w sensie że na pokrycie jej potrzeb.
 
 
as15 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 6:18 pm   

Ok rozumiem ale to ja wpłacam co roku do kasy belastingu i systemu socjalnego w nl niemałe kwoty więc dlaczego ona miałaby zarządzać tymi pieniędzmi? Ja płacę jej alimenty w kwocie 900zł wiec jeśli dostanie jeszcze kinderbijslag 280eur kwartalnie? To jakimi ona będzie dysponować kwotami
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 7:19 pm   

as15 napisał/a:
Ja płacę jej alimenty w kwocie 900zł wiec jeśli dostanie jeszcze kinderbijslag 280eur kwartalnie? To jakimi ona będzie dysponować kwotami


Przeciez placisz na swoje wlasne dziecko , wiec o co ci chodzi ?

as15 napisał/a:
otzrymałem list od Svb że ona wystapiła o prawo do tego zasiłku jaki pobieram-czy ona bedąc w polsce jest możliwe że ten zasiłek zostanie przekierowany na jej konto?


No coz ,czy to ci sie podoba czy nie , ma do tego prawo
a ty niestety nie bedziesz mial na to zadnego wplywu, poki bedziesz pracowal w Holandii

A tu caly temat o kinderbijslag
http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=240



edit
Cytat:
ale to ja wpłacam co roku do kasy belastingu i systemu socjalnego w nl niemałe kwoty
:119:

Ale belasting nie pobiera ci z tego tytulu podatku ...wiec o czym ty pierdzielisz
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Gru 27, 2017 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 8:26 pm   

as15 napisał/a:
Ja płacę jej alimenty w kwocie 900zł wiec jeśli dostanie jeszcze kinderbijslag 280eur kwartalnie?
Alimenty sa na dziecko i kinderbijslag tez jest na dziecko wiec nie dla ciebie jako zadosc uczynienie za zaplacone alimenty . Wiec jak najbardziej ona ma prawo do tych pieniazkow i dlatego ze jej nie przelewales tych pieniedzy ona sama wystapila o cos do czego ma prawo .
as15 napisał/a:
To jakimi ona będzie dysponować kwotami
a to juz nie twoja sprawa . Pieniadze sa na utrzymanie/wychowanie dziecka wiec niech ciebie to nie interesuje ile ona bedzie miala a ciesz sie tym ze twojemu dziecku nic nie bedzie brakowalo . Nie chcesz zeby otrzymywala te pieniadze to poszukaj pracy w kraju ktory jej nie bedzie dawal tej mozliwosci by wystapic o rodzinne i tam poszukaj pracy i sie porzeprowadz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
as15 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 8:44 pm   

baileys napisał/a:

as15 napisał/a:
Ja płacę jej alimenty w kwocie 900zł wiec jeśli dostanie jeszcze kinderbijslag 280eur kwartalnie?
Alimenty sa na dziecko i kinderbijslag tez jest na dziecko wiec nie dla ciebie jako zadosc uczynienie za zaplacone alimenty . Wiec jak najbardziej ona ma prawo do tych pieniazkow i dlatego ze jej nie przelewales tych pieniedzy ona sama wystapila o cos do czego ma prawo .
as15 napisał/a:
To jakimi ona będzie dysponować kwotami
a to juz nie twoja sprawa . Pieniadze sa na utrzymanie/wychowanie dziecka wiec niech ciebie to nie interesuje ile ona bedzie miala a ciesz sie tym ze twojemu dziecku nic nie bedzie brakowalo . Nie chcesz zeby otrzymywala te pieniadze to poszukaj pracy w kraju ktory jej nie bedzie dawal tej mozliwosci by wystapic o rodzinne i tam poszukaj pracy i sie porzeprowadz .

Aha czyli ja mam płacić 900zł i dodatki socjalne a królewna reką nie ruszy żeby zarobić na utrzymanie córki ,dobre czyli ja mam płacić haracz.Dodam że ona teraz jest w zwiazku i urodziła 2 dziecko a jej facet pracuje po drugiej stronie nysy łużyckiej a mieszkają w pl wiec nie maja najgorzej.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 27, 2017 9:45 pm   

as15 napisał/a:
czyli ja mam płacić haracz.
skoro uwazasz ze to haracz to przenies sie do kraju ktory nie wyplaca rodzinnego i bedziesz mial problem z glowy lub wystap do sadu o obnizenie alimentow bo masz do tego prawo i ( najprawdopodobniej ) podstawy . Ale o tym pogadaj z adwokatem . Pozatym jak znizysz twoje alimenty/koszta na utrzymanie dziecka ponizej €416 euro kwartalnie to jej nie bedzie przyslugiwalo rodzinne z NL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group