NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SVB - kinderbijslag dla samotnej matki mieszkającej w Polsce
Autor Wiadomość
karolina002
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 22, 2018 11:16 am   SVB - kinderbijslag dla samotnej matki mieszkającej w Polsce

Ojciec mojego dziecka mieszka i pracuje w Holandii, ja od początku wychowuję dziecko sama w Polsce. Zobowiązał się do załatwienia zasiłku na syna, który miał być przelewany na moje konto. Dostarczyłam mu dokumenty, których wymagał (wyrok o alimenty i zaświadczenie, że nie pobieram zasiłków w Polsce). Żyjemy w bardzo niedobrych relacjach i przypuszczam, że podał swój numer konta przy wnioskowaniu o zasiłek. Nie ponosi on żadnych kosztów z wychowaniem dziecka poza alimentami. Może mimo to brać zasiłek? Zasiłek na syna chyba powinnam brać ja?
Czy ja mogłabym w jakiś sposób załatwić ten zasiłek na siebie? Już napisałam do SVB, to odpowiedzieli, że mogę sama o to wnioskować, ale jak mam o to wnioskować jak nie mam jego numeru SVB? On na pewno mi go nie poda.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 22, 2018 3:03 pm   

karolina002, ojciec tez moze pobierac rodzinne jednak bedzie sie musial wykazac za jakis czas ze kladzie on conajmniej 450 euro na kwartal na syna . Jek teakiej sumy nie przelewa na utrzymanie syna nie bedzie mial tego "zasilku "i bedzie musial wszystko zwrocic co juz dostal .
karolina002 napisał/a:
Czy ja mogłabym w jakiś sposób załatwić ten zasiłek na siebie?
skontaktowac sie z dobra ksiegowa tu w NL i wytlumaczyc o co ci chodzi ona powinna bez problemy takie cos ci zalatwic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group